Jump to content

Православље


Guest 10 dinara

Recommended Posts

Постоји идеја да су од деце Исуса и Марије постали једном линијом Меровинзи,а другом линијом Немањићи, и да су се те две лозе ујединиле у краљу Милутину, тј. да су Срби Божији народ, а не паганско племе.

icon_confused.gificon_confused.gificon_rolleyes.gificon_rolleyes.gif

uz duzno postovanje Recoba, ali to nije tacno, to su klasicne price "Srbi nebeski narod"

Pusti to...............

Nema to veze sa istinom.

Edited by Black_Totem213

Share this post


Link to post
Share on other sites

По хиљадити пут...ТО НИСУ БРАУНОВИ ТРИПОВИ! Због тога су вођени ратови, због тога се ишло на ломачу, паљене су књиге и документи....

 

 

А зашто Исус није имао децу? А? ph34r.gif

 

али имајући у виду колико су нас нападали кроз историју, не би ме зачудило...

 

Па,рецимо. Углавном су нас Католици нападали а по причи, баш они су су уништавали Меровинге и сва сазнања о Исусовој линији.

Share this post


Link to post
Share on other sites

По хиљадити пут...ТО НИСУ БРАУНОВИ ТРИПОВИ! Због тога су вођени ратови, због тога се ишло на ломачу, паљене су књиге и документи....

 

 

А зашто Исус није имао децу? А? ph34r.gif

 

 

 

Па,рецимо. Углавном су нас Католици нападали а по причи, баш они су су уништавали Меровинге и сва сазнања о Исусовој линији.

Naravno da katolici mnogo toga kriju, osvrcem se na ovo "Srbi nebeski narod"

Po cemu to?

Gde je tu istina?

Edited by Black_Totem213

Share this post


Link to post
Share on other sites

Постојала је тема на неком форуму о Исусовом животу, есенском животу и метафорама које су везане за есене , а спомињу се у Светом писму. Једна од тих идеја је да је Исус као и сваки припадник есена, морао да се ожени до ваљда 27 године и слично. Ту је писало невезано за Брауна да су Исус и Марија имали троје деце, Исуса Јустуса, Тамару Фиву од које потичу Немањићи и још једну кћер од које потичу меровинзи.

Edited by Alvaro Recoba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Поготово након јучерашње апокалипсе. laugh.gif

Ех...

 

Па,сад...они који ЈЕСУ добацили, тиме су показали да нису искрени Православци...јел тако? Секте углавном приволе некога коме је живот отишао у аут и нуде му quick-fix решење.

Ја не знам људе који су одбацили, макар не оне који су иоле озбиљно били у причи (сасвим је логично да неки син бившег комунисте који је крштен јер то сви раде и кога за то боли курац, некад у животу каже - ма, дај, шта ће ми ово, боље да крадем, као мој тата).

 

Ок...а шта ћемо са чињеницом да смо због цркве морали сматрати земљу за центар васионе? И како науку (која је ако не исто толико онда више одговорна за цивилизацију од религије)  помирити са религијом кад се све више и више разилазе по xyz питања?

Обрати се католицима за то, Православље се никада није изјашњавало по том питању. Исто тако, кад ми у лабораторији направе живот из три молекула беланчевина, онда можда и размислим, али само размислим.

 

Да,када нешто оде "ван моде" то се заборави и остану претпоставке.

Нема то везе са модом, и ти и ја знамо да нема таквих људи.

 

За мене је бог мисао а не неко стварно створење или особа. У најбољем случају,нека напредна раса ванземаљаца коју ето назовамо богом јер су одговорни за то што смо ми овде.  Дакле,препрепрепревише сам научно настројен и превише сам Star Trek епизода погледао да би имао друачије мишљење.  laugh.gif

На ово ти ништа не могу одговорити, осим - твоја воља.

 

Признајем. Насео сам и свиђа ми се.  icon_biggrin.gif Само што то вуче корене од много пре Брауна који није ништа друго урадио него узео туђе и ставио под своје.

Пре 15 година сам читао "Света крв, Свети Грал" и онај наставак. Значи, сензационалистичка прича која се добро продаје на затупелом западу жељном сензационализма, а на жалост видим да пролази и код Срба.

 

Не би ли била лепша и вероватнија прича о Исусу као ОБИЧНОМ брлијантном за своје време човеку...пророку и потомку Давидовом који је проповедао одређене ствари здравог разума и да је имао жену крај себе као и сваки други на његовом положају (па није ваљда био геј!!!!)  и да су га сјебали јер је он био тај који је био праведан наследник као Давидов потомак? Шта би фалило да је Исус имао деце и да се лоза наставила? Све те приче сумњам да су измишљотине јер су превише логичне насправ ових других. Наравно,ништа друго немам сем претпоставки али ето...пре ћу у то веровати него у "Еј,Исусе,јебо ти бог матер".  icon_smile.gif

Ово не заслужује одговор, а наставиш ли са оваквим писањем, нећу те сматрати за нормалног саговорника, већ за приглупог пубертетлију који је, услед недостатка секса, љут на цео свет.

 

Наравно, пре се имало мање за јести и људи су се радовали томе више него ми сада. (иако се многи и даље,наравно радују)  Но,ето..Бадњак је остатак паганског обичаја. Срби су били пагани а уз то ипак иде много више од "неписмена руља".  Јесте, Хришћанство је у то време било нешто много прогресивно...данас више није. Још од средњег века је релативно назадно јер је једна од основних особина религије да НЕ УМЕ да се прилагођава и мења.

Значи, било је прогресивно, а сада није. Што ће рећи, хајдемо у шуме да се клањамо стаблима и бацајмо чини за лепшу будућност. laugh.gif Православље се итекако прилагођава модерним токовима. Сваки манастир у коме сам био има комп, рецимо.

 

Глупо је схватати све толико дословно и стриктно. Зар су сви Индуси и Кинези и Јапанци и Арапи и стари Египћани и антички Грци и Римљани....у заблуди јер верују у погрешне ствари а само је једна (наша) тачна?  Јебига, нека је за нас тачна и нама нека је то довољно.... а други нека раде шта хоће. Наравно, ако пожеле да нас освоје, најебасмо и одоше наша веровања у заборав. То је проблем. Очување идентитета.

Мени је Православље једина истина, ако имаш аргументе да није тако, ти их изложи. Мани се приче о античкој Грчкој и Риму, да си у то време живео, био би роб, а твоје сестре и мајку би неке будале редовно силовале.

 

Хајде, дај ми мало аргумената и одговори ми на питања која сам поставио, конкретно.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada govorim o Toru,to je isto kao i da govorim o Perunu,ili Zevsu.Sustina je da ta imena simbolizuju postovanje prema prirodi,da je priroda nas gospodar,a ne mi gospodari prirode.Mi smo gosti na ovoj planeti.Paganizam nije "klanjanje drvecu" vec postovanje prema prirodi kao nasem domu, vecnom duhu sa kojim zivimo u skladu.Neko je rekao za grke da su bili homoseksualci.Aleksandar Veliki je bio najveca osoba svetske istorije jer je hteo da ujedini sve narode ovoga sveta,da izbrise granice i spoji istok i zapad.

Slazem se da postoji neka sila koja je stvorila sve ovo,nas,univerzum.To je sila koje mi ne mozemo biti svesni jer smo ogranicenih cula i mogucnosti.Medjutim,postovanjem prirode,tj. kreacije te svemocne sile,mi automatski ukazujemo postovanje i stvaraocu.

Nekada su svi evropski narodi bili slozni,naseljavali su prostor od obala zapadne Evrope pa sve do severne Indije.Bili su to tkz. Arijevci.Tek kada su se poceli mesati sa brojnijim azijatima,pocelo je njihovo nazadovanje,nestajanje.

Zato kazem da je Evropa bila najsnaznija dok je bila ujedinjena zajednickom religijom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

3. Slanje poruka na forumu

3.1. Nemojte vređati nikoga na forumu na polnoj, verskoj, nacionalnoj, političkoj ili ličnoj osnovi. Ukoliko se osećate uvređeni obavestite moderatora odgovarajuće sobe o dotičnom autoru poruke (priložite link na temu).

3.2. Nemojte pisati nepotrebne poruke. Ako nemate šta posebno da kažete na nekoj temi, nemojte ni slati odgovor.

3.3. Ne skrećite sa teme. Takve poruke ćemo izdvajati ili brisati iz tema.

3.4. Nemojte slati poruke koje se sastoje samo iz smajlija.

 

Toliko, mada moderatora i nema jedino Frank radi ovde, u dogovaranju samnom

I sigurno nece da se smara da brise nepotrbne postove itd...

Imamo srece da je on i tu, ovi ostali su nestali u akciji icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif ( jebi ga kad se vecina njih druzi sa baba-rogama, drekavcima, malim zelenim i jednookim paucima) A posle kukaju meni

"Pomagaj Toteme, napadaju me ............ "

a ja im kazem " Aj te ljudi malo pod Ostrog, ako to ne zelite idite i do instituta za neuropsihijatriju "

 

icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif Morao sam ovo da ubacim, zezam prijatelje........... znaju oni o kome pricam.

icon_smile.gificon_smile.gif

Edited by Black_Totem213

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada govorim o Toru,to je isto kao i da govorim o Perunu,ili Zevsu.Sustina je da ta imena simbolizuju postovanje prema prirodi,da je priroda nas gospodar,a ne mi gospodari prirode.Mi smo gosti na ovoj planeti.Paganizam nije "klanjanje drvecu" vec postovanje prema prirodi kao nasem domu, vecnom duhu sa kojim zivimo u skladu.Neko je rekao za grke da su bili homoseksualci.Aleksandar Veliki je bio najveca osoba svetske istorije jer je hteo da ujedini sve narode ovoga sveta,da izbrise granice i spoji istok i zapad.

Slazem se da postoji neka sila koja je stvorila sve ovo,nas,univerzum.To je sila koje mi ne mozemo biti svesni jer smo ogranicenih cula i mogucnosti.Medjutim,postovanjem prirode,tj. kreacije te svemocne sile,mi automatski ukazujemo postovanje i stvaraocu.

Nekada su svi evropski narodi bili slozni,naseljavali su prostor od obala zapadne Evrope pa sve do severne Indije.Bili su to tkz. Arijevci.Tek kada su se poceli mesati sa brojnijim azijatima,pocelo je njihovo nazadovanje,nestajanje.

Zato kazem da je Evropa bila najsnaznija dok je bila ujedinjena zajednickom religijom.

Ја поштујем природу и овако, не треба ми ни Тор, ни Зевс а ни Перун.

Не мислим да је Европа било када била сложна, макар у периоду који покривају писани документи. Све што није записано је хипотеза, то јест прича.

Такође, не мислим да су Европљани било када имали заједничку религију (осим Хришћанства).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neko je rekao za grke da su bili homoseksualci.Aleksandar Veliki je bio najveca osoba svetske istorije jer je hteo da ujedini sve narode ovoga sveta,da izbrise granice i spoji istok i zapad.

Александар Велики није био Грк. Старогрчко ратничко васпитање дозвољавало је хомосексуализам. Најочитији пример су Спартанци који су скоро цео свој живот проводили у војсци, а сексуално се задовољавали или блудом према девојци ( силовањем ) или истополним блудом. Што значи кад нема женско , онда ће и колега војник да прође.

 

А Србија је "изнад истока и запада".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aleksandar je bio polugrk,majka Olimpija mu je bila kraljica Epira,no dobro..

Kako to Srbija je iznad istoka i zapada?Volim ja svoj narod,ali protiv celog sveta..O spartancima mi nemoj pricati jer ih znam u svaki detalj..

Ovo o Evropi i religiji vise ne vredi raspravljati jer se sve vrti u krug.Najvaznije je da postujemo jedni druge i da poznajemo vrednost nasih predaka.Drago mi je sto sam se ovako ispricao sa vama,nisam imao prilike da porazgovaram sa nekim o ovoj temi nikada u zivotu.Bilo mi je zaista zadovoljstvo.Pozdrav za sve vas.Citamo se dalje. pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aleksandar je bio polugrk,majka Olimpija mu je bila kraljica Epira,no dobro..

Kako to Srbija je iznad istoka i zapada?Volim ja svoj narod,ali protiv celog sveta..O spartancima mi nemoj pricati jer ih znam u svaki detalj..

Ovo o Evropi i religiji vise ne vredi raspravljati jer se sve vrti u krug.Najvaznije je da postujemo jedni druge i da poznajemo vrednost nasih predaka.Drago mi je sto sam se ovako ispricao sa vama,nisam imao prilike da porazgovaram sa nekim o ovoj temi nikada u zivotu.Bilo mi je zaista zadovoljstvo.Pozdrav za sve vas.Citamo se dalje. pivopije.gif

Da li zaista mislis da sve nacije mogu postovati vrednosti svojih predaka ako smo ujedinjeni u jednoj naciji kao sto bi Aleksandar hteo? Ne zaboravi, vrednosti su vise od boje odece koju nosis i koju skalu najvise mucis na instrumentu, vrednosti, kulutra, to je nacin zivota. Jedan jevrej drugacije zivi od jednog vikinga, toliko drugacije da se nikad ne bi dogovorili oko zajednickog cilja da zive u istoj naciji i u isto vreme postuju tradicije svojih predaka.

 

Multikulturalizam je oksimoron, dve kulture jednostavno ne mogu da postoje u istom vremenu i mestu. Kao dva drugacije polarizovana magneta, automatski se odbijaju.

 

Nemoj napraviti gresku da pomislis da u, recimo, Americi postoji vise kultura. Ono sto oni zovu kultura je zapravo odredjen nacin odevanja dok svi ljudi misle na isti nacin. Odredjeni nacini misljenja su cak i zabranjeni. Jedina 'sloboda izbora' koju imas tamo je izmedju koka kole i pepsija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako to Srbija je iznad istoka i zapada?

Ево ти једно мишљење...

http://www.rastko.org.yu/svecovek/duhovnos...istokzapad.html

Прочитај...

Иначе, поздрав и теби. Драго ми је што дискутујемо...

 

@Мати

Слажем се са тобом.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aleksandar je bio polugrk,majka Olimpija mu je bila kraljica Epira,no dobro..

Ја сам мислио да је био пагански Словен . Ал у реду .. И да није био онда је он дозволио Србима ( Словенима ) да населе Балкан.

Edited by Alvaro Recoba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi su takvi,nemocni i slabi,sposobni samo da unistavaju sebe i druge.

Aleksandar je bio iznad njih,dovoljno snazan da harmonizuje razlicite kulture sto je i dokazao ujedinivsi dva najveca neprijatelja tog vremena:grke i persijance.Problem je sto u svakom dobu postoji neka izuzetna licnost koja je sposobna da promeni svet na bolje,samo sto ostali to ne vide.Ljudska glupost je vecna.Isto tako i sa Isusom,mozda bi i prosao bolje da nije pricao o tome kako je sin bozji,sto je i najvise iznerviralo rimljane.Mada,tada ga mozda ne bi ubili i tako mu pomogli da ostane zapamcen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi su takvi,nemocni i slabi,sposobni samo da unistavaju sebe i druge.

Aleksandar je bio iznad njih,dovoljno snazan da harmonizuje razlicite kulture sto je i dokazao ujedinivsi dva najveca neprijatelja tog vremena:grke i persijance.Problem je sto u svakom dobu postoji neka izuzetna licnost koja je sposobna da promeni svet na bolje,samo sto ostali to ne vide.Ljudska glupost je vecna.Isto tako i sa Isusom,mozda bi i prosao bolje da nije pricao o tome kako je sin bozji,sto je i najvise iznerviralo rimljane.Mada,tada ga mozda ne bi ubili i tako mu pomogli da ostane zapamcen.

Naravno da je iz ugla predanog vernika takav pogled neprihvatljiv...ali tu ima tkiva za razmatranje.

 

Dobar primer je dao Deniken, pricajuci o arheolozima naseg vremena, tacnije, pretpostavljajuci sta bi oni zakljucili da su nekim slucajem u buducnosti u kojoj otkrivaju iskopinu davno srushenog kipa slobode.

 

Hmm, zraci svetlosti oko glave, baklja u ruci...mozda je to drevno bozanstvo sunca?

Mozda je Lucifer, Luconosa?

Kome bi palo na pamet da je u pitanju kip slobode?

 

Istorija je vrlo prevrtljiva stvar, ko jos moze da se pohvali sto procentno proverenim dokazima? U sustini, sve su to nagadjanja i spekulacije, koliko god bile organizovane, proveravane ili spontane.

 

Jedino sto je u ovoj prici bitno je licni dozivljaj Isusa. Bez te pocetne tacke, nema ni daljeg zivota te istine/legende (kako kome), niti njegove vrednosti. Verujes ili ne, a nekom drugom svoje ubedjenje ne mozes konkretno dokazati, ma bilo kojoj strani pripadao.

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi su takvi,nemocni i slabi,sposobni samo da unistavaju sebe i druge.

Aleksandar je bio iznad njih,dovoljno snazan da harmonizuje razlicite kulture sto je i dokazao ujedinivsi dva najveca neprijatelja tog vremena:grke i persijance.Problem je sto u svakom dobu postoji neka izuzetna licnost koja je sposobna da promeni svet na bolje,samo sto ostali to ne vide.Ljudska glupost je vecna.Isto tako i sa Isusom,mozda bi i prosao bolje da nije pricao o tome kako je sin bozji,sto je i najvise iznerviralo rimljane.Mada,tada ga mozda ne bi ubili i tako mu pomogli da ostane zapamcen.

Aleksandar, kao i drugi osvajaci, na silu je osvajao druge zemlje, i pod silu, ovde mislim na to da druge zemlje nisu bile voljne da prihvate njega i njegovu kulturu kao vladara, ali su primorane na jedan ili drugi nacin. Danas mozemo videti slicnu stvar u Americi koja, istina, za razliku od Aleksandra ne mora koristiti toliko 'fizicke' sile. Oni koriste nesto sto se zove medijski rat, sa cim smo svi mi dobro upoznati.

 

Cak iako bi potcinjeni narodi bili prividno zadovolnji ovom novonastalom situacijom, njihov ponos bi bio trajno ostecen. U takvim situacijama novi vladar uvek podsvesno predstavlja sram i poraz njihove nacije, i u takvoj situaciji, ponosni bi se pobunili (i verovatno izgubili bitku) dok bi se drugi povinovali. Ocigledno je da su oni prvi moralno (a verovatno i fizicki) jaci, tako da oni koji ostaju su na jedan nacin (ako ne i vise) slabiji. Ubrzo, imperija postaje homogena masa koja zivi na isti nacin, poput kolonije mrava. Takve ljude je lako kontrolisati. To su ljudi koji nisu bili spremni da zrtvuju sebe za ono sto su njihovi preci i oni gradili vekovima. To dovoljno odslikava koliko im je bilo stalo do svoje kulture i nacije -- i da li zaista mislis da sa takvim ljudima kao temeljom mozes napraviti novu ponosnu i uspesnu naciju? Kao sto su izdali svoju staru, tako ce kad-tad izdati i ovu novu zemlju.

 

Uporedi ovo sa modernom Americkom globalnom imperijom, gde vecina ljudi najvise brine o sebi i kolicinom novca koji poseduju i dobices dobru sliku o svetu u kome zivimo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E AJDE SADA NEKO KOGA NE MRZI DA MI OBJASNI POJAM

 

1. CETIRI KONJANIKA-KO SU STA SU I STA CE URADITI (ILI NECE)

 

2. KO JE DEMIJAN I STA ON TREBA DA PREDSTAVLJA

 

MISLIM SRAMOTA STO TO NE ZNAM U 20 GOD. ALI NIKADA SE NISAM ZANIMAO NESTO POSEBNO ZA TO ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

E AJDE SADA NEKO KOGA NE MRZI DA MI OBJASNI POJAM

 

1. CETIRI KONJANIKA-KO SU STA SU I STA CE URADITI (ILI NECE)

 

2. KO JE DEMIJAN I STA ON TREBA DA PREDSTAVLJA

 

MISLIM SRAMOTA STO TO NE ZNAM U 20 GOD. ALI NIKADA SE NISAM ZANIMAO NESTO POSEBNO ZA TO ???

Dakle ovako:

 

1. Četiri konjanika apokalipse, bar po Bibliji, su elementi scena konačnog suda koji je prikazan u knjizi otkrovenja. U poglavlju 6 apokaliptične vizije Bogove zamisli sveta, Jovan Evanđelista je opisao čeitiri konjanika i to:

 

1. predstavnika rata (crveni konj)

2. građanskog razdora (beli konj)

3. gladi (crni konj)

4. smrti (bledi konj).

 

Konji i jahači su često prikazani u umetničkim radovima i postali su simbol zla ovozemaljskog sveta. Najpoznatija je slika (rezbarija) Albretha Direra.

---------------------------------------------------------------------------------------

 

2. Suprotnost Isusu Hristu odnosno Antihrist. Protivnik Hrista ili lažni Hrist. (Hrist - bogov sin / Antihrist - Đavolov sin) Antihrist U Bibliji je reč ANTIHRIST upotrebljena samo jednom, u pismu Sv.Jovana ali kao koncept protivnik Mesije se pojavljuje u Starom Zavetu. Najranija forma je verovatno ratnik Kralj Gog, u knjizi Ezekiel-a. Izraz Antihrist je primenjivan još od od strane RANIH Hrišćana za BILO KOJEG protivnika Hrista.

 

U Bibliji je njegov dolazak i sam Hrist pretskazao kao prethodika njegovom (Isusovom) povratku. Takođe, u knjizi otkrovenja, Antihrist se identifikuje sa Paganizmom.

 

Antihrist je titula koja je bila dodeljivana Neronu,Dioklecijanu,Julijanu,Kaliguli, Samarićanskom čarobnjaku Simonu Magnusu pa čak i (što je veoma zanimljivo) Muhamedu, začetniku Islama. (tu ću da napomenem da Arapski izraz DAJJAL ( دجّال) odnosno Dadžal ima istu funkciu kao Antihrist u Hrišćanstvu.

 

U reme reformi, protestanti su generalno držali PAPU za Antihrista dok su Rimokatolici smatrali Martina Lutera za Antihrista.

 

 

E,sad...konkretno ime DAMIJAN....preporučujem filmove OMEN 1,2,3 zbog kojeg se ime Damien identifikuje sa Antihristom. (bar mislim...ako neko zna suprotno,neka napiše) The Omega Code i Megiddo: The Omega Code 2

i ROZMARINA BEBA se takođe bave Antihristom i daju mu ime Damijan.

Edited by Millosh_024

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sta je to "warn"?Imam 20 posto..pa pricali smo o Isusu?!Kad ce mi nestati?

Danas vam skidam warn, ako van nije jasno idite na pravilnik i vidite.

Ranije su moderatori ovde banovali ( ne ja ) ako stavis (!) znak uzvika. Cenili su da se deres icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

Skidam, ali salu, spam, off topic nosite na forum "sve i svasta"

Edited by Black_Totem213

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dakle ovako:

 

1. Četiri konjanika apokalipse, bar po Bibliji, su elementi scena konačnog suda koji je prikazan u knjizi otkrovenja. U poglavlju 6 apokaliptične vizije Bogove zamisli sveta, Jovan Evanđelista je opisao čeitiri konjanika i to:

 

1. predstavnika rata (crveni konj)

2. građanskog razdora (beli konj)

3. gladi (crni konj)

4. smrti (bledi konj).

 

Konji i jahači su često prikazani u umetničkim radovima i postali su simbol zla ovozemaljskog sveta. Najpoznatija je slika (rezbarija) Albretha Direra.

1. И видех кад отвори Јагње један од седам печата, и чух једну од четири животиње где говори као глас громовни: Дођи и види. Откр. 8:1

 

2. И видех, и гле, коњ бео, и онај што сеђаше на њему имаше стрелу; и њему се даде венац, и изиђе побеђујући, и да победи. Псал. 45:4, Зах. 6:3, Откр. 14:14, Откр. 19:11

 

3. И кад отвори други печат, чух другу животињу где говори: Дођи и види.

 

4. И изиђе други коњ риђ, и ономе што сеђаше на њему даде се да узме мир са земље, и да убија један другог, и даде му се мач велики. Зах. 1:8, Зах. 6:2

 

5. И кад отвори трећи печат, чух трећу животињу где говори: Дођи и види. И видех, и гле, коњ вран, и онај што сеђаше на њему имаше мерила у руци својој. Зах. 6:2

 

6. И чух глас између четири животиње где говори: Ока пшенице за грош, и три оке јечма за грош; а уља и вина неће бити. Откр. 9:4

 

7. И кад отвори четврти печат, чух глас четврте животиње где говори: Дођи и види.

 

8. И видех, и гле, коњ блед, и ономе што сеђаше на њему беше име смрт, и пакао иђаше за њим; и њему се даде област на четвртом делу земље да убије мачем и глађу и смрћу и зверињем земаљским. 3 Мој. 26:22, Јер. 15:2, Језек. 5:17, Амос 4:10, Амос 4:12

 

9. И кад отвори пети печат, видех под олтаром душе побијених за реч Божију и за сведочанство које имаху. 2 Тим. 1:8, Откр. 8:3, Откр. 12:17, Откр. 14:18, Откр. 20:4

 

10. И повикаше гласом великим говорећи: Докле, Господару Свети и Истинити! Не судиш и не кајеш крв нашу на онима што живе на земљи? 1 Мој. 4:10, 5 Мој. 32:43, Зах. 1:12

 

11. И дане бише свакоме од њих хаљине беле, и речено им би да почину још мало времена, докле се наврше и другари њихови и браћа њихова, који ваља да буду побијени као и они. Јевр. 11:40

 

12. И видех кад отвори шести печат, и гле, затресе се земља врло, и сунце поста црно као врећа од кострети, и месец поста као крв; Јоило 2:10, Мат. 24:29, Дела 2:20, Откр. 8:12, Откр. 16:18

 

13. И звезде небеске падоше на земљу као што смоква одбацује пупке своје кад је велики ветар заљуља. Мат. 24:29, Мар. 13:25

 

14. И небо се измаче као књига кад се савије, и свака гора и острво с места својих покренуше се. Иса. 34:4, Јер. 3:23, Јевр. 1:12, Откр. 16:20

 

15. И цареви земаљски, и бољари, и богати, и војводе, и силни, и сваки роб, и сваки слободњак, сакрише се по пећинама и по камењацима горским; Иса. 2:10, Иса. 2:19, Иса. 2:21

 

16. И говорише горама и камењу: Падните на нас, и сакријте нас од лица Оног што седи на престолу, и од гнева Јагњетовог. Иса. 22:5, Ос. 10:8, Лука 23:30

 

17. Јер дође велики дан гнева Његовог, и ко може остати? Псал. 76:7, Иса. 13:6, Соф. 1:14

 

 

Иначе, Милошу 3 бамбија за објашњења...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanimljiva činjenica za Rosemary's baby. Mary je majka Isusa a Rosemary je majka Anti-hrista. Naravno, sve je to delo pop-kulture a ne nečeg što treba smatrati za ozbiljno. Kao što je i "Paradise lost" od Miltona koji je takođe imao VELIK uticaj na naše poimljenje i boga, i anđela i Lucifera i hijerarhije pakla i svega ostalog što baš i nije jasno u Bibiliji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...