Jump to content

Početnici


Creeping Death

Recommended Posts

Ako ti treba gitara da sedite ispred zgrade i pevate Bajagu, Chorbu, Balasevica i Nothing else maters kupi akustaru, a ako bi svirao neko rokanje, i pritom imao bend onda bolje kupi elektricnu. Ovo je sve pod uslovom da ne mozes da imas obe. Ja licno bih kupio prvo elektricnu, a za te pare je bolje da kupis polovnu jer su gitare koje mogu da se nadju u radnjama za te pare sranje. Pogledaj halo oglase, temu o prodaji instrumenata i podforum Berza, sigurno ces naci nesto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 108
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest حسين
Ako ti treba gitara da sedite ispred zgrade i pevate Bajagu, Chorbu, Balasevica i Nothing else maters kupi akustaru

 

ili se ubij. icon_wink.gif

 

 

Ja predlažem prvo električnu. Zašto ? Zato što je mnogo pristupačnija za

upoznavanje sa vratom i pragovima. Te otud i skalama, "arpeđama" i sl.

 

Šalim se. Zapravo, od početka se treba upoznavati sa elektrikom i sličnim

joj napravama, kao što su gitarski pojačivači, efekt-pedale, adapteri i

kablovi koji krče i prekidaju. Malo ljudi danas zapravo zna da namesti

sebi zvuk na bini. To je zato što je većina, em nesposobna za bavljenje

muzikom, em su se ceo život zaglupljivali sviranjem Pajage na akustari...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti treba gitara da sedite ispred zgrade i pevate Bajagu, Chorbu, Balasevica i Nothing else maters kupi akustaru, a ako bi svirao neko rokanje, i pritom imao bend onda bolje kupi elektricnu.

za pocetak bih samo da naucim da sviram, onako za sebe pa kontam da je akustara bolja za to. ako mi dune kasnije da pravim bend, cenim da ce biti bolja situacija sa lovom pa ce se kupiti elektricna

 

a iskreno, da uzmem elektricnu ne znam ni gde bih smestio pojacalo i ostalo shto ide uz to, jedino burazera sa sve krevetom da izbacim iz sobe icon_smile.gif

 

Ovo je sve pod uslovom da ne mozes da imas obe.

da mogu da imam obe ne bih postavljao novcanu granicu

 

Ja licno bih kupio prvo elektricnu, a za te pare je bolje da kupis polovnu jer su gitare koje mogu da se nadju u radnjama za te pare sranje. Pogledaj halo oglase, temu o prodaji instrumenata i podforum Berza, sigurno ces naci nesto.

10x

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je li, odakle si? Ako si iz BGa ili jos bolje NBGa, mozemo da te primimo za dzabe na letnju skolu muzike.

samo BG, bez N icon_smile.gif

 

a o kakvoj se shkoli radi? tj. ko drzi, za koga, zashto, kada, gde..?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Savet: uci da sviras na akustari, bice ti neuporedivo lakse kada predjes na elektricnu. Ja sam poceo sa klasicnom, onda sam imao neki Ibanez Les Paul, pa sam presao na Stratocaster sa jako sirokim vratom, a kad mi je pre par dana drug pozajmio njegovog Ibaneza (neku klasicnu krsinu) prsti su mi leteli preko pragova, ja seo u studiju, sviram, cudim se cak vise nego ovi oko mene, isprzio 5. kaprico bez ijedne greske... Jebes Stratocastere icon_mrgreen.gif

Idi na casove, vezbaj dosta, uci akorde, idi redom ne preskaci oblasti itd... i za godinu dana ces biti sasvim solidan biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest حسين

 

Možda neko nije u tom gitarskom bodibilderskom shred tripu ?

Možda neko neće da svira Vai/Satriani govna i da se zakljucava u kucu da vezba...

 

 

 

Razmisli, nemaju svi momke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Okakvoj se to letnjoj muzickoj skoli radi icon_confused.gif ?

Gitaru "sviram" oko godinu i po i tek sam sada izvalio ono sto je neko vec rekao na ovoj temi-sviraj gitaru a ne gitariste.That is The Best madafucking sentence in learning and playing.Svaki gitarista ima svoj neki fazon sviranja i svako od nas ko svira treba da pronadje svoj ili napravi mix od vise tudjih.

Akustare su za mene ZAKON iako sam zaglavljen na mom elektricnom Asteru,al jebi ga mora i to neko da svira.

musik19.gif

Edited by R_a_S_a

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda neko nije u tom gitarskom bodibilderskom shred tripu ?

Možda neko neće da svira Vai/Satriani govna i da se zakljucava u kucu da vezba...

 

 

 

Razmisli, nemaju svi momke.

Jel ovo bilo meni upuceno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 6 months later...

Ja nisam gitarista ,ali sviruckam po malo i gitaru.Moje misljenje ti je da treba da vezbas na akusturi za sad a kad pocnes da sviras stvari za koje ti trebaju efekti i ta sranja pocnes da sviras elektricnu.A i moji gitaristi vezbaju svu tehniku na akustici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate zavisi sta se zeli postici(mislim koji nivo sviranja) a i koji zanr hoce da se svira.Npr.za punk ne treba preterano znanje a power,klasika,jazz...zajebano i teoretsko i tehnicko znanje i za to je potrebno i dosta vezbe i takodje vremena

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate zavisi sta se zeli postici(mislim koji nivo sviranja) a i koji zanr hoce da se svira.Npr.za punk ne treba preterano znanje a power,klasika,jazz...zajebano i teoretsko i tehnicko znanje i za to je potrebno i dosta vezbe i takodje vremena

 

"power,klasika,jazz". Slatko me nasmeja. Pazi kad poredis power metal glupane sa klasikom i jazzom. Alo bre, omladinac. "Ja kad bi te sreo na ulici, pito bi te....odaklen si" :) .

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

:) :) :) Kao prvo ne nazivaj me glupanom(po inteligenciji verovatno nisi nista bolji pa cak i da si stariji...ali to necemo moci utvrditi zar ne? vise iskustva ne znaci i veci stepen inteligencije :) ),jer mrzim kurcevit pristup (lako je tako srati preko tastature a uzivo je frka)... samo sam tako nabrojao stvari bezveze...zar ne treba imati nekakvo znanje za sviranje power metala ili to svako tek onako moze da svira (mozda i moze ali mora da guli prste duze vreme i da prvo savlada neke stvari i u teoriji i praksi)...a mislis da ne znam kolko je jazz zajeban i klasika takodje(znam ucio sam i svirao dosta) i da preciziram ako ti je to cilj da su klasika ili jazz neuporedivo zajebaniji od powera(sto je apsolutno tacno i sa tim se slazem) ili da su to razliciti pravci ili ne znam sta hoces da kazes posto izgleda moras najmud®iji da budes...Za sve vrste uvreda imas pp an temi me kritikuj argumentima a ne uvredama...to je i cilj ove teme...zar ne? A i koj ti se moj pravdam kad nisam nista strasno reko

Vise znas,vise savetuj, manje kakaj :)

Edited by MegaDex

Share this post


Link to post
Share on other sites

:) :) :) Kao prvo ne nazivaj me glupanom

 

Vidi ga, omladinac, skace na prvu loptu :) . Cek da citiram samog sebe:

 

"Pazi kad poredis power metal glupane sa klasikom i jazzom."

 

Nema apozicije. Tojest zareza. Znaci mislio sam da su power metal bendovi glupani (uglavnom). Sad ako te to vredja, sta da ti radim.

 

Da sam hteo, ne daj Boze, tebe da uvredim, morao bih to napisati ovako:

 

"Pazi kad poredis power metal, glupane, sa klasikom i jazzom." Kapiras.

 

Znaci, nista lose o tebi, ne mogu da smislim power metal glupan bendove. Tako da tvoj citav traktat gubi smisao. A o tehnickoj prirodi stvari, u smislu poredjenja sa klasikom i dzezom, necu ni da ulazim. Nije uopste vredno ni razmatranja, ako mene pitas :no: .

 

Znaci, opusteno.

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate zavisi sta se zeli postici(mislim koji nivo sviranja) a i koji zanr hoce da se svira.Npr.za punk ne treba preterano znanje a power,klasika,jazz...zajebano i teoretsko i tehnicko znanje i za to je potrebno i dosta vezbe i takodje vremena

Jebes to. Vazno je samo da vezbas stalno i prave stvari i trudom ces postici sve...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi ga, omladinac, skace na prvu loptu :) . Cek da citiram samog sebe:

 

"Pazi kad poredis power metal glupane sa klasikom i jazzom."

 

Nema apozicije. Tojest zareza. Znaci mislio sam da su power metal bendovi glupani (uglavnom). Sad ako te to vredja, sta da ti radim.

 

Da sam hteo, ne daj Boze, tebe da uvredim, morao bih to napisati ovako:

 

"Pazi kad poredis power metal, glupane, sa klasikom i jazzom." Kapiras.

 

Dobro onda nista...pogresno sam te razumeo...cak sam se i u prethodnom postu popravio sa izjavom o tehnickoj zahtevnosti zanrova...my bad

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nisam gitarista ,ali sviruckam po malo i gitaru.Moje misljenje ti je da treba da vezbas na akusturi za sad a kad pocnes da sviras stvari za koje ti trebaju efekti i ta sranja pocnes da sviras elektricnu.A i moji gitaristi vezbaju svu tehniku na akustici.

 

ako cjes da sviras elektricnu, vjezbaj elektricnu, ako cjes neku akusticnu, vjezbaj tu, ako cjes obe, vjezbaj obe jebemu

 

ne mogu da vjerujem da tvoji gitaristi(ako ista znaju i mogu) koji na probama sviraju na elektrifikovanim gitarama, kod kucje ne vjezbaju na njima nego bas samo na akustarama ...to je jednostavno besmisleno

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...