Jump to content

Filmovi - preporuke


C.A_R.I.A.

Recommended Posts

On 8/23/2024 at 2:14 PM, HEFEST said:

Ja ne znam šta može čoveka da nagna da pogleda Furiosu  posle onog sranja od Fury Road-a. Da mi neko ponudi da mi plati ispod 200 evra ne bih ga pogledao.

Posle Mel Gibsona Mad Max ne postoji i ja ne priznajem ni samo postojanje ovog kvaziumetničkog izmeta.

Potpisujem. Smecurina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rebel Ridge od Jeremy Saulniera, odličan! Jasna i dobro snimljena akcija. I film je generalno jebeno prelep, mislim svi njegovi filmovi su odlični što se tiče kamere, montaže i boja koje zahvate. Jedino što smara tematika osvete koju konstantno koristi, ali kao hajde da kažem da je malo odmakao od klasične postavke. Glavni glumac Aaron Pierre je baš harizmatičan tip, i već vidim da bi mogao da iznese akionu franšizu sa sličnim likom. 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

The Substance

Prezabavan je! Olaksavajuce je to sto reziserka je bila posve rasterecena da li pravi film sa porukom ili za nekoga. Pogotovo da ne popuje o danasnjim temama sa necije liste, i daje gledaocu ocigledno sve na izvolte i da moze sam da rezonuje po zavrsetku sta se moze izvuci iz filma. Ovo je u sustini skriveni midnight movie koji je dobio priliku da se pusta u normalnim bioskopima. Publika u bioskopu bila previse ozbiljna dok sam umirao od smeha. Napisem nesto vise jednom prilikom, a i mami me na jos jedno gledanje. Its CINEMA baby!

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači, da me zajebete više sa Cronenbergovskim filmovima od 2.5h 😄

I meni je bilo urnebesno zadnjih 15-20 minuta (Suelisabeth), pre toga solid slog. Najveći plus filma, praktični efekti naravno. Najveći minus scenario. Ovo je uz kvalitetan editing mogla jednostavno da bude kvalitetna Black Mirror epizoda od 50ak minuta.

Infinity Pool > Substance (nisam veliki fan Poola, ali mi je odmah došao u glavu po izlasku iz bioskopa, a ima paralela). I jel sam se utripovao ili je avgust/septembar uvek sezona za body horrore :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se razumemo, nisam lud za filmom (verovatno sam se i ovde iskukao već), ali za njega se sećam da je bio jako manji hajp, a nije mi bio ništa gori utisak.

Nego, ja provalio pod stare dane ove nedelje Powell/Pressburger filmove, ima bioskopski ciklus trenutno, oba ova pretopla preporuka

https://www.imdb.com/title/tt0040725/

https://www.imdb.com/title/tt0038733/

Neverovatno dobri filmovi po svim parametrima, osećam se kao da sam bio pod kamenom, i glumački i tehnički, i scenario... Šlogiram se svaki put kad gledam iole starije filmove koliko je zvuk dijaloga jasniji i koliko mogu lakše da pratim. Skoro svaki noviji film malo malo pa moram titl da pogledam da kontam šta ko priča.

Usput, jedan je Kate Bush album, drugi Maideni, nebitna referenca za kvalitet filmova, ali eto :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...