Jump to content

Mesto za bubnjare


seba.drum

Recommended Posts

Pravimo ekipu za tribute to slipknot, treba nam bubnjar....opsirnije na temi slipknot...

 

Wow... Pitam se da li u ovom delu Evrope postoji bubnjar koji bi bar 2% svirao Slipknot u karakteru...

 

Nightshift su imali samo odlicnu opremu. Svirali? Lose! Posebno Rage, Nirvanu, Pearl Jam, a System Of A Down ne smem ni da pomenem. Bubnjar je uspeo sve zanimljive i karakteristicne delove da preskoci i ne odsvira ih u bukvalno svim pesmama. Obrada od Shade je bila ok. I onaj DVD im je do yaya snimljen. Kad bi ugasio ton, pomislio bi da je rec o stranom bendu. Smesni su bili na sceni sa onim ultraPRO stavom... Nista od njihovog pompezno najavljivanog autorskog materijala...

 

Ne bih da komentarisem ovog lika sa lomljenjem palica i cinela. Takve bubnjare je vlasnik Hard Rock Caffea iz Sapca nazivao "leptiricama"...

Share this post


Link to post
Share on other sites

aaaa dave potpis ti je mogao biti malo veci :D

Salim se :) :)

 

a to za Nightwish mislim da je bubnjar u one preskakao onaj deo sa duplom i tako to.... i ima opremu do jaja !!!

:rockdevil: :rockdevil:

Edited by Loshme

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne razumem kako neko moze polomiti cinelu. Ja nikada ni palicu nisam polomio. Te stoke sto biju po bubnju iz sve snage u glavnom nemaju veze sa bubnjem.

A ti najbolje oformi neki Black Metal ( old school ) band, pa ima da gi kršiš SVAKI DAN! :)

 

:da:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo, 'vako... Interesuje me vase misljenje, koja je bolja od ove 2 duple pedale...

U pitanju su Tama HP 200, koja kosta 215 evra, i DW 7002, kosta 245 evra...

 

p27857h.jpg

 

TAMAHP200TW.jpg

 

Meni se cini da je bolja DW, izgleda mi nekako jace, i ima dupli lanac...ali recite vase misljenje...

i naravno ako imate da preporucite nesto drugo...u tom cenovnom rangu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa otprilike tu su ti negde u rangu... shto se vidi i po ceni... ja sam obe probao u nekom momentu i secam se da su mi se obe svidele za te pare... (opet i meni se chini da mi se dw svideo malo vishe, ali nisam skoro zgazio ni jednu ni drugu, tako da ne bi mogao nishta da tvrdim...)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih da komentarisem ovog lika sa lomljenjem palica i cinela. Takve bubnjare je vlasnik Hard Rock Caffea iz Sapca nazivao "leptiricama"...

Zasto leptirice?

 

Nightwish

Mislis, Nightshift? :)

Inace, pola te Tame je kupljeno u Rumi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a onaj lik hell on earth ne znam sta da kazem ili je preveliko dete ili nesto fali sa njim ne znam vise sta da mislim o liku, pojavi se na temi za bubnjare i onda pocne da prica o tome kako ne zna kako je moguce da polomis palice ili cinele. To je heavy konstatacija, stvarno ili si amater kakvog nema ili si dosao ovde da nas zajebavas

 

Jeste, dosao sam ovde bas tebe da zajebavam idiote. To sto ne udaram po bubnju kao manijak ne znaci da sam amater. Ti si profesionalac u picku materinu. Jednostavno imam dobru tehniku, sve udaram iz zgloba i trudim se da ne lomim bubanj jer nemam para da svakih mesec dana kupujem cinele i koze.

Edited by Hell on Earth

Share this post


Link to post
Share on other sites

da li udaras rim shot?? Ja lupam malo jace nego ''normalno'' ali samo sa zericu vise i opet lomim palice. Ti idi u Ahead firmu i reci da ti naprave ultra dobre palice od ultra materijala i trajace ti ceo zivot :) Nah you're allright :) No hard feelings

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste, dosao sam ovde bas tebe da zajebavam idiote. To sto ne udaram po bubnju kao manijak ne znaci da sam amater. Ti si profesionalac u picku materinu. Jednostavno imam dobru tehniku, sve udaram iz zgloba i trudim se da ne lomim bubanj jer nemam para da svakih mesec dana kupujem cinele i koze.

 

 

Da sve ovo sto si rekao samo govori o tvom iskustvu sa bubnjevima , a profesionalizam je nesto sasvim drugo moj sdruze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da sve ovo sto si rekao samo govori o tvom iskustvu sa bubnjevima , a profesionalizam je nesto sasvim drugo moj sdruze.

 

Moje iskustvo? Pa iskreno, bubanj mi je sekundarni instrument, na prvom mestu mi je gitara, nju sviram dosta duze i imam mnogo vise iskustva. Ali i na bubnju mi je iskustvo skoro pa decenijsko. To sto ti sviras (pretpostvljam da ti je to u podpisu tvoj bend) ja cu da odsviram na bubnju kao iz picke jer za mene je to pickin dim. Ne kazem da ti bend ne valja ali to sto sviras je nesto najprostije na svetu. Znaci odradio bih ceo koncert bez kapi znoja. Ovo sto ja sviram zahteva mnogo vise muke i znoja, tehniku, brzinu, izdrzljivost znaci ne mozes pricati o mom iskustvu kada nikad nisi cuo mene kako sviram, a ja tebe jesam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@machine head, ne znam shta da ti kazem za pedalu. Cini mi se da je to rang do recimo 250 evra. moze da se uzme dobra pedala za te pare. ja sam skoror kupovao pedalu i nisam zeleo da uzimam dw znas teska je za sviranje, treba bas da se oznojis, a ako ti treba pedala za neke brze radove onda ti je to malo problem, i ne samo to nego cak i ako pocinjes tek sa pedalom i koordinacija i snaga u nogama ti nisu bas najjaca strana, probaj neku drugu jer ce da ti bude lakse da izvlacis dablove singlove u sesnaestinama i tako dalje. Kad budes vezbao rudimente na nogama lakse ce da ti bude. To sto ti izgleda stameno i jako ne mora neophodno da znaci i da je dobra. Izmedju te dve ja bi svakako uzeo tamu, nema veze sto je single chain, mozda ce to da te brine kroz par godina ako je ne budes odrzavao malo ce da se rashoduje i to je to. Ja imam yamaha pedalu sa jednim lancem vec pet godina i veruj mi nije bas tolika katastrofa. Skoro sam uzeo novu za 250 eura pearl p122tw. a birao sam u istim kategorijama kao i ti, ona ima power shifter od dzidzabidza i to ti je to, sve ostalo je da sednes i vezbas. Ono sto ti je najvaznije to je da pedala koju uzmes bude izradjena dobro mehanicki, znaci da je ram jak, da su lezajevi dobri i da su spojevi na opruzi dobri. Takodje je vazno da diler kod koga uzimas to ima dobru pokrivenost rezervnim delovima tako da ako ti se nesto sjebe ne moras da juris po netu i da se smaras. Etio toliko od mene

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...