Jump to content

Православље


Guest 10 dinara

Recommended Posts

Zanimljiva činjenica za Rosemary's baby. Mary je majka Isusa a Rosemary je majka Anti-hrista. Naravno, sve je to delo pop-kulture a ne nečeg što treba smatrati za ozbiljno. Kao što je i "Paradise lost" od Miltona koji je takođe imao VELIK uticaj na naše poimljenje i boga, i anđela i Lucifera i hijerarhije pakla i svega ostalog što baš i nije jasno u Bibiliji.

Umetnost icon_confused.gificon_confused.gif

Religija icon_confused.gificon_confused.gif

Kako?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne razumem šta ti nije jasno. icon_smile.gif

 

Umetnost i religiju treba razlikovati iako se sama umetnost,bilo koja naravno, jako često meša u religiju i koristi scene iz iste.Ali ako neko naslika recimo Magdalenu pored Isusa na poslednjoj večeri...da li to znači da su njih dvoje bili nešto? Ne obavezno. Ili da je taj neko SMATRAO to za istinu (svako ima pravo na svoj stav) ili je jednostavno hteo da bude nevaljao. laugh.gif

 

 

Ono što kažem za Paradise Lost....tamo je opisan Luciferov uspon, rat protiv boga i na kraju pad i tu priču danas uglavnom smatramo za deo religije. Kao i razne renesansne slike, knjige itd.

Edited by Millosh_024

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono što kažem za Paradise Lost....tamo je opisan Luciferov uspon, rat protiv boga i na kraju pad i tu priču danas uglavnom smatramo za deo religije. Kao i razne renesansne slike, knjige itd.

Није то Милтон измислио, већ је дао своје виђење. И да није било Изгубљеног Раја, прича би била иста.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Није то Милтон измислио, већ је дао своје виђење. И да није било Изгубљеног Раја, прича би била иста.

 

Ključni deo rečenice "svoje viđenje". Ako bi priča bila ista, na čemu bi se zasnivala?

 

 

Biblijski kod....jel to ono gde su našli ime ubijenog Izraelskog predsednika (ili beše premijera?) i njegovog ubice i slična "proročanstva" kombinaciojom slova, redova i dijagonala?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne već da ju je popularisao. Imaj na umu da se do ovog došlo od priče o Damijanu kao Antihristu.

 

Što se tiče Lucifera:

 

----------------------------------------------------------------------------------------

Where then do we get the story of Lucifer's fall? The story probably dates from around the 4th century AD or what we would refer to as the 300s. From this time period we find that the first culprit to actually espouse this fictitious story of Lucifer falling, was the great Catholic theologian, St. Augustine of Hippo. St. Augustine was a man, obsessed by the concepts of Evil. Trying different philosophical and theological systems throughout his life time, St. Augustine wrote a number of works that went virtually unchallenged for over 1000 years, until the reformation. Although some during the reformation, such as Martin Luther, still liked the teachings of St. Augustine. (All this was according to God's plan)

 

>From there the story survived, until in the 1600s when it was made popular to all the western world by John Milton when he wrote his Paradise Lost. Influenced no doubt by St. Augustine and perhaps certain non-biblical scrolls, dating to around the 4th an 5th centuries A.D., Milton went to work and wrote one of the western worlds greatest pieces of literature.

----------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Dakle nema veze sa Biblijom a opet...

Edited by Millosh_024

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne već da ju je popularisao. Imaj na umu da se do ovog došlo od priče o Damijanu kao Antihristu.

 

Što se tiče Lucifera:

 

----------------------------------------------------------------------------------------

Where then do we get the story of Lucifer's fall? The story probably dates from around the 4th century AD or what we would refer to as the 300s. From this time period we find that the first culprit to actually espouse this fictitious story of Lucifer falling, was the great Catholic theologian, St. Augustine of Hippo. St. Augustine was a man, obsessed by the concepts of Evil. Trying different philosophical and theological systems throughout his life time, St. Augustine wrote a number of works that went virtually unchallenged for over 1000 years, until the reformation. Although some during the reformation, such as Martin Luther, still liked the teachings of St. Augustine. (All this was according to God's plan)

 

>From there the story survived, until in the 1600s when it was made popular to all the western world by John Milton when he wrote his Paradise Lost. Influenced no doubt by St. Augustine and perhaps certain non-biblical scrolls, dating to around the 4th an 5th centuries A.D., Milton went to work and wrote one of the western worlds greatest pieces of literature.

----------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Dakle nema veze sa Biblijom a opet...

Да, у праву си. Покушавам да се сетим има ли у Светом Писму нешто о паду и никако ми не пада на памет. Распитаћу се па ћу те упутити на изворе...

Слажем се да је Милтон популарисао причу.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja vas josh jednom molim da promenite ime teme...

chovek chije ime stoji u imenu teme ne postoji..

 

ISUS HRISTOS

hristos je grchka rech...

 

 

Hrist - preuzeto iz engleskog jezika

 

molim vas..

Суштински небитна, али је замерка свакако на месту.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Да, у праву си. Покушавам да се сетим има ли у Светом Писму нешто о паду и никако ми не пада на памет. Распитаћу се па ћу те упутити на изворе...

Слажем се да је Милтон популарисао причу.

Razni izvori, mada ako gledamo iz ugla (naseg) pravoslavnog, jeste pao. E sad ima vise izvora.

Sotona nije isto sto i Lucifer, Lucifer je razbucan od batina i cumi u paklu, tamo gde je njegovo svetlo sad je mrak, tama, a ta tama je Sotona ili ljudski greh, Shodno tome najveci neprijatelj bogu je ljudski greh, unutar nas samih uz pomoc Boga mi se borimo sa grehom.

Paganski bogovi su proglaseni za demone i pale andjele, koji su uvek bili tu i obmanjivali ljude, sve do dolaska istinskog Boga Gospoda ISUSA HRISTA. (otkriva nam istinu o paganstvu)

Dalje, Pali andjeli i nemaju jaku funkciju, njih ceka vecni oganj, mada kako se kod nas pravoslavaca kaze "i Niche ce na kraju izaci iz pakla, jer je Bog milostiv"

Sta ce biti sa palim andjelima i demonima pitanje je?

Dalje, pominje se da su u nebeskom ratu mnogi andjeli poginuli, pa mozda i sam lucifer.

 

Itd...

Itd...

 

Mogu do sutra................... icon_smile.gificon_smile.gif znam vise verzija ovih prica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka čast na ovome Toteme. Lep je feeling kada se pročita nešto ovako informativno što je usput i čist, jasan stav. pivopije.gif

 

Pogotovo deo "Paganski bogovi su proglaseni za demone i pale andjele, koji su uvek bili tu i obmanjivali ljude, sve do dolaska istinskog Boga Gospoda ISUSA HRISTA. (otkriva nam istinu o paganstvu)". Sad,možemo da se ne slažemo oko onoga šta ova tvrdnja znači ali to je definitivno to.

 

 

Uvek sam govorio da bi film o Luciferovom padu bio MNOGO DOBAR. icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Paganski bogovi su proglaseni za demone i pale andjele, koji su uvek bili tu i obmanjivali ljude, sve do dolaska istinskog Boga Gospoda ISUSA HRISTA. (otkriva nam istinu o paganstvu)

 

Kao prvo,teza da su paganski bogovi obmanjivali ljude nikako ne stoji.

Ljudi su obozavali i postovali prirodne pojave,i u nemogucstvu da ih bolje pojasne(sto je i normalno) stvorili su imena za takve sile.Kako to moze biti obmana?Ovo bi bio neki najprostiji primer.

Drugo,pre ce biti da mi sad obmanjujemo nas same tako sto unistavamo nase zivote(unistavajuci nas dom) i okrecemo ledja nasem prvobitnom duhovnom principu koji je od nas pravio jake ljude,sposobne za zivot i mentalno zdrave.

Ko ce meni reci da sam ja gresan i da moram da postujem samo njega?

To mi vise lici na cin nekog coveka zeljnog moci,a ne "savrsene i beskonacne sile".

Mi ljudi moramo shvatiti da ako nastavimo ovako,nema nam spasa.Kakve molitve i vere.Nece nama niko pomoci ako mi sami ne krenemo da zivimo bolje.U tome i jeste stvar sa paganskim bozanstvima,da tako kazem.Niko nije trazio od njih oprostaj ili ih molio kao neki slabic za pomoc.

Neka se zovu kako hoce,Odin,Perun,Veles ili Tor.Svakom coveku je tada jedini cilj bio da bude sto bolji u zivotu,sto hrabriji i posteniji.Bas kao i njegov bozanski uzor sa kojim bi bio kada casno umre.

Nema tu filozofije tipa ovo je zlo,ovo je dobro,moras se moliti svom bogu

i traziti oprostaj od njega.Pojam zla nije postojao pre pojave hriscanstva.

Znali su se principi koji su vazili za SVE.Ti principi su bili hrabrost,postenje,gostoprimstvo,iskrenost itd. da ne nabrajam.Da li su ti principi obmanjivanje ljudi,ili teza da smo rodjeni gresni i da se moramo moliti jednom jedinom bogu kako bi nas on spasao?I neko je govorio o zrtvovanju.Pa sta je poslati 15000 dece u rat od strane hriscana,pod izgorom da su oni onako nevini zasticeni od boga,do cisto zrtvovanje.Ili slepi fanatizam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest 10 dinara

Ne znam za tebe Varg ali meni je glupo da se klanjam Hrastu i drvecu i da govorim da je vece od mene glupo mi je da slavim grom kad znam kako nastaje grom ili kisa ili magla.

 

Da Bog nije hteo da covek voli prirodu ne bi je stvorio.

 

Ti se pozivas na neke pretke a ti isti pretci su primili hriscanstvo.

Pozivas se na neko slovensko jedinstvo a sloveni su do primanja hriscanstva bili samo razjedinjena rulja...

 

Nadji mi jednog velikog Srbina koji nije bio pravoslavac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao prvo,teza da su paganski bogovi obmanjivali ljude nikako ne stoji.

Ljudi su obozavali i postovali prirodne pojave,i u nemogucstvu da ih bolje pojasne(sto je i normalno) stvorili su imena za takve sile.Kako to moze biti obmana?Ovo bi bio neki najprostiji primer.

Drugo,pre ce biti da mi sad obmanjujemo nas same tako sto unistavamo nase zivote(unistavajuci nas dom) i okrecemo ledja nasem prvobitnom duhovnom principu koji je od nas pravio jake ljude,sposobne za zivot i mentalno zdrave.

Ko ce meni reci da sam ja gresan i da moram da postujem samo njega?

To mi vise lici na cin nekog coveka zeljnog moci,a ne "savrsene i beskonacne sile".

Mi ljudi moramo shvatiti da ako nastavimo ovako,nema nam spasa.Kakve molitve i vere.Nece nama niko pomoci ako mi sami ne krenemo da zivimo bolje.U tome i jeste stvar sa paganskim bozanstvima,da tako kazem.Niko nije trazio od njih oprostaj ili ih molio kao neki slabic za pomoc.

Neka se zovu kako hoce,Odin,Perun,Veles ili Tor.Svakom coveku je tada jedini cilj bio da bude sto bolji u zivotu,sto hrabriji i posteniji.Bas kao i njegov bozanski uzor sa kojim bi bio kada casno umre.

Nema tu filozofije tipa ovo je zlo,ovo je dobro,moras se moliti svom bogu

i traziti oprostaj od njega.Pojam zla nije postojao pre pojave hriscanstva.

Znali su se principi koji su vazili za SVE.Ti principi su bili hrabrost,postenje,gostoprimstvo,iskrenost itd. da ne nabrajam.Da li su ti principi obmanjivanje ljudi,ili teza da smo rodjeni gresni i da se moramo moliti jednom jedinom bogu kako bi nas on spasao?I neko je govorio o zrtvovanju.Pa sta je poslati 15000 dece u rat od strane hriscana,pod izgorom da su oni onako nevini zasticeni od boga,do cisto zrtvovanje.Ili slepi fanatizam.

Ej nisi dobro procitao moj post, nisu to bogovi, vec demoni i pali andjeli. Nadam se da sam bio jasan. Kazem kako su oznaceni od strane Hriscanstva.

Znaci od Peruna do Anubisa, preko Afrodite sve sami demoni i pali andjeli. Klanjati se u to vreme njima i jeste bila obmana.

 

A ono o cemu si ti pisao je posebna diskusija, vezana za hriscanstvo

Edited by Black_Totem213

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ko moze da potvrdi da su paganski bogovi bili obmana? i da su bili demoni i pali andjeli? zasto je bog dozvolio onda njima da upravljaju sirokim narodnim masa? po tome su onda i alah i buda isto demoni ili pali andjeli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam za tebe Varg ali meni je glupo da se klanjam Hrastu i drvecu i da govorim da je vece od mene glupo mi je da slavim grom kad znam kako nastaje grom ili kisa ili magla.

 

Da Bog nije hteo da covek voli prirodu ne bi je stvorio.

 

Ti se pozivas na neke pretke a ti isti pretci su primili hriscanstvo.

Pozivas se na neko slovensko jedinstvo a sloveni su do primanja hriscanstva bili samo razjedinjena rulja...

 

Nadji mi jednog velikog Srbina koji nije bio pravoslavac.

Eto vidis,tvoje poimanje pagana je klanjanje hrastu.

Mi sada znamo kako nastaje grom,ali kako su oni tada to mogli.to je stvar tehnologije,a ne religije.I stvar nije u klanjanju gromu,veruj mi.

NEKO je morao stvoriti prirodu,slazem se.Ali taj koji je stvorio prirodu postovace onog ko nju postuje.

A sta je sa nasim precima pre "primanja" hriscanstva?ili mozda njih ne smatras svojim precima jer su bili "divlji i nepismeni".

Hriscanstvo nije nasa religija,pa cak ni evropska uopste.Hriscanstvo nije religija nasih predaka.Ono nam je nametnuto,i to silom,ma koliko se to ne svidjalo odredjenim osobama.

-4000g.p.n.e. cela Evropa je bila ujedinjena.

Da navedem velikog Srbina a da nije bio pravoslavac?To je nemoguce jer:

-koliko dugo je hriscanstvo medju nasim narodom?Skoro 2 milenijuma?

-Zbog cega su ti ljudi veliki?Samo zato sto su hriscani?Da li je to razlog?

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ko moze da potvrdi da su paganski bogovi bili obmana? i da su bili demoni i pali andjeli? zasto je bog dozvolio onda njima da upravljaju sirokim narodnim masa? po tome su onda i alah i buda isto demoni ili pali andjeli

Buda bog?

Prvi put cujem ovo.

 

Alah, to cak nije ni Bog vec prica jednog trgovca.

 

Jao citajte Bibliju

Kad je bog oterao Adama i Evu iz raja prineo je na zrtvu jagnje i rekao, da ce ih to jagnje jednog dana spasiti ili ti sprati njihove grehe.

ZNACI JEDNOG DANA! A to jagnje bozije je bio sin, bog GOSPOD ISUS HRIST koji je i dosao i sprao ljudske grehove, tj. preuzeo ih na sebe.

 

E sad u toj praznini do dolaska HRISTA haraju demoni i Pali andjeli.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buda bog?

Prvi put cujem ovo.

 

Alah, to cak nije ni Bog vec prica jednog trgovca.

 

Jao citajte Bibliju

Kad je bog oterao Adama i Evu iz raja prineo je na zrtvu jagnje i rekao, da ce ih to jagnje jednog dana spasiti ili ti sprati njihove grehe.

ZNACI JEDNOG DANA! A to jagnje bozije je bio sin, bog GOSPOD ISUS HRIST koji je i dosao i sprao ljudske grehove, tj. preuzeo ih na sebe.

 

E sad u toj praznini do dolaska HRISTA haraju demoni i Pali andjeli.

I ti verujes u to?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...