Jump to content

Knjiga koju trenutno čitate?


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Upravo sam završio čitanje knjige "Ubiti pticu rugalicu", sve preporuke, sjajna knjiga, oduševila me.

 

Drago mi je što ti se dopala, monumentalna knjiga. Pošto vidim da imamo sličan ukus, evo još jedna preporuka ako nisi čitao, Dejvid Beniof - Grad lopova.

 

Apsolutno genijalan roman kome se možeš vraćati nekoliko puta bez problema. Sjajno napisana, duhovita... ne mogu napisati dovoljno superlativa. Budući klasik, sigurno.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drago mi je što ti se dopala, monumentalna knjiga. Pošto vidim da imamo sličan ukus, evo još jedna preporuka ako nisi čitao, Dejvid Beniof - Grad lopova.

 

Apsolutno genijalan roman kome se možeš vraćati nekoliko puta bez problema. Sjajno napisana, duhovita... ne mogu napisati dovoljno superlativa. Budući klasik, sigurno.

Definitivno te slušam što se tiče preporuka, vidim da Harper Lee ima neku novu knjigu, koja se nadovezuje na Pticu rugalicu, ali kritike i nisu tako sjajne.

Počeću ovu koju si mi preporučio večeras. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

vidim da Harper Lee ima neku novu knjigu, koja se nadovezuje na Pticu rugalicu, ali kritike i nisu tako sjajne.

 

Da, baš sam je kupio sad na sajmu, ali još nisam krenuo sa čitanjem.

 

Počeću ovu koju si mi preporučio večeras.

 

Obavezno javi utiske! Mene dugo jedna moderna knjiga nije tako oduševila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pročitano, uživao sam, dobra knjiga. Možda je sa kraj malo predvidiv, ali to ne umanjuje zanimljivost knjige, lako se čita, drži pažnju, ima dosta duhovitih delova, Kolja ludak :)

Nameravam "Lovac u žitu" da krenem.

Može još preporuka.

"Keri" od Kinga valja?

Edited by Hail Metal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ante Tomi - "Čudo u Poskokovoj Dragi"

 

genijalna komedija

radi se o Dalmatincu iz neke zabite selendre koji kreće u grad da nađe devojku koju je upoznao pre 15 godina i u koju je i dalje zaljubljen

 

preporuka

 

Baš mi stoji mi na stolu, možda će biti sljedeća na redu. Mada imam i gomiletinu sad sa sajma, možda uzmem i nešto drugo, ali biće pročitana uskoro.

 

Nameravam "Lovac u žitu" da krenem.

Može još preporuka.

"Keri" od Kinga valja?

 

Eto, Lovac u žitu naravno!

 

Keri u principu valja, ali ima King dosta (meni) boljih knjiga.

 

Ali ajd, sad mi pade na pamet, evo još jedna preporuka, Američka rđa od Filipa Majera.

 

I naravno, Stajnbek, uvijek! Skoro sve što možeš da pronađeš od njega, genijalan pisac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš mi stoji mi na stolu, možda će biti sljedeća na redu. Mada imam i gomiletinu sad sa sajma, možda uzmem i nešto drugo, ali biće pročitana uskoro.

 

 

 

Eto, Lovac u žitu naravno!

 

Keri u principu valja, ali ima King dosta (meni) boljih knjiga.

 

Ali ajd, sad mi pade na pamet, evo još jedna preporuka, Američka rđa od Filipa Majera.

 

I naravno, Stajnbek, uvijek! Skoro sve što možeš da pronađeš od njega, genijalan pisac.

 

Stajnbek je odličan, pročitah ona najpoznatija dela "Istočno od raja", Plodovi gneva", Miševi i ljudi", "Crveni poni", odlične knjige, jedino mi se knjiga "Tortilja flet" nije svidela.

 

Večeras ću odlučiti šta ću početi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.geopoetika.com/book.php?id=1562

Lepši je omot geopoetike. Laguna radi kičaste omote, i ne sećam se da mi se neki noviji omot dopao.

 

 

Pročitao je par puta. Imam običaj da uzmem nasumične stranice i iščitam deo priče pa stanem, i onda ponovo odaberem neki drugi deo. Odličan je prikaz Amerike koja je izgubljena i tadašnjh generacija posle rata. Ima tu i dosta romantizovanja određenih likova, ali se sve otkrije kako se čitaju dodatni eseji ili ostale Keruakove knjige.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...