Jump to content

Dream Theater


bu

Recommended Posts

Progressive je zanr gde hitova ne bi trebalo biti ni pod razno , jer su kontraproduktivni i priblzavaju bend mainstremu sto je prodaja tj.komercijala.

To je poenta novog,kao i nekoliko zadnjih albuma DT-a !

 

 

 

:rolleyes: Gde je tu logika, ispada da je poenta da ceo zivot sviras na mestima ne vecim od Dangube i da budes totalni underground zato sto si tada jedino "pravi" prog?

 

Ne kapiram, Metropolis pt.1 jedan kao nije HIT??? Normalno da prog pesme mogu da budu hitovi, i popularne i normalno kao i u svemu da je normlano da imas tendenciju da sto bolje prodas svoju muziku i da budes sto popularniji tu apsolutno NISTA nije lose.

 

Fora je biti mnogo do jaja kao sto je DT i da uspes da takav poseban-nekomercijanli zanr priblizis sto vecem broju ljudi i da ga ucinis popularnim jer to je ono sto je najteze, a oni su to Jedini uspeli.

 

pojam mainstream ne mora da uvek znaci nesto lose, Elvis, Rolling Stones, The Beatles, Led Zeppelin, Cream, Hendrix, Pink floyd... svi su oni u svoje vreme bili mainstream, a sada su Legende, pa da li to govori da su oni losi?????

 

 

kamo srece da je DT mainstream :pivopije:

Edited by Erotomaniac

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ja tako gledam na celu stvar, neki ljudi ce reci da kada muzicar jednom dostigne veliku slavu da se upravo tada promeni i zbog slave i zbog novca, i od tada albumi koje pravi jednostavno nisu dobri kao oni ranije...

Mislim da to ipak zavisi, od muzicara do muzicara, od grupe do grupe, a Pink Floyd mi je najbolji primer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niste ukapirali sta sam hteo da kazem,skroz pogresan kontekst !

Jbg.....sta da se radi...izlazenje u susret masama jednog ovakvog benda koji ima svoje mesto i udovoljavanje svima je najgora stvar koju rade, to nikako ne podrzavam jer to nije priblizavanje publike prog-u i nije hrabrost izbaciti clip za A Rite A Passage,to je kolotecina...

Uglavnom slusam kvalitetan mainstreem,ne slusam metal skoro nikako.

Pink Floyd jeste mainstreem na neki nacin koji nikad nije prisilno regrutovao mase vec je snimio " The Wall " gde je Waters objasnio jos 1979.Omiljen album mi je ipak Animals i TDSOM.

Kasnije su bili nesto komercijalniji ali ne na ovaj nacin.Division Bell je najbolje primer kako mainstrem moze zvucati kvalitetno.

Mi ovde ne govorimo ni priblizno o takvom kvalitetu.

Edited by Spastic Ink

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niste ukapirali sta sam hteo da kazem,skroz pogresan kontekst !

Jbg.....sta da se radi...izlazenje u susret masama jednog ovakvog benda koji ima svoje mesto i udovoljavanje svima je najgora stvar koju rade, to nikako ne podrzavam jer to nije priblizavanje publike prog-u i nije hrabrost izbaciti clip za A Rite A Passage,to je kolotecina...

Uglavnom slusam kvalitetan mainstreem,ne slusam metal skoro nikako.

Pink Floyd jeste mainstreem na neki nacin koji nikad nije prisilno regrutovao mase vec je snimio " The Wall " gde je Waters objasnio jos 1979.Omiljen album mi je ipak Animals i TDSOM.

Kasnije su bili nesto komercijalniji ali ne na ovaj nacin.Division Bell je najbolje primer kako mainstrem moze zvucati kvalitetno.

Mi ovde ne govorimo ni priblizno o takvom kvalitetu.

 

 

Ma ne mislim ni ja na Rite of passage sigurno kao primer dobrog DT-a, i priblizavanja publike progu.

 

Mislio sam na konstataciju da prog ne sme da bude hit?

Edited by Erotomaniac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Па и није. Није дужина песме сама по себи смисао. Fates Warning, Queensryche, Mind's Eye... су показали да не мораш да правиш песму од преко 10 минута да би представио нове идеје и био прог.

Share this post


Link to post
Share on other sites

samo sto su sve ove nove duge pesme predosasne.

 

pogledajte koliko promena i raznih sranja se desava u change of seasons, kako se hiljadu ideja spojilo savrseno u jednu pesmu i ovu ziljavu count of tuscanny koliko je dosadno kad uporedis, umesto da naprave 10 raznih riffova ili promena u jednom momentu samo odsviraju solaza koja traje hiljadu godina. ta pesma bi mogla bez problema da traje 6 minuta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

samo sto su sve ove nove duge pesme predosasne.

 

pogledajte koliko promena i raznih sranja se desava u change of seasons, kako se hiljadu ideja spojilo savrseno u jednu pesmu.

 

 

A sad, A change of seasons ne treba porediti s ni sa cim... To je najbolje od najboljeg.

Edited by Erotomaniac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo kako su majstori davnih dana priblizili publici prog RUSH

a usput je postao i hit...hahaha !

 

To, majstore. :D Ceo "Moving Pictures" je postao hit bez obzira na taj poppy prizvuk, ujedinio je prog publiku sa onim delom "mainstream" populacije, i to je pravi pokazatelj kvaliteta.

 

Avangardni metal > Progresiv metal :metalac:

 

Pročitaj ponekad svoj signature, neće da škodi. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, čim Princ tvrdi da nešto valja znajte da je kič neki neviđeni u pitanju. U tom čoveku ima manje sluha nego u ogluvelim ušima Phil Collins-a.

Evo ja slušam album već po par puta dnevno i govno je neviđeno...

Onda sam uzeo da isperem želudac sa A Change of Seasons i SFAM pa pustio i Killing Hand i tako dalje... i onda je novi album zvučao još jadnije

Sve može u jednu reč da stane - patetika.

Ne znam kako iko od vas može da ubeđuje sebe da su The Best Of Times i A Count Of Tuscany neki masterpiece-ovi: ono što počinje u 6.13 od The Best Of Times je možda najgori trenutak u DT diskografiji a A Count Of Tuscany je takva jedna ljiga, uh:

Let me introduce

My brother

A bitter gentleman

Historian

 

... ajme..

Edited by Luka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, čim Princ tvrdi da nešto valja znajte da je kič neki neviđeni u pitanju.

 

Znači, kič su albumi:

 

Judas Priest - Painkiller

Iron Maiden - Powerslave

Queensryche - Operation Mindcrime

Savatage - Gutter Ballet

Crimson Glory - Crimson Glory

Blind Guardian - Imaginations from the Other Side

King Diamond - Conspiracy

Helloween - Keeper of the Seven keys Part I

Angel Dust - To Dust You Will Decay

 

...i tako dalje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, čim Princ tvrdi da nešto valja znajte da je kič neki neviđeni u pitanju. U tom čoveku ima manje sluha nego u ogluvelim ušima Phil Collins-a.

 

:)

 

Evo ja slušam album već po par puta dnevno i govno je neviđeno...

Onda sam uzeo da isperem želudac sa A Change of Seasons i SFAM pa pustio i Killing Hand i tako dalje... i onda je novi album zvučao još jadnije

Sve može u jednu reč da stane - patetika.

Ne znam kako iko od vas može da ubeđuje sebe da su The Best Of Times i A Count Of Tuscany neki masterpiece-ovi: ono što počinje u 6.13 od The Best Of Times je možda najgori trenutak u DT diskografiji a A Count Of Tuscany je takva jedna ljiga, uh:

Let me introduce

My brother

A bitter gentleman

Historian

 

... ajme..

 

this are my thoughts, yo.

 

slazem se 110% :da:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je zadnji album skroz ok,plus treba sacekati da izadje i bolji snimak jer prva i neki delovi ostalih pesama zvuce na momente kao iz bureta :)

Ne bas remek delo ali kao sto rekoh na skali 1 do 5-negde 3ica

Jebiga ne moze svaki put novi Awake,vec se zaslo u godine ;)

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...