Jump to content

Dream Theater


bu

Recommended Posts

You took advantage of an outreached hand

you twisted it to meet your every need

gimme time to recharge my batteries

i'll see her when she's older and I'll bounce her on my Knee.....

 

FAAAAK JEAAA :rockin'like devil:

Edited by Just Like a Timepiece

Share this post


Link to post
Share on other sites

You took advantage of an outreached hand

you twisted it to meet your every need

gimme time to recharge my batteries

i'll see her when she's older and I'll bounce her on my Knee.....

Po meni najproblematičnija pesma na albumu, tekst je očajan. Da nije one modulirajuće harmonije u sredini, pesma bi bila čist promašaj.

 

E, a sada, što se tiče novog albuma... Realno, otprilike sam ovakav album i očekivao. Kažem ''otprilike'' zato što ima nekih skroz oldschool prog rock momenata, koje nisam očekivao, s obzirom na to kako je Portnoy pričao da se na albumu osećaju uticaji Slipknota i Triviuma, koje ja ovde nešto i ne primećujem. I moram reći da mi je drago - DT je ostao dosledan sebi.

 

A nightmare to remember je od svih pesama najviše metal, i baš se nadovezuje na muziku iznesenu na SC. Iako je znam od pre, sada mi nekako još više leži, s obzirom na to da dobro funkcioniše u celini i odlično otvara album. I nemam ništa protiv Portnoy-evog growlovanja, skroz je na mestu. Jeste da je nešto što ne očekujem posebno kod Dream Theatera, ali se skroz uklapa.

 

A rite of passage je komercijala, ali nije za bacanje. Refren je teška zaraza, tekst u klasičnom heavy metal fazonu, a Petrucci je objasnio sa solažom. :rockdevil:

 

Wither nije ništa posebno, lepa melodija, malo reciklirana od MOTLS sa prošlog albuma, ali ne primećuje se toliko. Tekst je prazan, ali šta ćeš... Verovatno najslabija pesma na albumu.

 

The shattered fortress zatvara sagu onako kako dolikuje. Glupo je pričati o recikliranju i ponavljanju, jer ovde to nije rezultat nedostatka inspiracije, već kontinuiteta. Takve momente je imao i SFAM, pa opet niko ne kaže da se Dream Theater na njemu ponavljao. Ova pesma je baš uspostavila zatvoren krug kako treba. Jedino zameram da je onaj prelaz u refren iz The Root of all evil previše neočekivan i ne leži na dobrom mestu...

 

The Best of times mi je super, ima nekih starinskih Rush trenutaka koji mi se mnogo sviđaju. Tekst jednostavan ali iskren. Ništa posebno se ne može reći, jednostavno dobra pesma.

 

I napokon, remek delo, The Count of Tuscany. Ovo je, ljudi moji, Dream Theater i neću da komentarišem puno. Počinje sa Rush-ovskim razlaganjem, preko šarenolikih Spock's beard trenutaka, vodi u agresivne strofe i ultra catchy refren, pa opet instrumental karakterističan za poslednje DT albume, onda fenomenalni Pink Floyd break, i napokon, epski završetak za koji treba imati mozak. Savršenstvo.

 

Sve u svemu, album je oduvao i objasnio, ali, kao što rekoh par strana ranije, ne verujem da će izdržati test vremena i znam da se neće mnogo slušati. Poslednji DT album za koji se može reći da je za sva vremena je SFAM, tako da, to nam je što nam je...

 

Ocena: 9.5/10

 

Rangirao bih ga ovako:

 

1. Scenes from a memory

2. Images and words

3. Awake

4. Black clouds and silver linings

5. Systematic chaos

...

itd itd itd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rangirao bih ga ovako:

 

1. Scenes from a memory

2. Images and words

3. Awake

4. Black clouds and silver linings

5. Systematic chaos

...

itd itd itd

 

1. Images and Words

2. Awake

3. Scenes From A Memory

4. Falling Into Infinity

5. When Dream and Day Unite

6. Six Degrees of Inner Turbulence

7. Train of Thought

8. Octavarium

9. Black Clouds & Silver Linings

10. Systematic Chaos

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Images & Words :rockdevil: stvarno nestvarno.

2.A change of seasons

3.Awake

4.Scenes from a memory

 

Mada za ova prva 4 kako kad sve zavisi koji mi se vise slusa u tom momentu!

 

5. SDOIT

6. Octavarium

7. Train of Tought

8. Systematic Chaos

 

 

 

BC&SL jos mi je rano da ga smestam na neko mesto, ali sigurno mogu vec da kazem da mi daleko vise odgovara od SC-a.

 

Vec dva dana, ga slusam po ceo dan, The Count of Tuscany je prijatno iznenadjenje, i bas jeste DT. A i sve mi se vise svidja The best of times, zbog neke pozitivne atmosvere nalik Surrounded, a Petruccijev solo :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dje ti je FII?

 

 

nisam ga naveo, jel zapravo ga i ne slusam skoro nikada kao kompletan album, iako su tu neke od mojih omiljenih pesama Trail of tears, Hells Kitchen, Lines in the sand, ali opet kao ceo album ne gotivim.

 

WDDU je prejeban, ali ne mogu Dominicija da slusam, pa ga vrlo retko pustam.

Edited by Erotomaniac

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam ga naveo, jel zapravo ga i ne slusam skoro nikada kao kompletan album, iako su tu neke od mojih omiljenih pesama Trail of tears, Hells Kitchen, Lines in the sand, ali opet kao ceo album ne gotivim.

 

Uh,brate koliko ti grijesis..Garantujem da ,ukoliko bi provrtio taj album par puta opet,(ne kazem da nijesi,ali vjerovatno nijesi godinama),ne bi ga vadio iz plejera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kontam da imam neku losu verziju novog albuma. Nesto je sve mutno i tutnji dok ostali albumi (na istim podesavanjima ekvilajzera) zvuce onako kako treba...

 

Nisi jedini. Trebalo bi da se pojavi bolji rip, FLAC... To bi bilo ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...