Jump to content

Razgovori S Borom


Vlaja Buraz

Recommended Posts

  • Replies 370
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Večerašnja trilogija

 

BOKI

 

Između dve serije ramena, posmatrajući slike Pamele Anderson (Playboy):

- E jesi propala, k'o Derventa.

Radeći trbušnjake:

- Ma daj, jesi vidio kako su joj se sise oconjile.

Tražeći osigurač:

- Ma da, Mlađo, ali su tebi bolji oni bicikli iz CKM-a.

 

Odlučio sam, danas, večeras, evo maloprije:

1. Pokušati obitavati isključivo na alternativnim varijantama hljeba; zobeni (zebin) i integralni.

Večeras mi je i išlo. Sutra sam puk'o jer je nestalo kolača.

2. Ne nositi teglu (5 kg) krastavaca jednom rukom metodom držanja za poklopac. Bar ne dok je puna. Nije ispala, ali je malo falilo.

 

She’s sister Mary now

Eyes as cold as ice

He takes her once a week

On the alter like a sacrifice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novo iz Borinih laboratorija, poetski momenat.

Ин инглиш. Тотал млатимудијал икспириенс.

 

Little beautiful people, dancing all day long to some stupid music.user posted image

Swimming in riversuser posted image

Climbing on mountainsuser posted image

Walking dogsuser posted image

Riding horsesuser posted image

Driving carsuser posted image

Trying to find a perfect way to dieuser posted image

Not succeedinguser posted image

Oh welluser posted image

They'll burn in helluser posted image

 

A mozda bi trebalo da posetis OVU STRANU , verujem da ce ti biti od koristi. icon_da.gif

 

 

 

 

Urotsukidoji!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomfrit mi je oduvijek bio nadrealan.

Prženi krompirići, iliti 'French Fries' u Americi. U Francuskoj samo 'Fries'. Umalo da napišem fires.

 

Kad sam bio mali vjerovao sam da moram četiri puta jesti krompir čorbu da bi mi stara napravila pomfrit. Tako sam i zavolio krompir čorbu.

Ali zna se šta je bilo ono pravo.

Kad bih pojeo krompir čorbu četiri puta, za mene nije postojalo ništa drugo. Nisam priznavao druge oblike prerađenog krompira. Onaj krompir uz piletinu, pa to je bila blasfemija; baciti krompir pored užasnog mesa, u onoliko masti, mjesto da se napravi pomfrit. U srce me je pogađalo.

 

Sjećam jednog povratka iz škole. Osnovne, bio je to vjerovatno prvi razred.

Moj prvi susret sa brzom hranom.

 

Bila je to bijela prikolica koja je bila prerađena u prigodan gril.

Moj drugar M.L. (mislim da je bio on, mada je to možda bio i Š.A., a možda i V.Ž. - nije ni toliko bitno sad) je zastao da kupi sebi pljeskavicu. Ja sam imao neku averziju prema pljeskavicama, a i nikad nisam imao ni pare uz sebe tako da sam samo stao pored, da pričekam dok se to sve ne...

Posmatram.

 

Meni:

....

...

.....

Pomfrit

...

....

 

Oči su mi zasjale. Dotad sam mislio da niko na svijetu ne zna šta je pomfrit.

I to da se kupi. EJ !!!

 

Sutradan sam, naravno, imao u džepu nešto novca. Tad sam prvi put jeo pomfrit sa kečapom jer sam, u opštem neznanju, slučajno potvrdno odgovorio kad sam upitan o istom. Bilo dobro.

 

Počela je da se rađa ideja o nezavisnosti. Impuls.

Šta će mi roditelji kad sve potrebno za život mogu naći sam, uključujući i pomfrit...

 

P.S. Pržio sam baš sebi juče. Pomfrit. Još mu je ukus, kao neeekaaadaaa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A, da.

Zanimljiva situacija večeras - koncert na lokalnoj tvrđavi, zbog cijene karte velik broj omladine (odlična konstrukcija - velik broj omladine, bravo Boro!) se nalazi izvan prostora u kojem je moguće dobiti vrhunski kvalitet predstave.

Ma onako, nije to, nego poslije. A bili smo nakratko leteći odred u osvajanju visina. Ruku na srce, znači ipak.

 

Skok na glavni dio:

Polazim kući.

Nepoznat alkoholisan mladić mi viče 'Kume !!!'

Alkohol je zlo.

 

Ali i ovako sa raspuštenom kosom ja uopšte ne ličim na Mandu u ulozi Viljuške.

Kao i obično (suze su mi u očima dok kucam ovo), naviru sjećanja.

 

Bio sam mali klipan.

Kaže meni moj otac, fudbaler - 'Pa da, to ćeš ti moći tu kosu, onako zimi, preko ušiju, malo. Tako sam i ja. To je u redu. Ali da ćeš ti sad nešto, nećeš.'

A ja jesam.

 

Fakat ne mo'š čo'jek postati dok nemaš pravu frizuru.

Alkohol je zlo.

 

Gledali smo na dnevniku kad je reprezentacija BiH pobijedila neku. Fudbalska reprezentacija. Fakat pobijedili neku državu. Sa fudbalskom tradicijom.

I on gleda - 'Vidiš ti, ovaj Blaž Slišković, on je bio kao ti kad je bio mlad. Isto tako nije se htio šišati i brijati, al' vidi ga sad...'

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prženi krompirići, iliti 'French Fries' u Americi.
Totalno nevezano, freedom fries u USA od nedavno. Šta ti je politika.

 

Ti znaš šta ja mogu da prokomentarišem, pa neću. icon_mrgreen.gif

 

...

 

 

Ali onaj sa pomfritom je sjajan.

 

Stvarno.

 

Snimio sam stranice za svaki slučaj ako moderatori opet budu preterano revnosni icon_wink.gif

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala, a kratko objašnjenje moje tajne jeste da stavljam tačke tamo gdje ne treba. Za duže se obrati Dušanu. icon_smile.gif

 

P.S. Hvala za ovo sređivanje teme, ja sam bio poslao par PP, ali ovo je u redu, a mislim da neće biti problema ubuduće.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Princip konca, premišljam se. Ali princip konca definitivno.

Mozak operacije. Ogroman. Stamen.

Veliki manipulator. Boro i batina. Boro ~ batina.

(E sad ti svaka čast. Sam BMK je na koljenima.)

 

Ispit, jedan u nizu. Ostaje iza.

Dakle, oda o sebi.

 

Da li je pošteno sreću okrivljavati za nesreću, odnosno za nesreću u sreći?

Pa moglo se desiti da to bude prava nesreća. Mislim realno. Širim ruke i sliježem ramenima.

U pitanju su čelično plave oči sa mnogo tigrove masti.

No dobro, bolje o koncu nego o konopcu.

 

Jedini ekstremni sport kojim se bavim, bez učešća adrenalina. U pitanju su živci. Više tuđi nego moji, ali 'ajde.

Egocentrizam navodno prolazi do 8. godine. xexexe

Hljeb, mlijeko, plazma keks i 2 LR6 AA 1,5 V baterije za altruizam. Po mogućnosti alkalne, a ne ove jeftine koje sam dobio uz uređaj.

 

Još malo pa ću početi vjerovati u one brojeve koje dobijam na IQ testovima. Nažalost, to je samo internet.

 

Blood money.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ova poslednja je malo teska za pracenje, da ne kazem da je smisao vrlo zamucen, prakticno nevidljiv. Pomfrit ostaje neprevazidjen. On je na granici "komercijale" moglo bi se reci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala, a kratko objašnjenje moje tajne jeste da stavljam tačke tamo gdje ne treba. Za duže se obrati Dušanu. icon_smile.gif

 

P.S. Hvala za ovo sređivanje teme, ja sam bio poslao par PP, ali ovo je u redu, a mislim da neće biti problema ubuduće.

U čemu god da je tvoja tajna, bolje je sačuvaj za sebe icon_wink.gif

 

P.S. Nema na čemu.

 

P.P.S. Maniac, ako nastaviš sa spamovanjem, dobićeš još jedan warn nivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poslednji dio je nepotrebno zakomplikovan (u stilu starih 'Razgovora s Borom' icon_smile.gif ), ali je sve navedeno.

 

Oni koji redovno prate moje poruke (znači moji navjerniji obožavaoci icon_smile.gificon_redface.gif znaju da sam imao ispit 15. - u utorak). To je ono što piše 'ispit'.

Dotični sam položio, a spremao sam se puna dva dana - to je princip konca, i zbog toga sam napisao kako se divim sam sebi.

Živci - moje majke, zato što ne učim, a egocentrično je misliti da niko sem mene ne treba da se brine o tome, jer ipak sam ja parazit.

Altruizam i internet - to se odnosi na moju asocijalnost.

 

'Blood Money' je pjesma Overkilla koju sam slušao u tom trenutku (kad sam završavao sa kucanjem), a veže se sa tim što sam poslednjih dana sam intenzivno razmišljao o tome kako nikad nisam primjetio da je nešto trajno pojeftinilo, a sve poskupljuje (konkretno, Bonžite u prodavnici pored teretane su poskupile, opet).

Kontao sam smisliti poslovicu tipa - 'blood money, xxxxx xxxx' ali mi se nije dalo pa sam ostavio samo blood money.

 

Eto.

To je šta se dešavalo, a šta vama pada na pamet - to je ono pravo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...