Jump to content

Knjiga koju trenutno čitate?


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Najzad kupio ovu knjigu koja se sastoji od tri prve knjige serijala o Marsu. Od kada sam dobio kao klinac za odličan uspeh knjigu Džon Karter sa Marsa bio sam veliki fan Edgara Rajsa i njegove naučne fantastike, ali kao i obično naša retardirana zemlja ne prevodi knjige koje bi trebalo da prevodi nego tupi onu stvar sa apsolutnim smećem od knjiga. Tako se desio nezamisliv zločin da od 11 knjiga iz Mars serijala naši prevedu samo poslednju knjigu(Pelusidar i Venera serijale da ne pominjem). Ko je doneo takvu odluku i na osnovu koje logike ostaće večna misterija. 2019. su preveli i prvu knjigu serijala Marsovska Princeza i tako sada postoji prevedena prva i poslednja knjiga sa veoma malo nade da će se stvari ikada promeniti. Totalno bezumlje. 

stories-of-mars.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Trenutno čitam simultano od Filip. K. Dika Tri Stigme Palmera Eldriča, Mračnu kulu 4. deo i od Terija Bruksa The Scions of Shannara.

Sutra mi stižu Von Bek od Murkoka, Tom Džons od Henrija Fildinga, za mene jednog od najvećih majstora komedije iako je imao samo par knjiga, a Džozef Endrjus je bila knjiga koju sam čitao milion puta i koja me mnogo podsećala na Don Kihota i na kraju Homebody od Orsona Karda. Delfi akcija bila 25% pa rekoh da iskoristim malo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...