Jump to content

Almighty Ravendark


Novaliis

Recommended Posts

Alcest-Souvenirs_d'un_autre_monde.jpg

 

 

01 - Printemps Emeraude

02 - Souvenirs D'un Autre Monde

03 - Les Iris

04 - Ciel Errant

05 - Sur L'autre Rive Je T'attendrai

06 - Tir Nan Og

 

ZANR: Shoegaze/post-rock/black metal

 

LINK: http://rapidshare.com/files/44194046/Alces...onde__2007_.rar

 

Album definitivno NE za ljude koji su uskih vidika, ili vole samo klasichan satanistichki black metal.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam ja taj ambientalni jos od prije, pise mi da je izdat 2005-e. Slazem se da je album odlican, volim ovakve tripove. Ali sad imam namjeru da se posvetim zadnjem albumu, bas me 'navukao' na prvom slusanju. Mislim da se black metal definitivno krece u tom nekom smjeru koji su izgradili tzv. ortodoksni bm bendovi, a DsO lansirao u neke nove visine. A onda cujem da je black metal umro(otisao u mainstream) sa zadnjim COF albumom :)

 

Ziv je blek, umro nije!

 

Kako ti se cini poslednji Nachtmystium? Meni vrh.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa mnogo dobro, da ti kazem. Ne mogu sad da ti kazem zbog cega, ali ajd sad :)

Omot je jak, da ne kazem morbidan, i zalazi u podsvjest. Kad god ga pogledam, prodje me neka jeza koju ne umijem objasniti. Mozda zvuci kao proseravanje, ali stvarno nalazim nesto gadno i transcendentalno u tom omotu. Uopste, fascinira me srednjevjkovna umjetnost, posebno barokni prikazi na temu smrti il religije. Da ne razglabam dalje..

Assasins je logican nastavak prethodnog albuma. Odlican black metal sa tripoznom atmosferom, i mislim da lagano mogu pogurati medju najbolje USBM bendove. I posebno ono sto volim kod ovakvih (pametnih) albuma - impresije rastu sa svakim novim slusanjem, jer otkrivas neki novi momenat i sklapas kockice u koordinatnom sistemu. Monumentalno. No cure for this illness :rockdevil:

Eto, mislim da ne treba vise pricati, nego slusati. A dobro si me podsjetio na njih, stavicu taman za download Eulogy i Reign of the Malicious. Iako mislim da se stilski razlikuju od ovoga sto sada rade (posebno reign, to im je prvi full), vrijedi cuti sve njihove albume.

 

@Lunar

Taj album ganjam vec duze, ali sve mi se nadje nesto prece za download. I taman kad krenuh, ono ti link ne radi :) Veceras se skida i slusa.. nego shabani, ne cujem worshipovanje novog bisera Ofermod-a. Tiamtu je pravi podmukli gad, jebe pa rastura.. Jos ako satana da, pa izdaju nove albume Ondskapt, Mortuus, Funeral Mist, Watain, Antaeus, Katharsis, DsO (i ostala pravoslavna NED ekipa), buducnost black metala moze mirno da spava.

Edited by morbid god

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za psycho black evo vam preporuke

Todesstoß-Nemacka

The Horn-Australija

Taj Todesstos sam snimio negdje prije, imam linkove pa cu poskidat. A ako je Horn sto je snimio Naturkraft, onda zaisto dobra preporuka. Samo sto su ovo shvabe, no ausies mate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad smo vec kod nachta ima li neko oreginal? jer rechi nigde nema a bilo bi lepo prochitati. :)

 

@Morbid: Ili ces ga zavoleti ili neces. Tako jest ovo bash ide od granice do granice ili ce ti album biti ono WOW , ili ce ti biti nikad vece govno. Citao sam komentare na ovaj album bash nedavno, dosta ljudi koji slushaju uglavnom samo blek su rekli da je ovo nikad vece govno, i da je ovo Dizni muzika.... pa ono poslshaj ali dal ce ti se svideti videcemo. Meni je naprimer album SAVRSHEN. :)

Edited by Lunar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije bas za kidanje vena, ali album je svakako dobar. Opustena i hipnotisuca muzika, fuzija black metala i post rock-a bez scream vokala i uz sa dosta atmosfericnih momenata. Mozda na jos koje slusanje promjenim misljenje iz dobar u odlican, ali mi je ipak za ovakve albume potreban i odgovarajuci momenat kako bih se posvetio u potpunosti.

Album me pomalo vuce na grupu Mystic Forest i njene zadnje radove(ako me sjecanje dobro sluzi). A i zbog imena, jer mi je prva asocijacija na ovaj album Alcest-a upravo misticna suma. Moje preporuke

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad smo vec kod nachta ima li neko oreginal? jer rechi nigde nema a bilo bi lepo prochitati. :)

 

Ne stavljaju lirike u buklete, eventualno u vinil verziju.

 

Nego, sta je sa tim Ondskaptom, jebo ih pas? Trebalo da izadje pre sto godina.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

.E da,ako hoces nesto krajnje morbidno i psihodelicno ali ne na gitarskoj bazi poslusaj Aghast.To su neke ribe,jezivi ambijentali.

 

Mislis na projekat Andree Haugen iz Hagalaz Runedance i Nebelhexe? To vec odavno treba da nabavim, ali sam nesto lenj..

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 weeks later...

:rockdevil:

 

 

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

:rockdevil: :rockdevil: :rockdevil: :rockdevil: :rockdevil: :rockdevil:

 

KAKAV ZMAJ,JEBOTE!!!!!!!!!!!!!!

 

 

HAHAHAHAHAHAHAHAH!!!!!!!!!!!!!

 

NE MOGU DA NADJEM REC KOJA JE DOVOLJNO GRIM ZA OPIS OVIH LUDAKA!!!!!!!!!!!

 

:rockdevil: :rockdevil: :rockdevil: :rockdevil: :rockdevil:

 

gde vadite ove klipove,nane vam ga?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...