Jump to content

Mayhem


kasapin

Recommended Posts

Nespojivo je to sada. Koliko god ja voleo Burzum, "Ordo Ad Chao" je kolos prema Burzum radovima.

 

"Ordo Ad Chao" je kolos prema 99% norveške scene, a Burzum i Mayhem apsolutno ne mogu da poredim, s tim što je činjenica da Mayhem nema album koji nije barem odličan, dok su prva dva Burzuma vrlo sumnjivog kvaliteta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probao, ono kul je ali nista posebno. :haha: I dalje mislim da je Burzum mnogo bolji (naravno mislim na 90te), Belus i Fallen racunam kao novu, totalno drugaciju fazu. Atmosfera u muzici je neporediva.

 

Poslusaj ti bolje Hvis Lyset Tar Oss, Det Som Engang Var, Filosofem, pa i Burzum iz 1992. :) Naravno, oni koji samo traze sirovu agresivnost u bleku vole Mayhem, ali oni koji vole nesto vise vole Burzum. Najblize tome je mozda De Mysteriis Dom Sathanas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poslusaj ti bolje Hvis Lyset Tar Oss, Det Som Engang Var, Filosofem, pa i Burzum iz 1992. :) Naravno, oni koji samo traze sirovu agresivnost u bleku vole Mayhem, ali oni koji vole nesto vise vole Burzum. Najblize tome je mozda De Mysteriis Dom Sathanas.

 

A šta to "više" ima prvi Burzum album? :haha: Priprosti rifovi i pesme jednostavne strukture, što reče Gojko, nikakve filozofije tu nema. Skroz suprotno, "Ordo Ad Chao" ti je definicija svega toga "višeg" što možeš tražiti u black metalu, a i DMDS rame uz rame sa njim. Čak šta više, ja uopšte ne bih rekao da je "Ordo" agresivan album, kao ni "Declaration", npr. itd...

Edited by Talvi

Share this post


Link to post
Share on other sites

E jbg, da me neko pita jedne pesme sa Ordo Ad Chao ne mogu da se setim. niti jednog rifa. :haha:

 

Burzum 1992?

 

A Lost Forgotten Sad Spirit

My Journey To The Stars

Feeble Screams From Forests Unknown

Ea, Lord Of The Depths

Black Spell Of Destruction ...

 

Da, primitivnija u poredjenju sa kasnijim albumima ali ima magije u sebi, ima to nesto sto je vise od same muzike. Jednostavno lai mocno, plus ima tu jako dobrih rifova. Jednostavna struktura i rif ali slusas 10 minuta i ne dosadi ti. To je umetnost. Napraviti atmosferu, magican osecaj kod slusaoca. :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažem se ja za to, i ja sam obožavam proste strukture u muzici, ali reći da je Mayhem muzika za ljude koji vole agresivnost je jednostavno netačno. Mayhem muzika takođe ima više nego specifičnu atmosferu, ali potpuno drugu vrstu atmosfere pošto njihov cilj očigledno nije da stvaraju muziku o zelenim šumama i bistrim potocima nego o najsjebanijim stanjima ljudskog uma - eto, tako bih ja definisao tu razliku pa šta ko voli... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Генерално већина људи која слуша Бурзум, слуша и Мехјем (и обрнуто), тако да међу публиком нема неке разлике, поготово код нас... Што се тиче љубави (но хомо) према Мејхему и Бурзуму, био сам одушевљен кад сам први пут чуо Де Мистерис и слажем се да је одличан, али снажан утисак временом је бледео. Са друге стране, Бурзум све више волим како време пролази. Сем тога од Мејхема само Де Мистерис и Ордо ад Чао могу да слушам често, а све од Бурзума могу да слушам увек.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...