Jump to content

Grand Theft Auto bez čučanja


CYBERWASTE

Recommended Posts

Ne secam se voznje u 4.

 

Presao sam igru, i ovo je definitivno najbolji GTA do sada. Prica, likovi, misije, sajd misije...sve je apsolutno sjajno i definitivno najbolje do sada. Jedina zamerka ide, kao sto sam vec rekao, na manjak zanimacija kada ne igras misije ili sajd misije, mogli su to definitivno bolje odraditi u ovakvom ogromnom okruzenju. Sto se tice kraja,

izabrao sam deathwish naravno, totalno je jadovanski zveknuti Majkla ili Trevora, ovako je kraj bas dobar.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

pređoh juče

prelepa igra

 

 

 

odabrao sam deathwish, naravno

pogledao sam i druga dva završetka na Tjubu, naježio sam se. Trevor je ispao car u kill Michael opciji

 

priča, grafika, grad, priroda i automobili, dijalozi i monolozi, vesti na radiju, ma skoro sve je savršeno

 

svega nekoliko zamerki imam:

 

- nedostatak čučanja, kao što je već rečeno, kao i to što u nekim situacijama nije moguće skočiti (recimo, nije moguće skočiti sa preko ograde na odmorištu na stepenicama koje vode do Flojdovog apartmana

- okretanje automobila pritiskanjem A ili D, potpuno nelogično

- nemogućnost otvaranja svih vrata u kućama likova

- neke misije se prebrzo dešavaju (npr. vrbovanje domara - upadneš mu u kuću, kažeš mu da će dobiti pare ako ne dođe na posao i odneseš mu torbu, glupa scena)

- do kraja nisam stekao utisak da je Frenklin postao kriminalac, ne shvatam ga ozbiljno

- nije moguće upucati likove s kojima radiš zajedno (drugu dvojicu, Dejva kad se branite od Merryweather itd

 

ali to je zanemarljivo u odnosu na celu igru

 

95/100

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

pređoh juče

prelepa igra

 

 

 

odabrao sam deathwish, naravno

pogledao sam i druga dva završetka na Tjubu, naježio sam se, baš su odradili tako da bude teško za stomak. Trevor je ispao car u kill Michael opciji

 

priča, grafika, grad, priroda i automobili, dijalozi i monolozi, vesti na radiju, ma skoro sve je savršeno

 

svega nekoliko zamerki imam:

 

- nedostatak čučanja, kao što je već rečeno, kao i to što u nekim situacijama nije moguće skočiti (recimo, nije moguće skočiti sa preko ograde na odmorištu na stepenicama koje vode do Flojdovog apartmana

- okretanje automobila pritiskanjem A ili D, potpuno nelogično

- nemogućnost otvaranja svih vrata u kućama likova

- neke misije se prebrzo dešavaju (npr. vrbovanje domara - upadneš mu u kuću, kažeš mu da će dobiti pare ako ne dođe na posao i odneseš mu torbu, glupa scena)

- do kraja nisam stekao utisak da je Frenklin postao kriminalac, ne shvatam ga ozbiljno

- nije moguće upucati likove s kojima radiš zajedno (drugu dvojicu, Dejva kad se branite od Merryweather itd

 

ali to je zanemarljivo u odnosu na celu igru

 

95/100

 

 

Edited by Underkuruz

Share this post


Link to post
Share on other sites

haha u opisu piše: While GTA V has some few obvious advantages from being a sequel, the GTA sandbox core mechanics are messed up or non-existent. What about brutal gunfights, crouch ability, holding onto ledges, picking up objects, fair and fun oriented police, damage balance and overall AI.

Edited by Underkuruz

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

igram GTA IV, propustio sam ga kad je izašao, jerbo nisam imao računar koji bi mogao da tera igru

 

dosta toga mi se više sviđa nego u petici

priča je baš jaka, Niko Bellic burazer, karakter s kojim možeš da se srodiš (u V mi je Frenklin ostao nedorečen)

 

vožnja, ČUČANJE, muzika, talk show ludilo, rendom likovi na ulicama su dosta zanimljiviji, misije su realističnije (toliko da su u početku dosadne, jer se svode na drive-kill), ograničenja količine municije koju je moguće nositi itd

 

ne umanjujem ocenu datu petici, naravno

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...

nisam ljubitelj multiplejera, samo me osnovna priča interesuje

EFLC vidim kao dodatak osnovnoj priči, zbog preplitanja sa misijama koje je Niko imao

 

čak i bez EFLC, GTA IV mi je bolji od V

 

petica je nekako ad hoc, nema nikakvu pozadinu, osim što Majkl i Trevor imaju zajedničku istoriju

u četvorci je to mnogo drugačije, snažnije

takođe, četvorka ima italijanske, ruske, albanske, kineske i irske kriminalce, plus Srbi na sve to, dok je u V akcenat na državi i njenim organizacijama, što mi nije toliko zanimljivo

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...