Jump to content

Iron Maiden


Black Knight

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
On 8/11/2024 at 3:44 PM, dAdAiSt said:

Fala. Iskreno, zadnji dobar Mejden album je bio A Matter Of Life And Death. Posle toga raspad i otaljavanje posla. 

Tako se ne pise "Fear of the Dark", a za otaljavanje vec 32 godine se slazem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Quote

Album zatvara jedna od najgorih pesma koju je Harris ikada napisao - 'Mother Russia'. Uvod je još donekle i zanimljiv, ali strofa i refren i pogotovo maksimalno neinventivni tekst pojačavaju gorak ukus koji preslušavanje ovog albuma ostavlja u ustima. Veliki korak unazad i najgori album u dotadašnjoj karijeri benda.

Šta piše ovaj čovjek

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je jedna od potcenjenijih, zaboravljenih stvari o kojoj retko ko ikada priča. Ne znaš prosto od svih onih strofa šta je predrefren, šta je refren, šta je postrefren, pritom se konstantno menja tonalitet, a sve vreme furiozno brzo vozi. Solaža kida, harmonija kida, Brus je svirep, ma cela pesma je pet od pet. :rockdevil:

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

On 8/14/2024 at 12:24 AM, Vic Rattlehead said:

Šta piše ovaj čovjek

Pise da je idiot, ali izmedju redova. Ceo album je prilicno korektan,
inovativan, Janick unosi malo "prljavstine" u do tada besprekorno ciste
gitarske duete, osvezenje svakako. Mnogo dobrih pesama ima, vecina.
Moj licni favorit od prvog dana je Assassin, Mother Russia mi je isto medju
omiljenijim pesmama. Run silent run deep, Fates Warning, ma sve vrh.
Problem je sa odabriom pesama i spotovima, Holy Smoke je idiostska pesma skroz,
Bring your Daughter takodje, Public Enema isto, ali bend resio njih da ugura u hitove, pa sta cemo......
Mislim da u celini NPFTD jeste jos jedan korak napred, jos malo neceg novog, do sledeceg,
Fear of the Dark, koji smatram poslednjim albumom vrednim pomena, a koji svakako predstavllja
stagnaciju, i nameru da se konacno krene sa stondiranjem u zoni komfora - nasli smo formulu uspeha
(doduse jos dosta godina pre), ajmo sad do besvesti da zvacemo over and over again 3-4 harmonije i
tandara-mandara bas linije, lova samo neka kaplje.
Sve bi i bilo ovako da gomila govana koju znamo po imenu Bruce Dickinson nije dosao na pogresan (vreme ce
pokazati) zakljucak da je on veci od benda, i isti resio da napusti u zelji da naganja solo karijeru tumarajuci
po okupiranom Sarajevu i sl. egzibicije u zelji da bude veci gmaz i od Bono Vox-a, u potrazi za plemickom
titulom za minuli rad.
Ostatak znamo, Harris (o kome imam neko misljenje pozitivno, imao sam pozitivnije pre) dolazi na ideju
da dovede lika koji nidje veze sa ostatkom benda, i bude fijasko epskih razmera u narednih 5 leta.......
Nikad mi nece biti jasno zasto (ako je istina da je bio u razmatranju) nije Kiske doveden.........

Edited by fenster
  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

The X Factor meni dobar album iako Blejz nikada nije trebao da bude u Mejdenima. Oni su naprasno izgubili pamet, možda je to kletva bosanskih Srba koja ih je stigla i samo su uspeli da naprave BTW posle toga koji je vredan pomena iako ne volim nešto posebno taj šerpa zvuk posle onakvih kultnih albuma i onakvog raskoša.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomenuti X Factor je poslednji album koji sam cuo ceo,
doprineo znacajno da bend iz naslova zapostavim skroz.
Album je uzas blagi, nista nije kako treba, nijedna od pesama
ne lezi onoj volini za mikrofonom (narocito ne Man on the Edge),
Harris kao da nije uklavirio da je Strvinar zaista otisao iz benda, ili
su pesme bas odavno napisane, pa nije imalo vremena za izmene ili
pisanje novih, prilagodjenih novom "pevacu".
Proseravanje sa antiratnim sadrzajima, o Apokalipsi danas, nista
sto ovima ne cuci bas.
Ima lepih solaza i temica od strane Dave-a, i to je to.
Iz te nesrecne epohe mi se iz nekog nejasnog razloga svidja pesma
Virus.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prva koju sm ikada odsvirao... Sto bi Mirko Pajcin rekao i u duru i u molu, pustite me da na miru uzivam u alkoholu. Simplisiti, perfksn, es tu maut, sve je tu jasno, sta kurac ne znas, bozija pesma.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne slažem se sa Fensterom.X faktor je toliko loš na prvu loptu, ali posle više slušanja nekako legne lepo za razliku od Virtual XI. U svakom slučaju pre bih slušao stvari kao ove dole što su nego sve posle Brave New Worlda.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeдног дана је Бранко Рогошић почео да слуша музику. Неко је то проценио као добар потез па му је дао платформу. Истини за вољу водио је неке добре часописе у оно време а онда је помислио да се и сам опорба у писању. Oва о мајдану и онај ужас од Хеви Метала за Почетнике су ко да си напаљеном клинцу у шестом основне рекао ајд сад пиши све што знаш за два. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...