Jump to content

Blind Guardian


Recommended Posts

Pa fino jeste ali ne vidim poentu. 

Original je imao neku rustičniju produkciju koja mu bolje leži, i naravno Hansi je bolje pevao pre 30 godina. 

Msm može da se čuje ali toliko. 

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko sam upucen, jedan od osnivaca Nuclear Blast-a se nesto popickao sa shareholdefrima koji su kupili vecinu Nuclear Blast-a, krenuli restructuring itd, i onda se odcepio i napravio novu firmu Atomic Fire Records koja ima vecinu velikih imena koja su bila pod Nuclear Blast-om. Tako da NB propo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Valjda se NB sad prebacuje u Reigning Phoenix i Atomic fire, ne znam kako taj proces ide. 

2 hours ago, Havočka said:

pa da, sad moraju ga reimaginuju

rerecord, reimagined 🤣

Ne znam, ne pušim te mitove o velikom zlom izdavaču koji namerno upropasti bendove samo ug je kvalitet bla bla, evo pomenuti Nails i Oranssi zvuče isto kao i uvek. Bendovi to prevashodno hoće rekao bih. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A nisam baš to rekla

Ne verujem ni ja da postoji neka NB masonska loža u kojoj dvanaestorica veličanstvenih upere prstom u bend i kažu "da, ovaj bend, baš njega ćemo da upropastimo"

Niti smatram da je samo ug kvalitet, mada se istorijski dokazuje (rip Gojira naači bend) da su mainstream bendovi proizvođači proizvoda, i retko koji bend ispadne iz tih okvira

 

Negde krajem dvehiljaditih, svi NB bendovi su (meni) počeli da zvuče kao Nightwish with a Twist in the Mourning Palace

To jest, svi koji prave pare

Zato što to pravi pare

Celeste, Nails i Oranssi Pazuzu zajedno za tri milenijuma neće napraviti pare koje napravi stara slava

Ali zato kada Alcest, Ocean i (navedi bend koji je pravio dobru muziku dok je bio na DM) krenu da prave power metal...

ILI još bolje, kada potrošimo još malo resursa da odštampamo i rework SFB, pa još i bonus live... Milioniiiiii zeleniiiii

Share this post


Link to post
Share on other sites

U ovom konkretnom slučaju bih rekao da je "remake culture" takođe u pitanju. Zadnjih nekoliko godina su na primjer sve češći remake-ovi klasičnih igrica, pogotovo onih sa kraja 90-ih i početka 2000-ih  (ne znam je li isto tako i za filmove, ne gledam ih), a kao što smo vidili sa zadnjim izdanjima Cavalera Conspiracy-ja, taj trend je izgleda dohvatio i muziku.

A "izbaci nešto" tendencija je oduvijek postojala jer je široj publici važniji brend nego proizvod sam po sebi. Tako je na primjer često na koricama knjiga ime pisca (izrazito popularnog, kao npr Agata Kristi) odštampano većim slovima nego naslov knjige.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se nadovezem na diskusiju, svi ti stari bendovi sada rade re-izdanja i remake-ove muzike zato sto jedina ekipa koja danas slusa tu muziku i kupuje ta izdanja, uveliko fura 4 deceniju zivota. Tako da izdavacke kuce guraju fazon nostalgije da bi iscedili poslednji cent iz ljudi koji su jos uvek spremni da bilo sta plate. Mladje generacije (generalizujem malo ali mislim da sam u pravu) od 95' na ovamo jednostavno se ne loze na tu muziku koju NB i ostali izbacivali, niti kupuju modernu muziku, tako da bendovima i tim izdavackim kucama na izdisaju ostaje samo da cede nostalgiju do poslednjeg centa dok toga jos uvek ima. 

Dokaz svega je da cak i bend kao Periphery koji je medju mladjim generacijama jedan od najpopularnijih bendova, uopste ne zaradjuje od te muzike, niti izlaze u plusu nakon turneja, vec svako od njih radi svoje neke side-gigs i poslove sa audio softverima, gitarskim pedalama i slicnim glupostima da bi ziveli od toga. Da su pod izdavackom kucom, gutali bi jos veci kurac.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...