Jump to content

Mayhem


kasapin

Recommended Posts

"Životinja", genitiv množine -ium (animal, -is, 3. deklinacija).

 

EDIT: Sad videh link, koji si me kurac terao da prevodim? :haha: Ali to je to, lik sve objašnjava šta nije tačno (svaka mu čast na strpljenju).

 

sad sam iskopao. Sta ti fali, malo vezbe ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je potpuno sjebano, gramatika, vokabular, čak i spelovanje... Definitivno pisano "iz rečnika", i to loše.

 

Heic noenum pax - ovde nema mira, to je jasno.

 

De Grandae Vus Antiquus Mulum Tristis Arcanas Mysteria Scriptum - potpuno sjebano, ali nešto kao "o iskonskim zlim starim tužnim misterijama".

 

Invoco Crentus Domini De Daemonium - opet potpuno gramatički sjebano, ali kontam da je hteo da kaže "pokriven krvlju prizivam gospodara Pakla".

 

Rex Sacriticulus Mortifer - pogrešan spelling, ali nešto kao "donosilac smrti".

 

Psychomantum Et Precr Exito Annos Major - ufff... "glasnik smrti, molim se sa krajem većih godina"... Jebem li ga, previše za mene.

 

Ferus Netandus Sacerdos Magus - Nemam pojma šta je "netandus", nema je ni u jednom rečniku. Ovo drugo bi trebalo da je "veliki sveštenik zveri".

 

Mortem Animalium - "smrt životinja".

Najezih se na ove prevode. Iako zvuce klinacki, ja ih uz ziku Mejhema dozivljavam nekako drugacije. Guilty pleasure :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ekipa koja je stvarala DMDS je bila genijalna. Ja tu najvise kredita dajem Euronimusu, al se ne treba potcjenit ni rad Snorea. Vargov doprinos nesto nisam provalio, nisam ni razmisljao o tome.

Zvuci otrcano, al to je najbolji BM album ikad. Kad jos dodamo tu dimenziju njegovog uticaja na scenu, kontraverzi, dogadjaja koji su se izdesavali oko Mayhema isl, dobijamo dijelo koje je definisalo jedan citav pravac kako muzicki, tako i ideoloski i kako god hoces.

Edited by morbid god

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, svaka cast legendama. Bathory na prvom mjestu, onda idu Celtic Frost i Venom, pa za njima jos brdo bendova koji su udarili temelje. Al DMDS je monument black metala, i dodao bih jos uz njega A blaze in the northern sky kao i In The Nightside Eclipse. Sve ovo se moze nazvati konstrukcijom black metala kakvog ga znamo danas, ostalo je samo nadogradjivano.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvuci otrcano, al to je najbolji BM album ikad. Kad jos dodamo tu dimenziju njegovog uticaja na scenu, kontraverzi, dogadjaja koji su se izdesavali oko Mayhema isl, dobijamo dijelo koje je definisalo jedan citav pravac kako muzicki, tako i ideoloski i kako god hoces.

 

Ako i nije najbolji, svakako je najbitniji.

 

A sto se tice Bathory-ja to je mnogo vise i kompleksnije od BM.

Edited by BLACK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakav si ti freak :rockdevil: ko je mario za produkciju pocetkom osamdesetih? Iako je produkcija po danasnjim standardima noise smece, ne mogu da zamislim Hellhammer sa cistom produkcijom. To bi znacilo novi bend, novi zvuk, ignoriranje cjelokupnog znacaja samog benda, i utjecaja na razvijanje ovoga sto danas slusamo. Rijec produkcija je ubila prvobitni cilj muzike, a to je sviranje za dusu, drink a lot of beer and have fun. Svi koji tvrde da je muzika sredstvo za ostvarivanje viseg cilja su licemjeri, maskote publiciteta i foliranti prve klase. Muzika i samo muzika, ne zanima me produkcija ako osjetim ono sto dopire do mene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Volim ja cuti dobru produkciju, ali mi ne igra nikakvu ulogu u rasudjivanju muzike, odnosno prihvatanju i odbacivanju bendova.

Ovo je diskutovano zilion puta... Prvo razluci sta znaci "dobra produkcija".

"Dobra" je ona koja odgovara pesmama, a ne "Behemoth" dobra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, ili In The Nightside Eclipse.

 

Napusti temu u miru.

 

Dobra produkcija je meni podjednako i Translyslvanian hunger i Domination i Powerslave i Storm of the lights bane... jednostavno, sta odgovara muzici. Hellhammer ne bi bio ni za kurac da je usminkan zvuk.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo, rece covek TH. Posebno bas ta pesma. Ona prosecnom "iskusnom" slusaocu nema "dobru produkciju" (ala A.Enemy, Behemoth itd.) ali ta pesma zvuci stvarno kao da je ispala iz vremenske masine, kao da je prastara. Nije poenta sto je lo-fi, vec stvarno odgovara. No, ovo se vec vrti po 1000ti put. Jbg, numetal.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...