Jump to content

Symphony X


Recommended Posts

Fali bar jos jedan album da zaokruze na X (simbolicno) pa neka bude dalje sta bude. I King Diamond da vise izda novi album na koji se ceka dugi niz godina.

Neki bendovi stancaju albume skoro svake druge godine i ne donose nista novo na scenu a neki strpljivo cekaju da raznesu sa svojim materijalom ali ga jos nema na svetlu dana...

Edited by Najtmerinjo Najgori

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko sam skapirao po nekim komentarima po netu od ljudi koji su pricali sa bendom po turneji, imaju vec spreman album, ali sede na njemu da ga poslazu kako treba i da je to to sto se tice benda, da bude fazon njihov najbolji album i verovatno poslednji. Tako da kontam da ne moraju da zure i da to odrade kako treba, a ne ko Nevermore Underworld koji se bukvalno oseca da je napisan na brzinu da bi se islo dalje na turneju (iako je suludo da onakvu muziku mozes uopste napisati na brzinu, Romeu je to kapiram sve u jednom folderu napakovano samo vadi, jer i solo albumi mu zvuce tako). 

Edited by ShinigamY

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i mog kraćeg izveštaja sa certa. Jeste lista daleko od idealne, pogotovo što je kao nezvanična 30th anniversary turneja, i sam show ima solidan tezga feel, ali ipak je to tezga sa vrhunskim muzičarima i gledao bih ovo svake godine. A meni inače tek drugi Syx gig, faktički prvi pravi headlinerski, tako da, sem liste, nemam šta da se žalim. Romeo plete kao mladić, Rullo zmaj, i aj što zmaj nego mi odavno ovako nije prijao zvuk bubnja na nekoj power/prog svirci. Verovatno nema triggere, ili ima neke baš dobre, hah. Allen isto dominantan, deluje kao da bi mogao dva ova seta zaredom da otpeva da se ne zadiše. Bilo mi smešno što za promo giga koriste bukvalno sliku iz 2015., ali onda vidiš uživo da svi i dalje izgledaju isto, tako da do jaja što se svi ubacili u isti ćilibar i što neguju zglobove kako treba.
Kontam i ja da je turneja kao "priprema" da se lansira neki novi materijal sl godine, ali ne očekujem ama baš ništa od toga. Nisam ni Underworld ni Iconoclast puštao odavno, i za zagrevanje pred gig su mi oba bila baš težak sluš, pogotovo zadnji. Ali publika zna pesme, peva se Run To The Devil koliko i Sea of Lies, tako da ne očekujem neku naprasnu promenu u nekom pravcu povoljnom za mene. Ali, hvala im za "Out of the Ashes", između ostalih, trajna prelepa gig long term memory.
Ne hvala što su imali bis pauzu od 6-7 minuta, što odavno nisam doživeo, i što sam morao da trčim na pola Sea, jebem ti i voz i koga god od njih da zaglavio u wcu.

  • Like 3
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

jbt gledam na setlist.com da vidim koje pesme nisu nikad svirali, ima bas mnogo apsolutnih bengera.

Dragons Den svirali 8 puta, Edge of Forever jednom, damnation game dvaput, Fallen 15 puta, a nekako su uspeli Masquerade da sviraju 50 puta :haha:  

Edited by azal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Realno, iznenadio sam se kad su opalili Inferno, jer to nisu cini mi se svirali skoro 20 godina. A voleo bih da cujem Fallen, Egypt, Pharaoh, The Acolade, Incantations of the Apprentice, Damnation, Dressed to Kill, ma bukvalno pun kur pesama koje apsolutne bengercine mogu da sviraju ... Zamisli tako jedna turneja, samo pesme koje nisu peglali do sada ili poslednji put tipa 2000e, pa da sklope malo sareniju setlistu, ili dve setliste pa da rotiraju izmedju gradova, tacno bih se iscimao na dva koncerta za redom da idem da cujem razlicito. 

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

10 godina ipak Inferno, i ja sam se iznenadio da tolika pauza. Meni je najkriminalnije što je kao 30 godina benda, random turneja, a baš ništa sa Twilighta.

Usput zaboravio da pomenem da sam zaboravio koliko je užasan refren na Iconoclast. Super sve minutima i onda AI refren pre AI-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najpotcenjeniji bend ever. Kakvi albumi u prvom delu karijere (ipak prosečni u drugom delu kada su se udaljili od proga) i sada ih vidiš na listi bendova nekog festivala sitnim slovima u dnu, ispod Lacune Coil i sl bendova.

Nije ni čudo što se Romeo smorio da pravi nešto novo...

Edited by Yoda

Share this post


Link to post
Share on other sites

6 hours ago, ShinigamY said:

Realno, iznenadio sam se kad su opalili Inferno, jer to nisu cini mi se svirali skoro 20 godina. A voleo bih da cujem Fallen, Egypt, Pharaoh, The Acolade, Incantations of the Apprentice, Damnation, Dressed to Kill, ma bukvalno pun kur pesama koje apsolutne bengercine mogu da sviraju ... Zamisli tako jedna turneja, samo pesme koje nisu peglali do sada ili poslednji put tipa 2000e, pa da sklope malo sareniju setlistu, ili dve setliste pa da rotiraju izmedju gradova, tacno bih se iscimao na dva koncerta za redom da idem da cujem razlicito. 

Bukvalno ovo... znaci ne bi mi bio cim da otputujem negde vani da bih slusala ovo (a sada mi je cim i u bgu da se sastavim vremenski)

Share this post


Link to post
Share on other sites

apsolutno, pratio bih ovu turneju kao grateful dead 😄 

Orion - The Hunter, Pharaoh, Witching Hour, Savage Curtain, A Fool's Paradise samo deep cuts. 

Jasno mi je sto nikad nisu svirali mnogo sa Damnation Game jer sam prilicno siguran da nisu ni krenuli sa turnejama i svirkama pre nego sto je Twilight izasao. 

A kad izdas albume kao Divine, Twilight, V u nizu, tesko je da se vracas na Damnation Game. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...