Jump to content

Dream Theater


bu

Recommended Posts

Najjača stvar u vezi sa 'Honor Thy Father' je kad je Portnoy rekao:

"I'm not very good at writing love songs, so I decided to write a HATE song!!!"

 

 

A dok se ni meni ne svidja blatantna prostoća lyrics-a za 'The Best of Times', pesma je i OK...

Njegov ćale je i predložio ime 'Dream Theater', zato stvarno - respect.

 

 

Inačeeeeeeeee, ja još ne govorih o utiscima vezanim za ovaj novi album... Dok, za razliku od mnogih ovde, gotivim bezmalo sve druge albume benda u celosti (i mnogo volim 'ToT'), pre će biti zato što pokušavam da razumem bend per se, njihove iskrene razloge i prihvatim baš takvu interpretaciju ideja koju mogu da preslušam (bilo da su u pitanju navodi tipa: previše metal fazon, loš prog, 'pokradanje' Muse-a, njesra lyrics, neinovativnost, Moore VS Rudess itd.), ni meni ne 'leži' ovaj album baš...

Ovde već i delim vaše mišljenje. 'Wither' i 'The Count of Tuscany' su vrlo dobre (a ponekad pomislim da je ova druga čak i savršena), ali ostale mogu da 'svarim' u fragmentima radije nego u celosti. A na stranu i to što je album (poput 'Octavarium-a' i 'SC-a') šarolik po pitanju medjusobnog slaganja pesama. Volim sredinu i proggy deo pred kraj prve pesme, dok mi je druga - blah, sranje... A 'The Shattered Fortress' je mogla biti manje reciklirana, jbt. Ali to već i razumem; nek' se jebu.

 

Opet, ovo je itekako i dalje bend koji mi je svojevrsno promenio život (ko je 'kriv' za činjenicu [za]što je to upravo ovaj bend uradio, uopšte nije bitno). I ne mogu da ga pamtim drugačije, koliko god da ponire, bledi... Samo se nadam da će sledeće ostvarenje biti znatno bolje.

(Eto, neću da budem nezahvalni fan iz pesme 'Never Enough' :-P )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Video sam malopre na DT forumu, set lista je objašnjenje. :rockdevil: Ne bih ništa menjao, ali ono što znam je da će u Budimpešti biti duža, ovo je ipak festivalski set.

 

Caught in a web, Voices i Beyond this life su odlični izbori. Takođe mi je milo što vidim Metropolis ponovo kao bis. :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Video sam malopre na DT forumu, set lista je objašnjenje. :rockdevil: Ne bih ništa menjao, ali ono što znam je da će u Budimpešti biti duža, ovo je ipak festivalski set.

 

Caught in a web, Voices i Beyond this life su odlični izbori. Takođe mi je milo što vidim Metropolis ponovo kao bis. :pivopije:

 

 

jesu odlicni izbori, ali s tim sto ne znam koliko su dobri po Labrija?

 

Ali Erotomanija :rockdevil: znaci samo to da sviraju u Budimpesti dovoljno mi je.

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=cQHtj7K3uoA

 

 

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=MdpzR-21dx8...feature=related

Edited by Erotomaniac

Share this post


Link to post
Share on other sites

A young eccentric man

Bred from royal blood

Took me for a ride

Across the open countryside

 

Get into my car

Let's go for drive

I love the way i feel uptight

Just step inside

 

Ето, знао сам да су Феанору младом, морали посветити макар једну песму.

Share this post


Link to post
Share on other sites

koji .!. ti imas protiv mene raspali majmune?! ja pokusavam da budem fin prema tebi, ali ti podjebavas kad god stignes... nemas pametnija posla nego da nameces kavgu po forumu... prestacu ovde da ne bi dobio warn...

 

Nemam ja ništa protiv tebe, retardirani, upadaš na ovu temu sa postom koji nema apsolutno nikakve veze sa životom, i onda kad ti neko kaže da odjebeš sa teme, i to sa razlogom, ponašaš se u rangu idiota. Nisam ja taj koji nameće kavgu, i bolje bi bilo da prestaneš da dolaziš bar na ovu temu, pošto sa ovim bendom očigledno nemaš apsolutno bilo kakvih dodirnih tačaka i rodio si se u vreme kad su počeli da izdaju svoja najslabija izdanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...A sa vase desne strane vidite udzbenicki primer "I repeated 4th class 5 times and all I got is this lousy, infantile sense of humor." "humora".

 

:lol:

 

AstralliSe, ne nerviraj se za badava. :D

 

Ma jok, čiliram. :) Nego, bi išao ti na PN u Ljubljani?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...