Jump to content

Iron Maiden


Black Knight

Recommended Posts

Да ли постоји бар једна песма овог бенда за коју бисте рекли да је крш, срање, го курац, смеће?

 

ne. :D

i mislim da su retki ljudi koji vole mejdene uopšte, a da im je neka pesma (ili čak album) baš ČISTO sranje, nije logično, ipak je to sve slično (ne i isto!). ali zato ima ljudi kojima je cela njihova diskografija go kurac.

Edited by Anded zombi lеš!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Да ли постоји бар једна песма овог бенда за коју бисте рекли да је крш, срање, го курац, смеће?

 

Evo recimo THE APPARATION je nepotrebna i slaba pesma Maidena.

Edited by BruceBruce

Share this post


Link to post
Share on other sites

Да ли постоји бар једна песма овог бенда за коју бисте рекли да је крш, срање, го курац, смеће?

Mogu reci da mi se ova ne svidja, ostale izraze necu koristiti, posto to ne radim ni za bendove koje ne volim. :)

 

http://www.youtube.com/watch?v=-JSsOlkSD4U

Share this post


Link to post
Share on other sites

Да ли постоји бар једна песма овог бенда за коју бисте рекли да је крш, срање, го курац, смеће?

 

Hooks in You je totalni krš, kao i Weekend Warrior. Naravno, ima i niz drugih pesama koje su slabe ili nisu ništa posebno, da ne nabrajam sada (tu spadaju i dve koje smo do sada čuli sa novog albuma).

  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hooks in You je totalni krš, kao i Weekend Warrior. Naravno, ima i niz drugih pesama koje su slabe ili nisu ništa posebno, da ne nabrajam sada (tu spadaju i dve koje smo do sada čuli sa novog albuma).

Ово ново је тотални крш.

 

Мада, моје мишљење је другачије од онога које имају фанови, једини албум овог бенда који могу да слушам је Virtual XI.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve sto ste nabrojali su realno slabije pesme, i to uglavnom sa FOTD albuma koji je meni najslabiji, slabiji i od NPFTD koji je opet po vecini ipak najslabiji...virtual isto vazi za slab ali je meni skroz ok, a X factor je meni looodnica od albuma i koji su ljudi najvise pljuvali do skora pa su tek izlaskom AMOLADA i naknadnim preslusavanjem shvatili sta su hteli da kazu :) inace jeste tezak i mracan album ali samo dok se ne svari, onda je tezak i mracan ali na skroz kul nacin hahahaha

 

inace, prva 2 albuma nikad necu dozivljavati kao prave mejden albume, za mene oni postaju pravi IM na 3. albumu sa Bruce-om. Dobro je i ono pre ali nije to to.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ово ново је тотални крш.

 

Мада, моје мишљење је другачије од онога које имају фанови, једини албум овог бенда који могу да слушам је Virtual XI.

 

Virtual XI je fenomenalan album.

 

@Razjareni

 

Skoro sve bonus pesme su lose.Jedna od dobrih je recimo Reach Out....

Edited by BruceBruce
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

X factor je meni looodnica od albuma i koji su ljudi najvise pljuvali do skora pa su tek izlaskom AMOLADA i naknadnim preslusavanjem shvatili sta su hteli da kazu :) inace jeste tezak i mracan album ali samo dok se ne svari, onda je tezak i mracan ali na skroz kul nacin hahahaha

Sve potpisujem. Meni je The X Factor verovatno treći Maiden album po omiljenosti, iz razloga koje sam naveo mali milion puta, previše prežvakana priča. :razz:

 

Što se tiče diskusije koju je Kuruz pokrenuo... Teško da za bilo koju pesmu mogu da kažem da je baš katastrofalna, pošto svaka pesma ima bar jedan dobar riff, bar neku zanimljivu harmoniju, bar jedan interesantan stih - nešto, bilo šta, što pesmu automatski spasava od toga da bude očajna. Ali svakako postoje pesme koje manje volim: Childhood's end, Weekend warrior, The Assasin, No more lies, The Fugitive, Mother Russia, Quest for fire, Fear is the key, The Apparition, Twilight zone, itd. Ali nema pesme koja je "крш, срање, го курац, смеће".

 

Izvinjavam se što sam toliki fanb0y ako moram. Postoji još bar 20 bendova različitih žanrova za koje mogu da kažem da sam njihov "fan", ali retko koji od tih ima tako jaku diskografiju kao Maideni - a to znači da ima samo nekoliko pesama koje manje volim i da u skoro svakom albumu umem da uživam - u slučaju Maidena, 12 od 14. :da:

Edited by Totamealand
  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se tiče diskusije koju je Kuruz pokrenuo... Teško da za bilo koju pesmu mogu da kažem da je baš katastrofalna, pošto svaka pesma ima bar jedan dobar riff, bar neku zanimljivu harmoniju, bar jedan interesantan stih - nešto, bilo šta, što pesmu automatski spasava od toga da bude očajna. Ali svakako postoje pesme koje manje volim: Childhood's end, Weekend warrior, The Assasin, No more lies, The Fugitive, Mother Russia, Quest for fire, Fear is the key, The Apparition, Twilight zone, itd. Ali nema pesme koja je "крш, срање, го курац, смеће".

 

U prevodu,sve one su ti smece samo neces to da priznas. :da:

Ima i na "St.Anger" albumu u pojedinim pesmama po koji dobar rif,strofa...ali to ne cini pesme podnosljivima,podjednako su smece kao i one u kojima ne valja nista.Zato sto je pesma dobra samo ako je u celini dobra,a ne ako ima neki interesantan segmenat.

Edited by lemmy sixx

Share this post


Link to post
Share on other sites

U prevodu,sve one su ti smece samo neces to da priznas. :da:

Ima i na "St.Anger" albumu u pojedinim pesmama po koji dobar rif,strofa...ali to ne cini pesme podnosljivima,podjednako su smece kao i one u kojima ne valja nista.Zato sto je pesma dobra samo ako je u celini dobra,a ne ako ima neki interesantan segmenat.

Unnamed Feeling ваља од почетка до краја.

 

Тешко је признати да понека песма омиљеног бенда не личи баш ни на шта, имао сам тај проблем са Металиком.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dzeko

A i njega dzaba muvas.On ne jebe.

 

@koCkica

The Unnamed Feeling je uz Invisible Kid najgovnjivija pesma na tom albumu.Ubedljivo najgore dve Metallica pesme ikada.A za pesme omiljenih bendova...sto bi mi tesko bilo priznati,pa nisu moji pesme,jebe mi se.Motorhead npr. ima govnjivih pesama na "March Or Die" itekako...na "Sacrifice" takodjer.Slayer ima "Love To hate" i "Circle Of Beliefs" koje su sranje.

Edited by lemmy sixx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Unnamed Feeling ваља од почетка до краја.

 

Тешко је признати да понека песма омиљеног бенда не личи баш ни на шта, имао сам тај проблем са Металиком.

 

Pa evo, meni su Judas Priest bogovi i jači bend od Maidena i keva su svakom heavy metal bendu, ali ne samo da imaju sijaset pesama koje po mom mišljenju ne liče ni na šta, već sam u stanju to da tvrdim za nekoliko njihovih albuma: Rocka Rolla, Point of Entry, Turbo, Jugulator i Demolition.

 

Ma kakvi nije to zbog misljenja nego me je Trapara vec u par navrata debelo iznervirao i prema njemu vise covek ne vredi biti tolerantan,niti imam zivaca vise sa njim o bilo cemu da raspravljam zato sam tako i odreagovao...

 

Ima vremena, još si mlad. Kad budeš došao u moje godine, manje ćeš se nervirati.

  • Downvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da si se ti malo vise nervirao dok si bio u mojim godinama mozda bi i bilo nesto od tebe...

 

Inace bas zato sto Judasi imaju dosta FAIL-ova nisam imao nikad zivaca da preslusam kompletnu diskografiju tog benda,izdvojio bih albume British Steel,Painkiller i Angel Of Retribution,to su mi genijalni albumi...

 

Dickinsonova izjava od pre par dana:

 

"An Iron Maiden show should not be some kind of bourgeoisie experience like going to see the Eagles with $50 hotdogs and dickie bows and all that kind of s---," says Dickinson. "It should be as dirty and smelly and sweaty as you can possibly be. And I if you don't like dirty, smelly and sweaty s---, stay away."

 

CAR!

Edited by BruceBruce

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mogu mejdeni da imaju bas govinjivu pesmu iz razloga sto je gotovo svaka njihova stvar sigurno nekome omiljena.

 

Childhood's end, Weekend warrior, The Assasin, No more lies, The Fugitive, Mother Russia, Quest for fire, Fear is the key, The Apparition, Twilight zone, itd

 

primera radi - za Mother Russia znam jednu osobu kojoj je to ubedljivo omiljena pesma

 

Childhood's end mi je bas bas super stvar, prelepe melodije

 

The fugitive - dugo mi je bila medju omiljenim pesama zbog svoje slikovitosti, kao da gledam film the fugitive dok slusam pesmu - "Waiting for the mist to cover all around I carefully picked my time then took the wall" pa kad krene haos on vec pobegao i jure ga..uffff

 

i sigurno tako za svaku pesmu neko ima pricu, emociju,..

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

primera radi - za Mother Russia znam jednu osobu kojoj je to ubedljivo omiljena pesma

 

Evo upravo si upoznao jos jednu osobu kojoj je Mother Russia najbolja na No Prayer albumu. Ti si verovatno mislio generalno, ali nije bitno!!!

Cheers!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...