Jump to content

Knjiga koju trenutno čitate?


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Najzad kupio ovu knjigu koja se sastoji od tri prve knjige serijala o Marsu. Od kada sam dobio kao klinac za odličan uspeh knjigu Džon Karter sa Marsa bio sam veliki fan Edgara Rajsa i njegove naučne fantastike, ali kao i obično naša retardirana zemlja ne prevodi knjige koje bi trebalo da prevodi nego tupi onu stvar sa apsolutnim smećem od knjiga. Tako se desio nezamisliv zločin da od 11 knjiga iz Mars serijala naši prevedu samo poslednju knjigu(Pelusidar i Venera serijale da ne pominjem). Ko je doneo takvu odluku i na osnovu koje logike ostaće večna misterija. 2019. su preveli i prvu knjigu serijala Marsovska Princeza i tako sada postoji prevedena prva i poslednja knjiga sa veoma malo nade da će se stvari ikada promeniti. Totalno bezumlje. 

stories-of-mars.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Trenutno čitam simultano od Filip. K. Dika Tri Stigme Palmera Eldriča, Mračnu kulu 4. deo i od Terija Bruksa The Scions of Shannara.

Sutra mi stižu Von Bek od Murkoka, Tom Džons od Henrija Fildinga, za mene jednog od najvećih majstora komedije iako je imao samo par knjiga, a Džozef Endrjus je bila knjiga koju sam čitao milion puta i koja me mnogo podsećala na Don Kihota i na kraju Homebody od Orsona Karda. Delfi akcija bila 25% pa rekoh da iskoristim malo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam kako drugi mogu da žive drugačije. Naravno ne mogu svi biti najjači kao ja, ali bar mogu ostale stvari da pokušaju. Ali ne, većina ostane da mašta u svoja 4 zida i nikada stvarno ne iskusi život. Zato imaš često prilike da vidiš kako neke matore prdonje ulaze u bespotrebne rasprave uglavnom u javnim ustanovama i kako bukvalno nasrću na tebe fizički, a nisu svesni svoje nemoći. Godine psovanja i guranja svojih jadnih ukućana ih dovede do toga da pomisle kako su neka sila pred kojom svi moraju da se sklanjaju. 😂 Juče sam lika uhvatio za nos i izveo iz zgrade. Hoće lik da me bije na mom radnom mestu. Bahahahaha!!! Nedostatak životnog iskustva je doveo do toga da je umislio kako je najjači, a moj sin od 7 godina bi ga razvalio kao Panta pitu. 😄

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je brat moga brata i takođe moj komšija. Osvetlao obraz nama metalcima devedesetih kada nismo mogli u WC da odemo, a da ne naletimo na smrdljive dizele. Tako je počeo i onaj glupan da se širi, a nije znao da je jedan od najzajebanijih ljudi u državi ispred njega. Obezbeđenje poslao na spavanjac, a njemu posle udarao klempe, vukao ga za nos i maltretirao ga baš onako žestoko na očigled cele publike koja je pristizala na koncert. Nekih hiljadu ljudi sigurno moglo je da uživa u prizoru. Njegovi verni fanovi nisu smeli da mu pomognu jer su svi znali ko je moj komša. Sa njim nije bilo mnogo zajebancije.  On je inače voleo to da radi i ceo život je radio na svojoj specijalizaciji u oblasti nasilja i  mučenja drugih ljudi. 90% njih su to i zasluživali, a nekada bi promakao i neko ko se zatekao samo na pogrešnom mestu. Nije ga tukao jer nije imao šta da tuče, samo se igrao sa njim kao pas sa gumenom koskom. Prisutni su svedočili da je Dr. Igi rekao tada da više njegova noga neće kročiti u Aranđelovac jer je jedva živu glavu izvukao. 😂

Edited by HEFEST
  • Like 1
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

U našem gradu je vladao kodeks viteštva i nije bilo pucanje u leđa na kurvinski način kao što je to radio beogradski ološ. Jeste bilo par mentalno obolelih koji su bacali bombe, ali samo jedno ubistvo iz vatrenog oružja tokom čitavih devedesetih se desilo u Aranđelovcu što je veliki pokazatelj da je bilo mnogo više pravih tuča. Dizeli su napadali u čoporima kao kerovi što oni i jesu bili dok smo mi metalci uvek bili brojno inferiorni. Jedno vreme su i pankeri bili jaki i imali svoj klan, ali su se kasnije uglavnom priklanjali nama. Pank je već umirao i u to vreme, dok je sada već zaboravljen žanr. U svakoj generaciji smo imali najjače ljude u gradu tako da  iako su bili brojno nadmoćni utoliko su više dobijali batine.  Komša je bio najjači iz svih generacija i u to vreme je obilazio Srbiju pa čak i Crnu Goru i za sobom ostavljao pustoš. Ako i dan danas pitaš ljude npr. u Herceg Novom kada su meštani najviše batina dobili odgovoriće ti verovatno da je to bilo kada je tu letovao neki ludak iz Aranđelovca. Lik je bukvalno masakrirao pola grada sam. Mene su napali u Herceg Novom dve godine posle toga čim su čuli iz kojeg sam grada jer je tada rana još bila sveža. 😂

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...