Jump to content

Dream Theater


bu

Recommended Posts

Meni je SC delimično kul, dok zadnji ne mogu da svarim. Octavarium mi je dobar samo zbog pesme Octavarium i još pokojeg momenta. Ali zadnji album je baš srozavanje ovog benda. Jedina pesma koja mi je zapala za uvo je Count of Tuscany. Kad sam čuo početak te pesme, mislio sam: "E do jaja, konačno jedna prava pesma!". Odličan početak, odlična melodija, fina solaža na početku i sve to, međutim onda strašan preokret i opet ulaze u zli metal mod i tu ushićenje jenjava i gasim pesmu. Naravno odslušao sam je prvi put do kraja, ali sam se razočarao i na prvo slušanje. Previše ih je iskvario metal i Portnoyevo forsiranje istog.

 

My two cents.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako neki album zahteva vreme i strpljenje dok se slegne, to je, believe it or not, Systematic chaos. Meni sada lično u prvih 5...

 

Meni je taj album sasvim ok,nisam ocekivao nista vise ni manje :} The Dark eternal night,Ministry of lost souls,Constant Motion....odlicne pesme :} Mada priznajem da ga nisam nesto puno preslusavao,mogao i bi i ja da mu dam vise sansi :} Verovatno bi bio ishod isti kao kod tebe :]

 

E da vas cujem,sta mislite o albumu Falling Into Infinity?

Share this post


Link to post
Share on other sites

vise zato sto ta poslednja 3 i nisu nesto, jel ;)

 

Pa sigurno da ima i toga,ali ja stvarno mnogo volim FII. Cak bih vise volio da su se poslije ToT vratili takvoj muzici,nego sto su se dali u growlovanje i blast beat-ove.

 

 

Lines in the Sand i Trial of Tears su genijalne pjesme,a najmanje dobra mi je Burning My Soul. 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cak bih vise volio da su se poslije ToT vratili takvoj muzici,nego sto su se dali u growlovanje i blast beat-ove.

 

 

 

 

 

Ja jos nisam cuo blast beatove ni na jednoj DT pesmi :] Sto se tice growlova,Mike ih na novom albumu radi poprilicno lose :haha: Zato dodje Mike #2 the growl master i odradi to kako valja :lol: :

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=4St7Sr8ZliI

Share this post


Link to post
Share on other sites

FII bolji od zadnja 3 albuma na gomilu. Predobar album.

 

Slažem se u potpunosti. Bolje da su radili takvu muziku nego što su se toliko zapucali u metal kad im to očigledno ne leži. Svi nešto kukaju kako to nije dovoljno progressive album. New Millenium, Hell's Kitchen, Lines in the Sand, Trial of Tears...

Sve te pesme poklapaju zadnja 2 albuma realno...

Možda sam preterao, ali jako volim taj album.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne kazem zbog toga,vec sto Chess kaze da nije cuo blast beat u nijednoj pjesmi DT i onda postuje jedinu pjesmu koja ga ima :haha:

 

Na klipu nema blast beata koji sam ja postavio :} Ja mislio da ti mislis na klipu koji sam postavio da ima blast beat-a xD Jedini blast beat koji je dt ikad uradio je bas u toj pesmi ,sad sam pustio ponovo,i to nesto pred kraj....Slabo sam slusao novi album,mozda sam ga 2 puta obrnuo,jbg,nisam obratio paznju na taj deo.Ali mogu da se zakunem da ga nigde vise nema osim tu,tih 20 sekundi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažem se u potpunosti. Bolje da su radili takvu muziku nego što su se toliko zapucali u metal kad im to očigledno ne leži. Svi nešto kukaju kako to nije dovoljno progressive album. New Millenium, Hell's Kitchen, Lines in the Sand, Trial of Tears...

Sve te pesme poklapaju zadnja 2 albuma realno...

Možda sam preterao, ali jako volim taj album.

 

:pivopije:

Meni je lezao njihov stil na Train of Thought,odnosno legao mi je taj album. Žestok,mracan,ali sa odlicnim pjesmama. Poslije njega,po meni,njihov rad ide silaznom putanjom. Cak mi je zadnji album bolji u odnosu na Octavarioum i SC,ali ipak,nije to to.

 

Na klipu nema blast beata koji sam ja postavio :} Ja mislio da ti mislis na klipu koji sam postavio da ima blast beat-a xD Jedini blast beat koji je dt ikad uradio je bas u toj pesmi ,sad sam pustio ponovo,i to nesto pred kraj....Slabo sam slusao novi album,mozda sam ga 2 puta obrnuo,jbg,nisam obratio paznju na taj deo.Ali mogu da se zakunem da ga nigde vise nema osim tu,tih 20 sekundi.

 

Odavno sam gledao taj klip,mislim da ga je Astrallis postavljao na Opeth temi.(malo sto promice yumetalcima ;) ) tako da nijesam gledao sad i ovo tvoje,pa nijesam mogao da znam da li ima taj dio na snimku.

Samo mi je bilo smijesno to sto kazes da nijesi cuo blast beat,a u istom postu ostavis pjesmu koja ga ima. I da,kao sto si i sam rekao,to je jedini dio sa BB u njihovom opusu .  :meshuggah:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ja se dnevno naslusam blast beatova samo tako xD Pa ni ne primecujem kad slusam DT da se u delu pesme koja traje 16 min,pojavljuju blast beatovi koji traju 20,30 sekundi ,to je meni normalno ,svakodnevna pojava :haha:;) Da ima jos negde blast beatova sem tu,sigurno bih primetio i rekao sebi ''uuuuuu DT koristi blast beatove'' :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

"...Gimme time to recharge my batteries,I'll see her when she's older

And I'll bounce her on my knee.

Well,listen to me you ungrateful fool,here comes the dose of reality

You'll go to your grave a sad and lonely man,and noone will know your pathetic little plan"

 

Pa kaze: Oooooon and on,and ooon an' ooon it goeees :rockdevil:

 

 

Canadian rap ftw :D

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E da vas cujem,sta mislite o albumu Falling Into Infinity?

Verovatno moj najmanje omiljen DT album, mada mi je i WDADU tu negde. Previše je neujednačen, ima nekih ekstra stvari poput Peruvian skies, Trial of tears i Burning my soul (there, I said it :razz: ), ali ima i nekih totalno bledunjavih i nezanimljivih pesama. You not me je verovatno jedina pesma od Dream Theatera u kojoj ne mogu da pronađem ništa interesantno, a ni Take away my pain i Anna Lee me ne oduševljavaju posebno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažem se u potpunosti. Bolje da su radili takvu muziku nego što su se toliko zapucali u metal kad im to očigledno ne leži.

 

 

Pa Awake je isto metal album ali kakav? Najbolji moguci. Zar ne? :da: Nego drugo je problem danas sa njima, nije u metalu...

 

 

 

 

 

 

Falling in to infinity meni kao celina nije dobar jer bas kao sto Totamealand(Mladen) rece ima pesama koje su stvarno nezanimljive koliko god ih slusali... ali vec hiljadu puta receno ima i kultnih pesama da se smrznes:

 

 

New Millenium

 

Lines in the sand

 

Hell's Kitchen

 

Trial of tears

 

 

*Hollow years (verzija iz Budokana) je nesto najlepse, uzbudljivo, mocno, a u Petruccijevoj solazi ze uvek najezim :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ček, je l' sam jedini koji je izdvojio "Take Away My Pain"? :haha:

 

Izgleda :haha:

 

Sa tog albuma mi je najbolja Lines in the sand :D Hells Kitchen je isto do jaja :}

Generalno gledano,po meni FII ima uspona i padova zato ga i svrstavam u jedno od slabijih izdanja DT-a ...

Jel neko gledao DVD ''5 years in a livetime''? Tu se bas opisuje situacija u bendu u periodu oko FII :} Ima dosta uzivo klipova,spotova sa FII ,pa ko voli taj album,to je ''must have'' :}

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...