Jump to content

Kućni ljubimci & životinjsko carstvo


Wise Owl

Recommended Posts

Ja sam danas dobila kornjachu na chuvanje (dok su gazde na moru) kako je samo mala i slatka :wub: sad ce Tosha (moja kornjacha) da ima drushtvance nekih desetak dana

Slatkovodnu? Joj, 'ajde ubaci neku sličicu, pliz, pliz, pliiiiz...

 

Mozhda i bude neke akcije :mhihi:

Pa, jedino tuča, a to ne bismo voljeli!

 

U pa onda će biti i malih kornjačica!!!

Tehnički, teško! Da ne detaljišem sad... I da mogu stati u isti akv. bogami ne znam koliko bih se usudila da to uradim. Nije pametno uopšte, s obzirom na agresivnost (pretpostavljam Sarine) kornjače, jer je na domaćem terenu. Nije to ništa čudno, sasvim prirodna reakcija.

 

Ti ubaci, pa ih posmatraj. Ako vidiš da se ne vole, pretpostavljam da si sa kornjačom dobila i opremu na čuvanje, tako da nema problema. Čak i da nisi dobila akv, uzmeš neki veći lavor i posao završen.

 

Ovo sada ja pričam gluposti, pomislićeš, ali na sajtu kornjace.hr čitala sam o svakakvim događajima koji su korisnici prepričavali. Razmisli prije ih upariš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auh, koliko dugo nisam pisala ovde...

Petoro macica je prosledjeno novim, briznim vlasnicima :wub:

Takodje, jednog dana se pojavila mala intruderka... Naravno da je ostala da je obozavam :wub: Kako je samo maaaaaaala! :wub: Uskoro cu okaciti slickice

 

Znaci da sad imam 3 velike i 2 male mace... Nekako je prazno kad mozes da napravis par koraka bez da nesto zapisti :sad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mis ili hrcak - bolja varijanta :D

Ajd. reci iz lichnog iskustva, koliko su smrdljivi glodari??

Tipa: koliko chesto mora da se chisti kavez, menja piljevina itd. da se ne bi nimalo osecao neprijatan miris?

Oduvek sam razmishljao da udomim jednog, ali, ne po cenu 'mirishljave' sobe :)

 

 

Ovo sada ja pričam gluposti, pomislićeš, ali na sajtu kornjace.hr čitala sam o svakakvim događajima koji su korisnici prepričavali. Razmisli prije ih upariš.

Nisu gluposti, potvrdio je drugar iz lichnog iskustva...

Takodje uzeo da prochuva kornjachu drugaru, dok je na ovaj na moru, stavio je u akvarijum pored svoje, i zatekao ga horror prizor kad se vratio...

Njegova kornjacha, kao neshto veca i agresivna, bukvalno je raskomadala ovu drugu...

Sve shto je od 'pridoshlice' ostalo je otkinuta glava i oklop sa dopola pojedenim telom...

 

 

Inache, pre dve nedelje kad sam se vratio 'sa odmora', zatekao sam chudnu situaciju u akvarijumu...

Sestra, koja je bila zaduzena da povremeno nahrani ribice, kad god sam je pitao jel sve ok sa njima, govorila je da su sve ok, i da nema mrtvih po dnu akvarijuma (nije me bilo 3 nedelje, tako da sam ochekivao da neshto iskrsne)...

 

Sada, stizem nazad, pogledam akvarijum i zachudim se...

Stvarno nema nijedne mrtve ribice u akvarijumu... Ali, takodje nema ni pun broj riba!! Od 12ak ribica, 4 fale!!

Ali, nijedna leshina na dnu, ma, ni koshchica da se nadje koja bi ukazala shta je bilo sa njima...

Iskochile nisu, sestra nije nijednu izbacila iz akvarijuma, ali opet, nema im ni traga ni glasa... :confused:

 

Izgleda da su ove 4 uginule od gladi ili mozda nekog nedostatka, a ostatak jata se prosto 'pogostio' njihovim ostatcima... I aps. nishta nije ostalo nakon te gozbe... Poprilichno sam se iznenadio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd. reci iz lichnog iskustva, koliko su smrdljivi glodari??

Tipa: koliko chesto mora da se chisti kavez, menja piljevina itd. da se ne bi nimalo osecao neprijatan miris?

Oduvek sam razmishljao da udomim jednog, ali, ne po cenu 'mirishljave' sobe :)

Nisu gluposti, potvrdio je drugar iz lichnog iskustva...

 

Smrdljivi? Ako ne vodis brigu o njima, verovatno i jesu.

 

Ciscenje kaveza na 3-4 dana i ne predstavlja mi nikakav problem.

+ sto nemas ti nekakvog preteranog posla oko njih.. znaci osim ciscenja, hrana 2-3 puta dnevno, igranje 1-2 h dnevno, uzivanje..

 

Misljenja su razlicita, srecom. :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...