Jump to content

Iron Maiden


Black Knight

Recommended Posts

Prije bih rekao da je Stipe zaludjenik haha :) :) :)

Nadam se samo da ce taj mjuzikl na kraju biti "vidljiv", za razliku od one gigantske zastave koja je najavljivana za splitski koncert, a od koje nista nije bilo na kraju. Dobro, sad zvucim zlobno, iako mi to nikako nije namjera... Nego, sta na kraju bi od onog (takodje dugonajavljivanog) duplog DVD bootlega sa istog koncerta?? Nakon sto je proslo nekih pola godine od tog koncerta, digao sam ruke od iscekivanja tog famoznog izdanja.

 

Edit:

Da dodam da od tri ponudjene Maiden MILFs, moj glas na kraju ide za Mrs. Murray :mhihi: :mhihi: :redface:

Edited by Runner

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Elem, odgledah sad sva tri Prinčeva spota i imam neke sugestije.

 

Znam da je sve ovo amaterski poduhvat, zajebancija, da niste imali ni tehniku, ni uslove da snimate, ali bi se ipak mnogo toga tu moglo uraditi da izgleda dosta zanimljivije.

 

Prvo Prinče, da ti pohvalim glas. Mnogo opuštenije pevaš nego ranije, manje se upinješ da izvučeš neke deonice i deluje dosta prirodnije. Naravno, to nije kraj, moraš još dosta da vežbaš. No, htedoh o spotu da pričam, a ne o pevanju.

Prva i najkrupnija zamerka mi je "dužina kadrova". Previše su dugi kadrovi, skoro svi. U jednoj pesmi kadar traje i do skoro minut, što je nedopustivo. Treba da znaš (i ovaj koji ti montira to), da je maksimalno trajanje kadra (čak i kad se radi glupa informativa) oko 4 do 6 sekundi, naravno, ako je kamera statična, da se ne pomera i da se ništa krucijalno ne dešava u sceni. U onom prvom spotu (autorska pesma valjda), već je prvi kadar u kome se ti pojavljuješ predugačak. Ok... pričaš na mobilnom telefonu, ali već posle šeste sekunde postaje dosadno (i amaterski). Mogli ste to malo da isečete nekim detaljem (bilo kakvim... može to biti list koji pada na ulicu), nešto tako čisto da razbijete monotoniju, pa možete opet gitaristu kako svira, pa opet na tebe. Znači, video sam da već koristite neke kadrove za pokrivanje... da imate detalje kojima sečete scenu, ali treba više i raznovrsnije.

Meni je recimo lep detalj onaj kadar kad gaziš po ispucalom betonu. Ali i on predugo traje. Mnogo bi bolje bilo da ste to iseckali na 3-4 kadra i izmiksali sa ostalim kadrovima. Znači recimo... ti hodaš... pa asfalt... pa gitarista... pa se ti vrtiš (i zgrade iza tebe)... pa opet asfalt.

 

Predlozi.

 

Koristite slow motion. Mnogo dobar utisak ostavlja. Mogli ste koristiti slow motion za pomenuti kadar ispucalog asfalta, ili za onaj kadar kad izlaziš iz zgrade i prelaziš ulicu. Veruj mi, kadar dok prelaziš ulicu ovako običan i sa slow motionom su dva različita sveta. Naravno, mogao si i nešto bolje da obučeš od one trenerke, ali to sada nije bitno...

 

Probajte da se igrate sa svetlom.

Ja znam da nemate profi rasvetu, niti nekog ko poznaje rasvetu. Ali budite ekstremni. Eksperimentišite sa svetlom i videćete da rezultati neće izostati. Ugasite svetlo... upalite samo jednu lampu... ili upalite više lampi i stavite u ugao sobe, da se jedan deo sobe žari, dok drugi titra pod senkama. Stavite gitaristu između neka se na njegovoj ruci vidi odsjaj.. neka se vidi njegova forma... ili kadar sa tobom.

Evo ti jedna slika da vidiš čisto na šta mislim:

http://www.slashfilm.com/wp/wp-content/images/sincity3.jpg

Znači igrajte se sa svetlom i pokušavajte njime da istaknete formu. Mnogo može biti atmosferičnije tako.

----------------------

 

 

Ima tu još mnogo sitnih tipova i saveta, ali i ovo je dovoljno za sada.

Svaki trud je za pohvalu. Snimajte i dalje, ali neka vam svaki sledeći pokušaj bude još bolji... nikako gori.

Share this post


Link to post
Share on other sites

IRON MAIDEN osvojio nagradu za najbolji bend godine na CLASSIC ROCK AWARDS...

 

Bili su nominovani u jos THE MOVIE OF THE YEAR, gde je pobedio Anvil, i u EVENT OF THE YEAR, gde je (umesto MAIDEN gets a BRIT Award) pobedio Download Festival...

 

http://news.bbc.co.uk/2/hi/entertainment/8338887.stm

 

A SADA, ONO NAJVAZNIJE,

 

JANICK rekao da su krenuli da pisu stvari za novi album!! :D

 

Iron Maiden, who won band of the year, revealed they had already started writing songs for their 15th studio album.

"We're going to Paris for three weeks to work on some new stuff," guitarist Janick Gers told the BBC.

"The most important thing for a band is to create new music, otherwise you're not valid - you become a parody."

 

CANT WAIT!!

:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...