Jump to content

Kamelot


Telcontar

Recommended Posts

Mislim da su svirali u Oslu - Norveska zato sto je Roy Khan Norvezanin. Stvarno kad s' vremena na vreme bacis pogled na publiku vidis samo nekih 15-20% ljudi u prvim redovima, peva a ostatak publiike kao da su dosli u pozoriste, samo srecom fenomenalna koreografija i sjajni Khan su izvadili stvar da se izgleda mnogo bolje. Sve u svemu ipak extra DVD, za svaku preporuku i mnogo mi se vise svidja od pomenutog Nightwishovog DVD-a :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm ... a zašto vam to smeta? Ja sam oduvek dolazio na koncerte da ČUJEM i VIDIM bend, a ne da se bavim fizičkim aktivnostima. A ukoliko se baviš fizičkim aktivnostima, obično ne možeš da gledaš i da slušaš ono zbog čega si došao ....

 

Ne volim prve redove, ne volim guranje na koncertima ... volim da vidim i čujem bend za koji plaćam ulaznicu

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Kao i svi mi. Al mi se ucinilo da su Khan i ostali toliko dobro odradili posao, da prosto ne verujem da su reakcije publike bile takve kakve jesu. To mi ne bi naravno smetalo uzivo ali ovako kad gledam snimak pomalo je cudno... Mislim da i drugacije dozivljavaju muziku od nas, nekako svaki se "gubi za sebe" od likova koji su bili u krupnom planu, a ne onako kolektivno kao u nas... Mozda gresim... :unsure:

 

Cini mi se da su vecina likova novopeceni fanovi tj. od Epike ili Black Haloa jer sam primetio da vecina ne zna tekstove Karme i Fourth Legacy-a... Suckers... ^_^

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Kao i svi mi. Al mi se ucinilo da su Khan i ostali toliko dobro odradili posao, da prosto ne verujem da su reakcije publike bile takve kakve jesu. To mi ne bi naravno smetalo uzivo ali ovako kad gledam snimak pomalo je cudno... Mislim da i drugacije dozivljavaju muziku od nas, nekako svaki se "gubi za sebe" od likova koji su bili u krupnom planu, a ne onako kolektivno kao u nas... Mozda gresim... :unsure:

 

Cini mi se da su vecina likova novopeceni fanovi tj. od Epike ili Black Haloa jer sam primetio da vecina ne zna tekstove Karme i Fourth Legacy-a... Suckers... ^_^

 

Apsolutno se slazem sa tobom :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

18front.jpg

 

10back.jpg

 

10cd.jpg

 

Tracklist:

 

01. Future Kings (Japanese album Karma bonus track 2001)

02. Like The Shadows (Japanese album Epica bonus track 2003)

03. Ne Pleure Pas (US album Karma bonus track 2001)

04. Soul Society (Radio Edit Version Japanese album The Black Halo bonus track 2005)

05. Epilogue (Japanese album The Black Halo bonus track 2005)

06. We Are Not Separate (Rare track 2000)

07. We Three Kings (Rare track 2000)

08. One Day (Japanese album Siege Perilous bonus track 1998)

09. The Haunting (Somewhere In Time) (Radio Edit Version album The Black Halo Ltd edition bonus track 2005)

10. March Of Mephisto (Radio Edit Version album The Black Halo Ltd edition bonus track 2005)

11. Can You Remember (Japanese album the Fourth Legacy bonus track 2000)

12. Snow (Album Epica Ltd edition bonus track 2003)

13. Season's End (Japanese album Ghost Opera bonus track 2007)

14. The Pendulous Fall (Album Ghost Opera Ltd edition bonus track 2007)

15. Epilogue - Live (Japanese album Cold Winter's Nights bonus track 2006)

 

 

DOWNLOAD:

http://lix.in/42bc0b

http://lix.in/e54049

 

Pass=lost

AAC@192

 

 

 

Enjoy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

18front.jpg

 

10back.jpg

 

10cd.jpg

 

Tracklist:

 

01. Future Kings (Japanese album Karma bonus track 2001)

02. Like The Shadows (Japanese album Epica bonus track 2003)

03. Ne Pleure Pas (US album Karma bonus track 2001)

04. Soul Society (Radio Edit Version Japanese album The Black Halo bonus track 2005)

05. Epilogue (Japanese album The Black Halo bonus track 2005)

06. We Are Not Separate (Rare track 2000)

07. We Three Kings (Rare track 2000)

08. One Day (Japanese album Siege Perilous bonus track 1998)

09. The Haunting (Somewhere In Time) (Radio Edit Version album The Black Halo Ltd edition bonus track 2005)

10. March Of Mephisto (Radio Edit Version album The Black Halo Ltd edition bonus track 2005)

11. Can You Remember (Japanese album the Fourth Legacy bonus track 2000)

12. Snow (Album Epica Ltd edition bonus track 2003)

13. Season's End (Japanese album Ghost Opera bonus track 2007)

14. The Pendulous Fall (Album Ghost Opera Ltd edition bonus track 2007)

15. Epilogue - Live (Japanese album Cold Winter's Nights bonus track 2006)

DOWNLOAD:

http://lix.in/42bc0b

http://lix.in/e54049

 

Pass=lost

AAC@192

Enjoy.

 

Hvala za info, vec sam ga downloadovao ....... :pivopije:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je neka rare tracks kompilacija?

 

Inace nisam verovao ali istina je da je ovaj Black Halo bolji sto se vise slusa. Treba vremena da se covek navikne na novi tip muzike (za Kamelot)... Stvarno su im pesme bolje, al nisu toliko "instant" kao Forever, Foruth Legacy, Karma itd... Starije volim vise ali moram da priznam da su nove muzcki jace, valjda zato sto su vise prog. I sam Thomas kaze da su hteli malo da se odlepe od duplih bas pesama.

 

Kad covek cuje Hammerfall, Dragonforce ili Rhapsody shvati zasto ne zele da budu u istom taboru kao doticni :)

Edited by Morte

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda, mislim da dve-tri pesme nisam cula pre :redface: Odlicne su ;)

 

Nemoj ni ti da stavljas Kamelot u isti kos sa Rhapsody i HammerFall :razz: Nemaju veze... Kamelot je oduvek imao progressive elemenata i ne bih ih ja ni sa kim poredila :mhihi:

Kamelot :wub:

 

:bigblue::mrgreen:

 

Boze sacuvaj da ih trpam u Dungeons & Dragons metal, ali bi se neko mogao za'ebati pa ih sve strpati zajedno, ko moj komsija koji otkida na CekicPada :bigblue::)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je zakljucak koji covek stekne kad preslusa Ghost Operu, a i onako iz zdravo-razumske pretpostavke, al treba imati u vidu da nije ni svaki album Maidena Number Of The Beast ili Master Of Puppets kod Metalike... Kreativni pad uvek dodje, pitanje je kako izaci iz njega... Rekao bi da Thomas to moze, posto je on motor benda, videcemo vec od sledeceg albuma....

 

Mene brine jedna druga stvar. Neverovatan mi je njihov raspored koncerta, koji sam video na Metalstormu, na svaka tri dana... Mislim da Roy to nece moci dugo da izdrzi, jer mu se glas strasno trosi posto mu nije visokog tonaliteta kao kod mnogih drugh metal pevaca pa mora jos vise da se dere da izadje na kraj sa instrumentima...

Edited by SHODAN

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Black Halo" je bio ogroman iskorak za bend, velik kao dovođenje Khana u bend. Mislim da on predstavlja njihov vrhunac i bojim se da sada linija pada .... želim da grešim u pogledu rečenog

 

 

Ima istine.

 

 

 

Uh...nemam 13. i 14. stvar sa one kompilacije. Mislim se da li da skidam preko 100 MB zbog njih...Nabavicu ih ja vec! A opet, vredi imati ceo albummm...hmm...

Nebitno, ali cini mi se da se prva stvar zove Once And Future King.

Edited by EnKi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm .. rekao bih da grešiš malo po pitanju toga. Khan ne mora da se dere, jer Khan ima odličnu tehniku, tako da zna kako treba da peva da bi ostao u visokim registrima ... iako je istina da mu je glas prirodno dosta niži

 

Mislio sam da se dodatno napreze, ne bukvalno dere, al se nisam dobro izrazio... Uz to pesme Kamelot-a nisu nimalo lake za pevanje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kghm... Ovaj... ne mogu da skinem ovu kompilaciju jer mi rapid share konstantno trazi da kreiram neki account... da li ja prvo moram da upload-ujem nesto tamo da bih mogao da prisupim fajlu koji zelim da skinem ili ja prosto ne umem da se snadjem???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nakon pazljivog preslusavanja Ghost Opere evo otprilike na sta se svodi:

 

1. Solitaire - klasican Kamelot instrumental, postavlja tugaljivu atmosferu sa gudackom deonicom, kakva i prilici albumu

2. Rule the World, 3. Ghost Opera i 4. The Human Stain su sve odlicne pesme i ne zamaraju sa ponovnim slusanjem, one su ujedno i najsvetlija tacka celog albuma, pogotovo Human Stain sa izvanrednim tekstom i vrlo creepy atmosferom

5. Blucher - ovo je najverovatnije najgora Kamelotova pesma ikada, sa kretenskim elektronskim deonicama (koje mogu biti dobre kao sto se videlo sa The Spell sa Karme), tacnije glasovima i neuspelim pokusajem atmosfere pomorske bitke. Totalan krs.

6. Love You To Death i 10. Anthem - Dve balade iako prva ima nekih tvrdjih deonica, obe su kvalitetne, sto muzicki sto tekstalno a jedino sto ne valja je naziv prve.

7. Up Through The Ashes i 8. Mourning Star - Dve totalno neupecatljive pesme, sa kompleksijom strukturom koja ih ruinira u potpunosti. Tekstovi su takodje losi, prva je hriscanske tematike a druga anti ratna.

9. Silence Of The Darkness - standardno Kamelot power drndanje, i sve u svemu dobra ali ne narocito originalna.

11. EdenEcho - poslednja pesma donekle cupa stvar od propasti i po kvalitetu priblizava se prvima tri.

 

Ukratko: Ravno pola albuma, prve tri pesme i dve balade, je vrlo kvalitetno a ostatak varira od tragicnog (Blucher), ispod prosecnog (Up Through The Ashes, Mourning Star) do prosecnog i iznad prosecnog (Silence Of The Darkness, EdenEcho)

 

Iskreno bilo je gotovo nefer od Kamelota ocekivati da ce posle niza od Fourth Legacy, Karma, Epica i Black Halo uspeti da napravi jos bolji album. Opste receno Roy na Ghost Operi peva i bolje nego obicno tj. Thomas i on pisu pesme koje bolje dovode do izrazaja njegove vokalne sposobnosti,a produkcija je nikad bolja. Ovo sto smo dobili medjutim je solidno ali ne spektakularno, i mozemo se nadati da ce jos dve godine koliko obicno prave albume biti dovoljne Kamelotu da se malo povrati i da nam pljucne jos koji odlican album... Oprosticemo im... za sada :zuba:

Edited by SHODAN

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...