Jump to content

Dream Theater


bu

Recommended Posts

Objasnio sam se rekavši, da kao fan ovog benda, uz koji sam odrastao, mogu strogo subjektivno da kažem sve to što sam napisao u toj recenziji i apsolutno stojim iza toga. Ovde se radi o tome da ljudi pričaju kako novi album jebe mame koliko je dobar. I jeste bolji od SC-a, da je rame uz rame sa Octavariumom (i to sama ta pesma Octavarium vredi na tom albumu, u njoj je objašnjeno koliko toliko), a da je BC&SL ispod 6DOIT i TOT.

 

Ne mogu da se slozim

Meni su Octavarium i SC bolji od novog albuma za koplje skoro :da:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet, stvar ukusa... na žalost. :D Ali ok. Svako ima to pravo da mu se svidi nešto. Meni je SC daleko najslabiji, i to je tako. Čitao sam komentare sa YouTube-a, za ovaj novi spot. Ljudi se već kunu u ovaj album i SC, no dobro... Svako vreme nosi svoje breme. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inovacija u odnosu na ono što su do tada radili. Istini za volju, daleko bolje nego kad Pain of Salvation uvede "inovacije" u vidu hip-hopa i disco muzike.

 

Bolje i disco, nego imitiranje Hetfilda. Hip-hopa ima u tragovima i kod DTa, tako da zaista jeste mrtva trka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

prince, aj molim te preslusaj album King Crimson - Power to Believe i javi komentare.

 

bas me zanima sta mislis o albumu koji je stvarno inovativan. :)

 

a ne fazon "yngwie je sad uzeo rippera da mu peva, prava inovacija u zvuku" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam ja dobro šta je King Crimson, gledao sam i neke novije snimke. Uglavnom, uopšte mi se ne sviđa taj fazon muzike.

 

:lol:

 

@Astrallis, to što ti znaš krivolinijske integrale, ne znači da muzika koju ti slušaš ima prednost u odnosu na muziku koju ja slušam.

 

Ti uglavnom pričaš ono što ne znaš, "kompetentan" si za svaku oblast, a ponajviše izgleda za muziku. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti uglavnom pričaš ono što ne znaš, "kompetentan" si za svaku oblast, a ponajviše izgleda za muziku. :)

 

Ne znam šta to treba da se "zna", da bi bio u stanju da proceniš da li ti se nešto od muzike sviđa ili ne, odnosno da uporediš albume istog benda i kažeš koji više voliš da slušaš. Stvar je u tome što si ti nadmen. Misliš ako preferiraš progressive, da se bolje razumeš u muziku od onih kojima se više sviđaju neki drugi pravci. I onda sa neke visine gledaš na mene, misliš da si vredniji. Kao, gledao si Judas Priest 2004. u Sofiji i to ti je tada prijalo, a sada si to "prerastao" i zanimaju te samo "zrelije" stvari, tipa Pain of Salvation i raznih "avangardnih" bendova. Poštujem ja tvoj ukus, ali poštuj ti i moj i nemoj mene da porediš sa učenikom četvrtog razreda, a sebe sa doktorom nauka, samo zato što imamo različit muzički ukus. Prihvati to da čovek može da ima i drugačiju evoluciju u muzičkom smislu. I ja sam pre nekoliko godina slušao sve i svašta, i prog i death i black, i alternativni metal, i hard rock, ali se vremenom moj ukus kristalisao ka nekom jezgru koje čine heavy, power (ali ne gej) i melodic thrash. I sve se više usredsređujem na te pravce, ali eto, s obzirom da i Dream Theater slušam nekoliko godina, pratim šta se s njima dešava i imam pravo da kažem koju reč o tome.

 

Ne mislim da sam kompetentan za sve, već sam slobodan u iznošenju svojih zapažanja, to je sve. Ne moraš biti stručnjak za stomatologiju, da bi znao da pacijenta na stolici boli kad mu zubar popravlja zub. Niti za građevinu, da bi ocenio da je kuća sklona rušenju.

 

@Grobe, mislim da sam ovim dao odgovor i na tvoj komentar. Nisam na nivou četrnaestogodišnjeg metalca, iz prostog razloga što nemam četrnaest godina. Ti iz toga što nisam kao tinejdžer počeo da slušam metal izvodiš pogrešan zaključak da treba da prođem kroz iste faze kroz koje su oni koji to jesu prošli. Logika ti je naopaka, treba da razmišljaš ovako - ako do sada nisam imao "normalnu" evoluciju, vrlo je verovatno da je neću imati ni od sada, tj. da se moj dalji razvoj u smislu slušanja muzike neće razvijati kao što je to uobičajeno za one koji su imali "normalnu" evoluciju. Kao što rekoh, umesto da idem od jednostavnijih ka "progresivnijim" formama, ja od papazjanije svega i svačega prelazim ka tvrdom heavy/power/thrash jezgru i tu ću i ostati, jer nisam više tako mlad, da bih se drastično menjao.

Edited by Prince of Darkness

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam šta to treba da se "zna", da bi bio u stanju da proceniš da li ti se nešto od muzike sviđa ili ne, odnosno da uporediš albume istog benda i kažeš koji više voliš da slušaš. Stvar je u tome što si ti nadmen. Misliš ako preferiraš progressive, da se bolje razumeš u muziku od onih kojima se više sviđaju neki drugi pravci. I onda sa neke visine gledaš na mene, misliš da si vredniji. Kao, gledao si Judas Priest 2004. u Sofiji i to ti je tada prijalo, a sada si to "prerastao" i zanimaju te samo "zrelije" stvari, tipa Pain of Salvation i raznih "avangardnih" bendova. Poštujem ja tvoj ukus, ali poštuj ti i moj i nemoj mene da porediš sa učenikom četvrtog razreda, a sebe sa doktorom nauka, samo zato što imamo različit muzički ukus. Prihvati to da čovek može da ima i drugačiju evoluciju u muzičkom smislu. I ja sam pre nekoliko godina slušao sve i svašta, i prog i death i black, i alternativni metal, i hard rock, ali se vremenom moj ukus kristalisao ka nekom jezgru koje čine heavy, power (ali ne gej) i melodic thrash. I sve se više usredsređujem na te pravce, ali eto, s obzirom da i Dream Theater slušam nekoliko godina, pratim šta se s njima dešava i imam pravo da kažem koju reč o tome.

 

Naravno da ja nemam ništa protiv toga što se tebi novi album Dream Theatera, zajedno sa prethodnim veoma sviđa, to samo govori o tvom muzičkom ukusu, koj opet govori za sebe, ali tvoja stvar. I nisam ja nadmen, ukoliko si ti stekao takvo mišljenje na osnovu mojih postova, ne znam koliko ti to ide na korist, koliko na štetu, ali opet, i to je nebitno. Ne gledam sebe kao vrednijeg u odnosu na bilo kog što se tiče muzike, naravno da polazim od toga da "cenim sebe više nego tebe", što je jel'te i razumljivo, i dovoljno dugo sam u progressive rock vodama, igrom slučaja ili ne i naravno na moju sreću, tako da imam početnu osnovu da pričam o istom i da tu osnovu nadograđujem, posmatrajući sebe kao nekog ko "uživa" muziku 24/7. Sa druge strane, metal. Smatram sebe fanom istog, što se ne ogleda u tome da moram nositi duks ili majicu, tipa Kreator, Death Angel ili sl. Meni to nije najbitnije od svega, imam dovoljno širok "ukus" u smislu da mogu slušati bilo koju odrednicu metala i poznajem "materiju" da mogu o tome voditi diskusije, no, realno čemu sve to? Koga briga za tako nešto? Ti si izneo mišljenje o novom albumu DT-a. Ok, pročitali smo to, i verujem da niko neće obratiti pažnju na to, i da će se prepustiti sopstevnom osećaju, kao što i taj neko drugi neće obraćati pažnju na ono što sam ja napisao o tom albumu, što je opet okej, jer svako donosi sopstvene zaključke. Drugo, nisam prerastao slušanje Judas Priesta, Metallice, Iron Maidena i sve te klasike. To bi bilo isto kao da je pijanista koji je kupio sintisajzer prerastao sviranje klavira. Niti si ti učenik, niti sam ja doktor, imamo različite muzičke ukuse, različita mišljenja, drugačije gledamo na svet i to je ok. Ali to ne smeta da jedan drugog negiramo. Šta bi recimo bilo da ja dođem na temu Blind Guardiana (sa pretpostavkom da ti je BG omiljeni bend), i započnem priču kako je "A Twist in the Myth" (lupam) njihovo najbolje ostvarenje, kako je album u rangu sa "Imaginations from the Other Side" ili "Nightfall in Middle-Earth", a ti, naravno, kao veliki fan benda ne možeš to da pojmiš i totalno ti je nelogično? (sve ovo je naravno hipotetički rečeno) Niko tebi nije zabranio (?), u najmanju ruku ja nisam :), da ti obilaziš teme na ovom forumu i pišeš šta god hoćeš, samo mi deluje pomalo ishitreno da, eto, dođeš na ovu temu i kažeš kako je Black Clouds & Silver Linings prepoznatljiv DT album, kao što je to slučaj sa Systematic Chaosom, i onda gomila DT fanova, uključujući i mene, nagrne na tebe sa celokupnom pričom, koju si mogao da "osetiš" na nekoliko stranica unazad.

Edited by AstralliS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...