Jump to content

Iron Maiden


Black Knight

Recommended Posts

Pa recimo El Dorado. Jedna krajnje prosečna pesma, ali se o njoj priča naširoko i nadugačko samo zato što su je snimili Maideni. Da je snimio neki manje poznat bend, niko tu pesmu ne bi ni primetio. O pesmama Maidena se priča nekoliko meseci pre nego što se pojave, o jako dobrim albumima nekih manje popularnih bendova se ne priča ni nekoliko meseci nakon što ih objave. Naravno da ću i ja čuti pesmu kad se pojavi, ali bez neke pompe. Ako mi se bude svidela na prvih par slušanja, puštaću je i dalje. Ako ne, neću je puštati, bez obzira što su to Maideni.

 

I dalje ne znam kako mozes da tvrdis da je album prosecan kada si cuo samo jednu pesmu, a po pravilu mejdeni su losi kada je u pitanju izbor singlova tako da mislim da opet mozemo da ocekujemo samo bolje od te pesme. I meni je pesma jako ispod ocekivanja, iskreno pustio sam je 5,6 puta i od tada ni nisam imao zelju da je cujem...

 

Ali treba da shvatis velicinu mejdena i da vec 30 godina dominiraju metal scenom tako da i zasluzuju svu paznju koju dobijaju.

 

Cisto iz radoznalosta, a ne iz zlobe, reci nam koji su to dobri albumi po tebi o kojima se ne prica ili malo prica, a trebalo bi vise i da ti mislis da bi se ovoj mejden publici dopalo????

Edited by mikki270

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cisto iz radoznalosta, a ne iz zlobe, reci nam koji su to dobri albumi po tebi o kojima se ne prica ili malo prica, a trebalo bi vise i da ti mislis da bi se ovoj mejden publici dopalo????

 

Pa sad, Maiden publika je raznolika, ima tu ljudi koji se drastično razlikuju po pitanju toga šta slušaju pored Maidena. No, kada se radi o ljudima koji su baš u heavy/US power/melodic thrash fazonu 80-tih, onda samo na ovom podforumu ima jedno 20-30 tema na kojima se malo piše, a o bendovima su koji su baš u tom fazonu. Primera radi, skretao sam pažnju par puta na pesmu Counting Zeros sa prošlogodišnjeg albuma benda Sacred Oath. Mislim da sem mene niko nije bacio komentar, a sigurno bi bilo komentara na pretek da se radi o nekom poznatijem bendu. Mislim da kapiraš poentu onoga što hoću da kažem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sad, Maiden publika je raznolika, ima tu ljudi koji se drastično razlikuju po pitanju toga šta slušaju pored Maidena. No, kada se radi o ljudima koji su baš u heavy/US power/melodic thrash fazonu 80-tih, onda samo na ovom podforumu ima jedno 20-30 tema na kojima se malo piše, a o bendovima su koji su baš u tom fazonu. Primera radi, skretao sam pažnju par puta na pesmu Counting Zeros sa prošlogodišnjeg albuma benda Sacred Oath. Mislim da sem mene niko nije bacio komentar, a sigurno bi bilo komentara na pretek da se radi o nekom poznatijem bendu. Mislim da kapiraš poentu onoga što hoću da kažem.

 

1. Ljudi uglavnom dolaze na ovaj forum da bi delili iskustva, a to ukljucuje i dolazenja do novih bendova, albuma i pesama. Poslusacu tu stvar koju preporucujes. Inace, skidam albume u tolikoj meri da ne stizem da se posvetim ni blizu koliko bih hteo svakom od njih, cak vecinu ne stignem ni da preslusam jednom. Do Sacred Oath nisam nikada ni stigao, nisam siguran ni da sam cuo za njih.

 

2. Ne znam sto se ljutis sto nije bilo komentara na tu pesmu. Ima toliko bendova i toliko pesama, pitanje je koliko je ljudi uopste culo tu stvar, a zatim koliko se ljudi slaze sa tobom, a tek onda da im se bas ostavlja komentar na to. Ja, eto, ne komentarisem sve sto mi se svidja i ne svidja, kao pretpostavljam i vecina.

 

3. Zamolio sam te za te silne preporuke, a od tebe samo jedna pesma. Ako se toliko zalazes da ljudi treba da otvore oci i usi onda odgovori lepo i nabroj te stvari da i mi uzivamo.

 

4. Poceo si tako sto si rekao da ima toliko boljih bendova i pesama, a odmah sada defanziva "Pa sad, Maiden publika je raznolika, ima tu ljudi koji se drastično razlikuju po pitanju toga šta slušaju pored Maidena." To mi se ni malo ne dopada.

 

5. "a sigurno bi bilo komentara na pretek da se radi o nekom poznatijem bendu." Ovo je toliko jasno i logicno da ne znam sta te tu buni i ljuti. Ti bi hteo da na Iron Maiden topicu budu 2 komentara, a na Sacred Oath 345. Nije logicno.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest TheTrooper91

Naravno da brujimo o novim pesmama i da se nadamo,kad posle brave new worlda, dance of deatha i AMOLADa mozemo da ocekujemo jos jedan odlican album benda koji je jedan od retkih velikih bendova 80ih koji je zadrzao tu velicinu,zapravo,sa sigurnoscu tvrdim da je to JEDINI bend koji ima istu popularnost kao 80ih... mozda je ona samo utoliko manja koliko je manja popularnost heavy metala uopste u odnosu na 80... ali kada se uporede te 2 stvari - popularnost maidena 80ih i danas, i popularnost metala 80ih i danas,i kada se uzme u obzir da zavise jedna od druge - na taj nacin sto ako je popularnost metala manja - trebala bi da se smanji i popularnost maidena, po meni se dobija da su maideni u sustini popularniji danas nego 80ih...

Mozda zvuci zamrseno ali pokusacu da kazem laksim jezikom: Maideni su danas mozda mrvicu manje popularni nego 80ih, a heavy je mnoooooooooooooogo manje popularan nego 80ih, iz cega sledi da maideni danas imaju veci koeficijent popularnosti... :DDD jbt,mogao bih da napravim neku matematicku jednacinu iz ovoga xD :D :D

 

takodje,sto se El Dorada tice,msm da momci mogu mnogo bolje, ali mislim i da nece najjacu pesmu sa albuma prvu izbaciti i dati je kao free download... A pre svega uopste nije losa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

3. Zamolio sam te za te silne preporuke, a od tebe samo jedna pesma. Ako se toliko zalazes da ljudi treba da otvore oci i usi onda odgovori lepo i nabroj te stvari da i mi uzivamo.

 

Prporuke sam delio na temama tih bendova, ovde sam naveo samo jedan primer, a u nastavku posta ću navesti još koji.

 

Naravno da brujimo o novim pesmama i da se nadamo,kad posle brave new worlda, dance of deatha i AMOLADa mozemo da ocekujemo jos jedan odlican album benda koji je jedan od retkih velikih bendova 80ih koji je zadrzao tu velicinu,zapravo,sa sigurnoscu tvrdim da je to JEDINI bend koji ima istu popularnost kao 80ih...

 

Upravo to je stav koji je pogrešan. Maideni su možda jedini opštepoznati bend koji je zadržao istu popularnost. Na drugoj strani, ima dosta manje poznatih heavy bendova koji sada imaju veću popularnost nego 80-tih. Zašto? Zato što u to vreme nije bilo interneta, pa je bila manja mogućnost da underground bendovi dođu do izražaja pored onih popularnih. Danas imaš youtube i milion blogova na kojima se dele preporuke upravo tih bendova, zahvaljujući čemu sada mnogo više ljudi zna za njih, nego onda kad su bili aktivni. Štaviše, na tom talasu je niz bendova koji su tamo početkom 90-tih prestali da rade, poslednjih godina obnovio aktivnost - videli ljudi da polako izlaze iz zaborava, pa hajde da se opet okupe i zarade koju kintu (kao pomenuti Sacred Oath, ili Obsession). Neki su nažalost nikad nisu obnovili aktivnost, a izdali su bombe od albuma (Malteze), ili su je obnovili, ali sa drugačijim stilom (Angel Dust, Scanner). Ima i onih koji su sve vreme bili aktivni, ali su menjali stil, pa se sad vraćaju korenima, jer su primetili da je zvuk 80-tih opet u modi i da ljudi traže mahom njihove stare albume (Doro, Vicious Rumors...). Ruski bend Aria je sve vreme aktivan, isto kao i Maideni, a popularnost im je u Rusiji rasla, plus sve više ljudi izvan Rusije saznaje za njih. Meni lično su oni čak i ispred Maidena, imaju bolji kontinuitet kvalitetnih albuma, a i ne mogu da mi dosade koliko god ih slušao. Onda, u poslednjih desetak godina se javilo nekoliko novih heavy bendova koji su stekli određenu popularnost u svetskim heavy krugovima, ali se kod nas slabo probijaju, jer je naša publika više okrenuta ka Sabatonu i sličnim ložačkim bendovima. Recimo, poslušajte album Avenger benda Aska - ja kad sam ga čuo, osećao sam se kao kad sam počinjao da slušam metal, prosto nisam mogao da verujem da postoji nešto tako dobro, a da ja za to prethodno nisam znao. Ili švedski Wolf, prosto mi je neshvatljivo da bend koji je 5 puta bolji od Sabatona još ne može na turneju južno od Nemačke, a Sabaton je nekoliko puta bio samo u Srbiji.

 

Naravno, Maideni su dobar primer benda koji ima i kvalitet i kontinuitet i mainstream poularnost, ali ja njihov novi album očekujem sa ništa većom pažnjom nego novi album Obsession, na primer.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prporuke sam delio na temama tih bendova, ovde sam naveo samo jedan primer, a u nastavku posta ću navesti još koji.

 

 

 

Upravo to je stav koji je pogrešan. Maideni su možda jedini opštepoznati bend koji je zadržao istu popularnost. Na drugoj strani, ima dosta manje poznatih heavy bendova koji sada imaju veću popularnost nego 80-tih. Zašto? Zato što u to vreme nije bilo interneta, pa je bila manja mogućnost da underground bendovi dođu do izražaja pored onih popularnih. Danas imaš youtube i milion blogova na kojima se dele preporuke upravo tih bendova, zahvaljujući čemu sada mnogo više ljudi zna za njih, nego onda kad su bili aktivni. Štaviše, na tom talasu je niz bendova koji su tamo početkom 90-tih prestali da rade, poslednjih godina obnovio aktivnost - videli ljudi da polako izlaze iz zaborava, pa hajde da se opet okupe i zarade koju kintu (kao pomenuti Sacred Oath, ili Obsession). Neki su nažalost nikad nisu obnovili aktivnost, a izdali su bombe od albuma (Malteze), ili su je obnovili, ali sa drugačijim stilom (Angel Dust, Scanner). Ima i onih koji su sve vreme bili aktivni, ali su menjali stil, pa se sad vraćaju korenima, jer su primetili da je zvuk 80-tih opet u modi i da ljudi traže mahom njihove stare albume (Doro, Vicious Rumors...). Ruski bend Aria je sve vreme aktivan, isto kao i Maideni, a popularnost im je u Rusiji rasla, plus sve više ljudi izvan Rusije saznaje za njih. Meni lično su oni čak i ispred Maidena, imaju bolji kontinuitet kvalitetnih albuma, a i ne mogu da mi dosade koliko god ih slušao. Onda, u poslednjih desetak godina se javilo nekoliko novih heavy bendova koji su stekli određenu popularnost u svetskim heavy krugovima, ali se kod nas slabo probijaju, jer je naša publika više okrenuta ka Sabatonu i sličnim ložačkim bendovima. Recimo, poslušajte album Avenger benda Aska - ja kad sam ga čuo, osećao sam se kao kad sam počinjao da slušam metal, prosto nisam mogao da verujem da postoji nešto tako dobro, a da ja za to prethodno nisam znao. Ili švedski Wolf, prosto mi je neshvatljivo da bend koji je 5 puta bolji od Sabatona još ne može na turneju južno od Nemačke, a Sabaton je nekoliko puta bio samo u Srbiji.

 

Naravno, Maideni su dobar primer benda koji ima i kvalitet i kontinuitet i mainstream poularnost, ali ja njihov novi album očekujem sa ništa većom pažnjom nego novi album Obsession, na primer.

 

E taaako brate, lepo reci i iznesi sta hoces da kazes i argumentuj. Ako se neko ne slaze sa necim sto si napisao iskomentarisace i eto diskusije.

 

Iskreno, nisam pratio rad ni jednog od tih bendova, malo sam probao Sabaton, nedovoljno da dam sud (ali deluje vaistinu smesno) i Ariu ali davno, ne secam se. Cim stignem probacu opet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Previse je prosta pesma, solaza je mozda izvlaci, i mozda malo kraj, ali ja sam ocekivao drugacije i rifove koji nisu svakidasnji.

Poslusah vise puta, spot je na mestu, svidja mi se, ali El Dorado je prava pesma, ocekujem takav album u tom stilu...

Prazna pesma, definitivno, no cekamo avgust...

 

Edit: Idi bre, po hiljadu puta ponavlja The Final Frontier, The Final Frontier, refren los!!!

Edited by Aces High

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pesma je u rangu najslabijih pesama sa albuma Dance of Death, ni El Dorado nije mnogo bolja. S tim što je Dance of Death imao odlične pesme, poput Rainmaker, Paschendale i No More Lies. Ako na ovom albumu takve pesme izostanu, biće to možda i najslabiji album Maidena ikad.

Edited by Mr. Inferno
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bolje da ovo sviraju nego El Dorado, shto se mene tiche. Ili umesto neke od pesama sa DOD ili AMOLAD. Kad bi na TFF imali josh neku brzhu i zheshcu pesmu, bilo bi odlichno. Za sada album obecava, chak i da bude u ravni sa BNW, a od DOD i AMOLAD mi je vec bolji.

 

A spot... :haha: Pomeshali su svashta od Indiana Jonesa, preko SF horrora do Battlestar Galactice.

Edited by Huszar
  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...