Jump to content

Filmovi - preporuke


C.A_R.I.A.

Recommended Posts

WALL-E (2008)

 

wall-e-poster3.jpg

 

In the distant future, a small waste collecting robot inadvertently embarks on a space journey that will ultimately decide the fate of mankind.

 

Dve reci: Remek delo!

 

Nijedan me do sada Pixar/Disney crtani nije ovako dirnuo!

Animacija je odlicna, atmosfera apokalipticne zemlje predivna (podsetila me na igru Fallout na trenutke), prvih 50 minuta filma nema skoro nikakve komunikacije, jeste da roboti "pricaju" ali ispustaju te neke sopstvene zvukove koji jos vise docaravaju atmosferu filma.

 

I ono sto je najbitnije, film prikazuje malog robota Wall-E, kao mnogo osecajnije bice od bilo kojeg coveka. (ima i ljudi ali tek pri kraju, a i videcete na sta lice, he he)

 

Ne znam, licno ne bih kategorizovao ovaj Pixarov film kao deciji, jerbo ima zaista ozbiljnije teme koje se prozimaju (ljubav, usamljenost, pa i predvidjanje ljudske buducnosti) i smatram da je ovo njihovo najzrelije celjade do sada.

Poveca zamerka mi je jedino klasican hepi end, nekako bi se bolje osecao kada bi ostao taj tracak melanholije, ali ponovo, ovo gledaju deca, pa im ondak treba i pozitivan kraj.

 

Film je inace pun omaza, sf piscima kao sto su Isak Asimov, Artur Klark, a i uzima dosta ideja iz raznih sf/filmova i serija.

 

Preporucujem da se gleda u bioskopu, nekolicina nas ga je gledala juce u domu sindikata, sa svega 15 ljudi u sali, i bas mi je prijala takva atmosfera. :opusteno:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

The Happening

http://us.imdb.com/title/tt0949731/

 

Nemoj da se neko zezne i pogleda ovo djubre od filma. Jadniju glumu i loše napisan scenario odavno nisam video. Shyamalana treba ubiti!

 

Iron Man

http://us.imdb.com/title/tt0371746/

 

Film sabija u svakom pogledu, verovatno u top 5 filmova ove godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wall-e meni lici na Dzonija 5 :)

Kultni Short Circuit, ah zabavan filmcic. ;)

 

Number 5 is alive!

 

I mene je prva slika wall-e podsetila, na njega, ali oba robota su mnogo razlicita, secam se da sam pronasao neki blog u kome je neki fan film frik objasnjavao kako i zasto, ako ga pronadjem ponovo postavicu ovde.

 

a sto se tice happy-enda - pa da ga nije bilo tacno bih nastavila da placem narednih 3 sata :) :)

 

Pustis koju suzu, i odmah se bolje osecas, meni bi mnogo bolje bilo da se film zavrsio sa crtom melanholije, a bioskop je bio prazan, tako da bih na sav glas zaplako. Taman za moju dusu samo. :D

Edited by Ultimate Bastich

Share this post


Link to post
Share on other sites

Forgetting Sarah Marshall.

 

Dobar film skroz, lepo se ismejah veceras.

 

The Happening

http://us.imdb.com/title/tt0949731/

 

Nemoj da se neko zezne i pogleda ovo djubre od filma. Jadniju glumu i loše napisan scenario odavno nisam video. Shyamalana treba ubiti!

 

Ja sam se zeznuo pre nedelju dana pa sam ga pogledao. :) Trailer je obecavao ali je film ipak glup.

Zanima me da li Mark Wahlberg inace ima gej glas ili je takav samo u ovom filmu... sad ne mogu da se setim kakav mu je bio glas u drugim filmovima.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

to bese Salo ? oni italijani ?

 

:da:

 

A meni drugar daje film, kaze mi da ima svega i svacega, a ja sav u fazonu ''ma ne moze mene vise nista da iznenadi'' haha. I pogresio sam naravno.

 

Samo ne kontam sta predstavljaju ona cetvorica gospodara?

 

Jeste, evo:

 

Because of its scenes of intensely sadistic graphic violence, the movie was extremely controversial upon its release, and remains banned in several countries to this day. It was Pasolini's last film; he was murdered shortly before Salò was released.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I Will Walk Like A Crazy Horse je cist, na neki nacin anticivilizacijski art.

Running away from the police, Aden goes to the desert where he meets an uncivilized man who has a special link with Mother-Earth. He ends up by convincing the hermit to come along with him into another desert... the big town!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...