Jump to content

Dream Theater


bu

Recommended Posts

https://x.com/Jcrudess/status/1844378624537002502

GZiKtwYaUAArTCz?format=jpg&name=900x900

pesma onako... ima nekih ok delova, lepo su u nekom trenutku vratili onaj uvodni rif u pesmu, i uvek me kupi petrući sa drkanjem tremola, jbg 😄 

a refren pakao, nocturnal trial by fire

bar bubanj ponovo zvuči ok...

Edited by bradilko

Share this post


Link to post
Share on other sites

7 hours ago, bradilko said:

a refren pakao, nocturnal trial by fire

A to je jedna od boljih pesama inače grandioznog Testamenta...

Refren prilično epohalno zvuči, LaBrie je još jednom potvrdio zašto je nekrunisani gospodar solfedja...!

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Prodajem dve ulaznice za koncert u Zagrebu, 29. 10. Sektor 115, tribina c dole, red 3, sedišta 178 i 179. Koštale su po 62 evra, ali ja ih prodajem za  2500 dinara ukupno. Žao mi je da propadnu, a ja ne mogu nikako otići. Ulaznice su PDF, dogovor putem poruka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sveze cedjena nostalgic drenovina u standard stimu:

LaBrie ocekivano ne mozh da odpeva 2 pesme komplet kako valja, jedino Mirror i Panic Attack zvucali okejish

 

Setlista:
Psycho Main Title Theme
Metropolis Pt. 1: The Miracle and the Sleeper
Act I: Scene Two: I. Overture 1928
Act I: Scene Two: II. Strange Déjà Vu
The Mirror (with "Lie" outro)
Panic Attack
Barstool Warrior (first time with Mike Portnoy)
Hollow Years (demo version)
Constant Motion
As I Am

Second Set Setlist:
Night Terror (live debut)
This is the Life (first time with Mike Portnoy)
Under a Glass Moon
Vacant
Stream of Consciousness
Octavarium

Encore:
Act II: Scene Six: Home
Act II: Scene Eight: The Spirit Carries On

Edited by ShinigamY
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam siguran da svi clanovi benda na bini dozivljavaju neki unutrasnji transfer blama cim LaBrie otvori usta da peva, prosto svi su svetlosnim godinama sa svojim muzickim sposobnostima iznad njega, valjda im je kao dobar ortak kojima je trulo da mu kazu da je ocaj. 

  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Yep, do identicnog zakljucka sam dosao. Onaj ortak sa kojim si u bendu dugo, glupo ti nakon 30 godina da ga sad izbacujete, a zivite od ovoga i moras da ga istrpis a on cak i ako zna da ne moze vise, ignorise sve to i tera dalje sa blamazom. Lagano je mogao da preda mikrofon nekom ko moze da nastavi pevanje dalje a da on preuzme neku menadzment rolu u bendu (ko Juka u Nightwish recimo). Ako je do para kladim se da bi mu cak i platili da prima pare od turneja (pored naravno para od royalties) samo da pusti nekog drugog da tera dalje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Realno bi, meni je pao na pamet Damian Wilson, tu su negde generacijski, vokalno ima nesto specificno tako da bi mozda i legao kao LaBrie, a verujem da moze da poklopi Labria lagano u svemu sto je pevao. Al' Mike Mills je stvarno vrhunski pick

Edited by ShinigamY

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da teorija da je labrie ortak koga im je žao da otpuste nema nekog smisla jer nije deo početne klike već je i on uleteo tek od images. ako su portnoja mogli svojevremeno da šutnu lagano...

s druge strane mislim da ga teraju da peva u originalnom štimu i da to jednostavno više ne funkcioniše 😄 vokal je živi instrument...

mora da se malo iscimaju i promene aranžmane da bi mogao da izvuče ponešto... ili da menjaju pirate captain jamesa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čini mi se da se među nama već 25 godina vodi diskusija o tome kako treba menjati LaBrie-a. Ekipa iz benda se naslušala toga dovoljno puta, a opet, nije kao da uzimaju LaBrie-evo stanje kao razlog za pad popularnosti, sve vreme su dovoljno uspešni, koncerti su dobro posećeni, publika aplaudira pevaču kad izađe na binu i nikad ga niko nije iz publike niti gađao niti izviždao. Čisto sumnjam da se brinu šta fanovi misle. :haha:

Pitanje je kako oni vide situaciju. Meni izgleda kao da je LaBrie stekao poverenje još sredinom devedesetih, kada je par nedelja nakon trovanja krenuo na turneju umesto da stavi bend na šestomesečnu pauzu dok mu se ne povrati glas. Čovek je stavio bend ispred svog glasa faktički, veliki deo njegove degradacije je posledica toga, tako da su Petrucci i ostali tu zapravo lojalni prema njemu. 

Na kraju krajeva, ne zna se šta bi i iz njihovog i iz našeg ugla bilo "tužnije" - gledati LaBrie-a kako traži nova vokalna rešenja i izvodi pesme daleko od svog nekadašnjeg standarda, ili gledati nekog novog tipa koji kao Benoit David ili Jon Davison treba još desetak godina da pomogne bendu da izvuče još koju kintu. Od dva "zla", verovatno je manje da LaBrie peva kako može. Celom bendu je jasno da to tako ide već neko vreme.

Ja sam u Pešti za nedelju dana, radujem se koncertu i neviđeno mi izgleda set lista. Ceo bend mi deluje kao u dobroj formi, a što se vokala tiče, LaBrie mi je jedan od omiljenih pevača, njegov rad na I&W i Awake je antologijski, a pošto je šteta šta muse desilo sa glasom (i njemu je verovatno najveći bedak), hajde ga da bodrimo kao navijači. :haha:

E da, nova pesma je okej. U najboljem slučaju okej. 😋

P.S.: Uzgred, nije da bend nema istoriju sa eliminisanjem članova zarad "višeg dobra." Sherinian je leteo jer je Rudess bio bolja opcija u tom momentu. Mangini je leteo jer je Portnoy bio opcija u tom momentu. Ali scenario da neko izlazi na binu umesto LaBrie-a u ovoj poznoj inkarnaciji mi je manje verovatan. 

P.S.S.: Izvinjavam se za tl;dr, imam previše slobodnog vremena na poslu danas. 😅

Edited by Totamealand

Share this post


Link to post
Share on other sites

21 minutes ago, Totamealand said:

Ja sam u Pešti za nedelju dana, radujem se koncertu i neviđeno mi izgleda set lista. Ceo bend mi deluje kao u dobroj formi, a što se vokala tiče, LaBrie mi je jedan od omiljenih pevača, njegov rad na I&W i Awake je antologijski, a pošto je šteta šta muse desilo sa glasom (i njemu je verovatno najveći bedak), hajde ga da bodrimo kao navijači. :haha:

I ja sam resio da ih po prvi put odgledam za nedelju dana, iako znam da ce me njegovo meketanje nervirati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...