Jump to content

Iron Maiden


Black Knight

Recommended Posts

Iron Maiden je najbolji metal bend, jeste malo subjektivno ali ima dosta argumenata da to podrzi. Licno ni sam nisam ljubitelj IM gitarista kad su u pitanju sola ali hartmonije, melodije i uloga u celokupnom dozivljaju pesme je neprocenjiva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se...kazem subjektivno je, ali ako bi moralo da se izabere na osnovu nekih objektivnih argumenata, to bi bili maideni.

 

Volim metaliku, oni su naravno odmah iza na listi, ali oni su kratko bili na vrhu, poslednjih skoro 20 godina je jako razocaravajuce...

 

IM - uspesno izdaje albume 30 godina, svaki album je nekome omiljen, recimo meni je poslednji najbolji njihov album sto opet mnogo govori. Sto se tice koncerata, pa tu nema dileme, njihovo live izvodjenje je vlazni san cak i za njihove kolege u vrhu metala. Itd itd...

Share this post


Link to post
Share on other sites

to sto je tebi njihov poslednji album najbolji,ne govori nista.jer to je tvoje subjektivno misljenje a njihov poslednji album je realno nista posebno.to ko da ja kazem da je running wild najbolji bend na svetu i njihov poslednji album najbolji.to je moje misljenje,ne znaci da sam u pravu.

 

ja samo kazem da su IM precenjeni,pogotovo zato sto su im sve pesme na isti kalup.c,d,e.

 

a ako je nekom virtual xi najbolji album,on treba da odsece usi.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobro,necu vise smarati.ja sam samo izneo svoje misljenje,a vi me svi napali,ko neka deca.

 

Prvo si ti krenuo sa napadanjem zato nemoj sada da se vadis.

 

Imas pravo na misljenje ali moras da shvatis da ga imaju i drugi.

 

Da su sve IM pesme na isti kalup je vise nego smesno. To necu sada komentarisati ali ako bude potrebe slacu ti imena pesama pa da mi ukazujes na te jednakosti. To sto im se ponavlja harmonija u nekim pesmama nije uopste relevantno, ne postoji bezbroj mogucnosti, naprotiv, inace metalika je cuvena za plagiranje same sebe x puta sa Am-C-G-Em, opet to nema veze.

 

Nisam rekao da je IM najbolji bend zato sto je meni poslednji album najbolji vec da to govori dosta o tome da se ne "gase" vec da i dalje rade punom parom kao podmazani.

 

Ne sluzi se takvim stvarima da bi okrenuo razgovor u svoju korist.

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni su recimo albumi "iron maiden", "the number of the beast", "seventh son...", "x factor" i poslednji, međusobno prilično različiti, a sve ih volim.

jedna prosta pesma, meni odliična:

 

 

inače, od ovakvih mejdeni vs. metalika raprava mi se sere, a još kad svi pokušavaju da budu objektivni i mlate o solažama, tehnici... AAA! koji debilizam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ako je nekom virtual xi najbolji album,on treba da odsece usi.

Jedan od najboljih muzičara koga poznajem se izjasnio da mu je Virtual XI omiljeni album. Meni svakako nije, stvar ukusa.

 

EDIT: I nije E C D, nego E C G D. :haha:

Edited by Totamealand

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovde je rasprava vec uveliko u toku! :muzicar::D

 

Pa rekao i ja da bacim koju rec:

Mislim da niko ovde nije totalno pogresio, Prokopije jeste u pravu, Maideni i nisu poznati po tome sto menjaju stil, oni su izgradili svoj stil i drze se toga, ne moze se reci da su nekreativni, jer takav bend kao oni nije postojao ranije. To je sad vec mnogo slozenije pitanje - Da li bend treba da se stalno menja, ubacuje nove elemente ili da ostane uvek veran svom zvuku?

Medjutim, reci da su gitaristi Maidena govno je stvarno preterivanje, veruj mi, Maideni mi nisu u top 20 bendova, ali opet ovakvu glupost nikad ne bih izvalio. Ja se po ovom pitanju slazem s Mikijem, tj nisam neki ljubitelj njihovih solaza, ali harmonije i celokupna uloga u stvaranju tog "cuvenog" Maidenovskog zvuka je neprocenjiva.

I nisam nesto mnogo Metallicu nikad slusao, ali Hammet mi se ne cini kao neki vanserijski gitarista, Jamesov solo is Nothing Else Matters je definitivno najbolji solo koji sam cuo u nekoj njihovoj pesmi.

 

I, naravno, Marty ih jede sve...bar po mom misljenju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

to sto je tebi njihov poslednji album najbolji,ne govori nista.jer to je tvoje subjektivno misljenje a njihov poslednji album je realno nista posebno.to ko da ja kazem da je running wild najbolji bend na svetu i njihov poslednji album najbolji.to je moje misljenje,ne znaci da sam u pravu.

 

ja samo kazem da su IM precenjeni,pogotovo zato sto su im sve pesme na isti kalup.c,d,e.

 

a ako je nekom virtual xi najbolji album,on treba da odsece usi.

 

2705243506_c95664765d.jpg

 

Da pitamo ove ljude da li su precenjeni? Ili one koji su bili na Rock In Rio-u? NE MOZES za BEND koji ima NAJVISE fanova od svih Metal bendova ikad, da kazes da je precenjen... NE MOZES... I da, jesu najbolji bend ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

2705243506_c95664765d.jpg

 

Da pitamo ove ljude da li su precenjeni? Ili one koji su bili na Rock In Rio-u? NE MOZES za BEND koji ima NAJVISE fanova od svih Metal bendova ikad, da kazes da je precenjen... NE MOZES... I da, jesu najbolji bend ;)

 

 

 

 

Realno, to ti nista ne znaci. I ona MTV govna imaju milijarde fanova pa nemozes reci da je to kvalitet a kamoli da nije precenjeno...

 

 

 

 

btw

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=0Tb8Jo11uGo

 

 

 

Edited by Zoidberg
  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Да сумирамо: Металика је највећи бенд у космосу, а ви причајте даље шта год хоћете.

Volim Metaliku ali realno, oni su lopovi teski. Poslusaj samo 'Saxon-Princes of the Nigh'(solazu),'Weapon-Set The Stage Alight'(intro), 'Angel Witch-Angel of Death'(refren),Bleak House-Rainbow Warrior, 'David Bowie-Andy Warhol'(intro)... pa ce ti sve biti jasno. Ne kazem da Mejdeni nikad nisu maznuli neki rif, ali brate ovi ga bas preterase. + Amerikanci imaju tu sposobnost da ubede ljude da su najveci i najbolji bendovi na svetu bas njihovi bendovi. Tako da Metalika u sustini i jeste najveci metal bend na svetu jer je to Amerika tako rekla i svet prihvatio, ali mnogo su losiji od Ajron Mejden.

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne volim da napadam tudji ukus,nekom se maideni svidjaju,i ja to postujem

 

ali njihovi gitaristi vrte isto ceo zivot,ko ac dc,a tu se napada covek kao sto je hamet,koji zna da svira sve

 

ako vec vrte sve isto,onda neka to rade ko sto radi slayer.rifovi king i hannemana su cudo,nisu samo nabacani c,d i e tonovi ko od ovih neznalica.

 

Junoša...gledaj stvari ovako:

 

Ac/Dc i Iron Maiden ni u kom pogledu nisu precenjeni bendovi.

Kreni od toga da su oba benda u zavisnosti od toga šta sviraju, postavili temelje žanra, odnosno postavili su neke standarde na koje se oslanja x, y bendova, pa primera radi i taj Running Wild koji držiš na avataru.

Iron Maiden-u zadnja 3-4 albuma nisu ništa posebno, ali to je bend koji je toliko toga uradio za scenu, da u principu ništa posle ''Brave new World'' nisu ni morali išta više da snimaju, već samo da idu na turneje kad im prdne, poput Stones-a i da opet žive ko bubreg u loju.

 

Pljuvati Maidene isto je kao da si rekao da je Pele sranje od fudbalera.

 

 

Kad smo već kod Running Wild-a, Running Wild bar u tri četri pesme ima isti rif, šta o tome pričati...

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...