Jump to content

Opeth


Baal

Recommended Posts

;)

 

Pazi pesma nije losa, ja postujem zaista taj Mikin fazon a i dopada mi se prog smer u kome ide, samo bih volela da se ne ponavlja Heritage. Jer Heritage je koncept sam za sebe, na neki nacin raskrstili su starim fazonom i pocinje eksperimentisanje i poigravanje sa novim idejama, sto se oseca u tom albumu.

Anyway stvar ce se slusati ali cekamo album ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa jebote jel ovom coveku nije bilo dosta jedan album inspirisan motivom "ajde da zvucimo kao neki bezlicni 70's ripoff prog bend koji pritom pomalo slusa opeth"?! Strasno dosadna pesma, nadam se da je samo ovo totalni corak, ali nesto sumnjam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

u isto vreme dosadno i bolje od svake sa heritage. :haha:

 

najveci bedak je sto uopste ne zvuci kao opeth vise, vec kao neki bilo koji neo-prog bend.

 

Tako nekako, samo sto nije toliko dosadno samo je prosek stvar za opeth standarde, ima bolji groove nego bilo koja stvar sa heritage. Ono sto meni fali je onaj upecatljivi Opethovski prelaz, promena tempa i dinamike, malo akusticno, malo metal, ne mora growl cak, samo da se to oseti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dok čovek shvati da ne ume da pravi ovakvu muziku izdaće još 3 albuma, a onda ga niko neće jebati ni tri posto i praviće turneju gde svira pesme sa albuma pre heritidža.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, zar je vama ovo zaista bolje od Heritage-a? Devil's Orchard je imao daleko bolji groove, da ne pricam momente super-kulnosti na Folklore-u, takodje Famine-u.. mislim, ukupno gledano je bio sranje album za Opeth standarde ali imao je svakako odlicnih rifova tu i tamo i pasaza.. ova pesma, apsolutno nema nijedan koji mi je bio zanimljiv iole.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, zar je vama ovo zaista bolje od Heritage-a? Devil's Orchard je imao daleko bolji groove, da ne pricam momente super-kulnosti na Folklore-u, takodje Famine-u.. mislim, ukupno gledano je bio sranje album za Opeth standarde ali imao je svakako odlicnih rifova tu i tamo i pasaza.. ova pesma, apsolutno nema nijedan koji mi je bio zanimljiv iole.

 

meni da, dobar je gruv i vokali su lepi i ekspresivniji nego dosad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahaha what he said ^^

 

Chess ako cemo tako u svakom bendu moze da se pronadje uticaj nekog levog benda, u Opethu se oseca uticaj prog bendova ja sam i kacila, ranije koliko se secam na Prog rock-u par bendova koji su uticali na Miku kako u njegov death-metal fazi tako i u ovoj sadasnjoj. Ali i dalje don't give a fuck, ljudi slusajte muziku i sacekajte album, ovo su trivijalnosti poradjenja tog tipa.

Btw hvala za otkrice za Kingston wall :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Simo pored kliktanja na YT overi im tekstove, čak sam overila i wikipediju odakle su dobili ideje za triologiju, prica je bizarna krajnje jer se glavni baja razocarao u mistiku i smbolizam i skocio sa zgrade, nakon putovanja po Indiji, shvatio covek da je sranje sve o cemu je pisao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...