Jump to content

World of WarCraft


Old Smuggler

Recommended Posts

Pa ja cu se usuditi nekako, mada bi bilo dobro da je neko pored mene ko poznaje materiju :)

A ovde kod mene nema takvih.. :udri:

Ima ih par ovde, pomocice ti ljudi.

 

@donkey:

Verovatno znaš da se na tab targetuje najbliži neprijatelj, a da se akcije iz toolbara mogu pritiskati i na brojeve na tastaturi.

Mislim kad je ex gf koja veze nema sa kompovima uspevala da igra end-game instance, šta da ti kažem.

Kapiram sve to, ali nikad mi screen nije bio tako popunjen pa sam se poplasio. :)

Ex girl - zbog WoWa, pretpostavljam? :mhihi:

Edited by bdonkey

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 219
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Fora je sto nemam predstavu kakav je to sistem.

Sta, napravim lika i ja sam nivo 1..i onda trazim neko drustvo, ubijam svinje pa napredujem..

Igrao sam Warcraft III ali kontam da je ovo skroz drugacije.

Warcraft i World of Warcraft su dva sveta... :D

Ne mozes samo ubijati svinje, nije to South Park... :) Uzimas kvestove (quests) od NPC-ova (Non-Playable Characters), resavas ih i za uzvrat dobijas kintu, razne iteme i expirience kojim napredujes. Eto, ukratko. :D:pivopije:

Edited by Denny

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konkretno, svaka frakcija ima nekakvu priču koja je sjajno uklopljena u ceo Warcraft univerzum. Čak i najbanalniji kvestovi sa grindovanjem prasića imaju lepo i smisleno objašnjenje, vidi se da je igru radio Blizzard.

 

Ovaj sajt je odličan izvor informacija: http://www.wowwiki.com/Portal:World_of_Warcraft

A ovaj ako imaš problema sa kvestovima: http://thottbot.com/

Edited by voodoo_

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fora je sto nemam predstavu kakav je to sistem.

Sta, napravim lika i ja sam nivo 1..i onda trazim neko drustvo, ubijam svinje pa napredujem..

Igrao sam Warcraft III ali kontam da je ovo skroz drugacije.

 

WoW je Massive Multiplayer Online Role Playing Game - hens d nejm MMORPG! Pored price i likova, najslicnije sto se tice sistema igre je kao zadnja kampanja u WC3:TFT sa Rexxarom (koji se i pojavljuje u WoW sa svojim ljubimcem Mishom), samo sto je u pitanju citav(i) svet(ovi), mnostvo ostalih ljudi, polu-zagonetki, madjija, Bjethor, crni mJetal, itd... i naravno, mracnim gospodarima koji bi da na jedan ili drugi nacin pokore/pobiju sve, i ti si bas jedan od 'retkih' koji ce ih zaustaviti! :rockdevil:

Pocinjes tako sto izabares stranu (Alliance/Horde), Izaberes rasu, pol, klasu, i kastomajzujes izgled (opcije variraju po rasi). Ondak pocinjes kao lvl 1 u pocetnickoj zoni, sa neagresivnim mobovima (critters/creatures/beasts/humanoids), i napredujes tako sto zavrsavas questove! Mozes da radis i ono sto je poznato kao grinding, tj. opste klanje i tako dobijas iskustvo, ali to je tezi nacin, tj. duzi.. Uglavnom, mnogo ima detalja, izmedju ostalog, znati kako igrati sa svojom klasom, i kombinovati razne stvari (items) poput oklopa (ima raznih tipova, klasno), oruzja (ista fora kao i sa oklopom) i dzidza-bidza (accessories = trinkets, rings, necklase, relic/libram/totem/sigil/idol) - ako si ikad igrao Diablo 1&2, e poput njegovog sistema, samo mnogo detaljnije i komicnija grafika.. :P

Questovi se uglavnom sastoje od toga da pobijes odredjen broj mobova, skupis neke stvari od istih, odneses nesto, ili jednostavno skupis dzidza-bidze po svetu.. Sa vecim nivoima dolazi do komplikovanijih questova, plus imas profesije - tu vec pravis stvari, zezanje, ovo-ono.. Manje vise, u svakoj zoni ces imati ponavljanje tih grinding questova, poput Idi i ubij 20 Razormane Gnolls-ova i/ili skupi sa njih ogrlice sto 'ispuste' (drop-uju), ili sakupljackih (poberi to i to cvece/pecurke, itd)... Sto je i najdosadniji deo, ali definitivno nije sve.... :zeleni: Ja znam ljude koji se level-uju iskljucivo po dungeons/instances, ali otom potom... ;) Kad te zaraza dovati, prolazi ce brze i brze, sto vise pocinjes da kapiras fazone i fore, jos danas imas WoWwiki i na njemu sve sta ti treba (ima i milion drugih sajtova, ali ovaj je moj glavni zajedno sa Thottbot-om) - ja nisam skapirao sve ni kada sam postao lvl70, kamoli poceo.... tek sada sa lvl 80 mogu da kazem da znam manje-vise sve fore i fazone, ali jos ima da se uci (pogotovu kada su u pitnanju novi raid-ovi i questovi/items), iako nisam expert za sve klase, e to je vec ludilo, plus nolajferi sto imaju citave baze podataka o statistikama raznih klasa/rasa i ostalim sistemima...........

 

Dalje imas nesto sto se zove PvP (Player Vs. Player), bilo da je opsta tuca, world PvP ili BG (BattleGround), znam da neki zive samo za to, a i PvP raids su mozda najzanimljivije stvari, jer tek tu treba kordinacija i znanje!

 

Ima jos mali milion stvari, ali to je manje-vise to, pitaj dalje ako te nesto interesuje, vec sam ionako previse se nasrao, nadam se da ce ti paragraf dati ideju kako sve ovo funkcionise (znam da kada budu citali drugi WoWovci recice da sam propustio mnogo stvari, ali poenta je da se ne prebukiras za sad). Ko zna, mozda i napravim toon na tvom serveru, cisto onako... :D dogovori se sa ovdasnjih ozbiljnim WoW-ovcima, i vidi dal ima mesta na njihovom realm-u...

 

P.S. Ima karakter u WoW-u koji se zove Bethor Iceshard - Undead warlock je to... ;) i jos mnostvo drugih cija ces imena prepoznati/asocirati sa postojecom mitologijom, mistokom, istorijom i religijom... i ponekim pop-culture fazonima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ima i onih koji veze nemaju sa Warcraftom, kao recimo "Haris Pilton" u Šatraku i još gomila sličnih easter eggova :)

Inače nubovima preporučujem PvE servere, čisto da ne budu ass bitches ovima što nemaju druga posla pa upadaju u nub zone i genkuju nesrećnike...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažem se za PvP server. Koja je poenta da zaglaviš na mestu gde ćeš da bereš cveće i radiš kvestove bez bojazni da te zaskoči neko iz suprotne frakcije? Ubija čar MMORPG-a. :)

 

Usput, igra tek počinje kad dođete do levela 80. :) Ti ćeš provesti dva meseca dizajući level od 1 do 80 radeći neke šablonske kvestove, samo u različitim delovima mape. Istina, imaju oni pozadinsku priču, ali neće ti padati na pamet da proveravaš background story za svaku vrstu mobova koju budeš ubijao.

 

Na levelu 80 krećeš da radiš ozbiljne instance i raidove, cilj će ti biti ubijanje teških bossova sa 24 drugara. Ili da imaš što bolju opremu igrajući PvP i dizajući sebi rejting u areni.

 

 

Gledam ovaj screenshot, i pitam se kako se vi ljudi snalazite u ovoj igri? :mhihi:

Respect. :pivopije:

 

Vrlo jednostavno. Fora je što sam debelo izmenio podrazumevani izgled, onako kako meni odgovara. Ovo može da bude i mini tutorial za ove koji hoće da krenu da igraju. :D

 

Tabela sa leve strane su ljudi u raidu (5 grupa po 5 ljudi), ispod toga je chat sa addonom (gomila ovih sitnih dugmića) koji mi omogućava da promenim kanal jednim klikom. U dnu ekrana su barovi sa sklillovima koje koristim tokom fajta, meni sa opcijama i torbe. Tu sam stavio i par macroa (skript) za targetovanje zmajeva koje tenkujem u celoj gunguli da ne bih gubio vreme sa TAB(shit, fire elemental)TAB(shit, fire elemental)TAB(shit, fire elementa)TAB(dobro je, Vesperon!). Onaj mali bar sa lobanjom, krsitćem i simboilma je addon za označavanje mete (označim lobanju i kažem NUKE SKULL preko teamspeaka, jer sam raid leader).

 

Sa desne strane su dve kolone skillova i spellova koje koristim van fajta i u pripremi za fajt. U gornjem desnom uglu je minimapa sa gomilom ikonica koje su addoni koje sam instalirao i koji imaju specifičnu funkciju. Pored minimape su ikonice buffova - poboljšanja koja ti daju određene klase bacajući specifične spellova na tebe/grupu/raid.

 

Prozori za analizu demiđa/healinga i hejta koji mob ima prema tebi su mi na ovom screenshotu neaktivni, tu bi tek bila gungula.

 

U principu ljudi koji igraju druge MMORPG govore kako je u WoWu Miki Maus animacija za decu, sve šareno i glupo. Na mom ekranu sve ima svoju funckiju i navikao sam se jako brzo na izgled jer sam podesio kako mi je odgovaralo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...