Jump to content

Kućni ljubimci & životinjsko carstvo


Wise Owl

Recommended Posts

A jel ima neko akvarijum?

 

To bih hteo da nabavim... Opusta me...

 

:razz::razz:

 

To je odlicno za zivce, samo sto treba mnogo zivaca i da se odrzava :D

Mada zavisi dosta i od rase koju bi drzao...

Ja sam imala poprilicno veliki akvarijum dok sam bila mladja, kad mi je dosadilo da se brinem o ribicama cale ga rasformirao :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao jednu ribicu malu... Kada je uginula, sahranio sam je kod babe u dvoristu i napravio pravi grob, od spreploce :) :)

 

@Sisus: E, pa mojoj kevi je bilo tesko jer je bio od njenog voljenog zeke peke

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je odlicno za zivce, samo sto treba mnogo zivaca i da se odrzava :D

Mada zavisi dosta i od rase koju bi drzao...

Ja sam imala poprilicno veliki akvarijum dok sam bila mladja, kad mi je dosadilo da se brinem o ribicama cale ga rasformirao :)

 

Za mene bi bilo smirujuce, da odrzavam akvarijum... Kao klinac sam jedva cekao, da odem u goste sa mojima, kod onih koji imaju akvarijum...

I onda sedeo satima pored, i gledao ribice...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Već vidim kako Generalni pronalazi način da iskoristi svoju prljavu maštu.

---------------

 

Elem, pa da, pođi od sebe. Život u garsonjeri je samo privremeno rješenje dok ne nađeš dvosobni, trosobni ili čak petosobni. Zavisi kakvog muža ugrabiš :) Ribicama, tj. kornjačama isključivo zavisi od velikodušnosti vlasnika i njegovog džepa.

Edited by Kokopelli

Share this post


Link to post
Share on other sites

imas vise vrsta, uglavnom svi imaju Throlls + neko domace. Sto krupnije to bolje (Throlls ume da bude maltene prah sto ne valja ako im kupujes i za jelo ne samo za podlogu). Vazno da bude skroz suvo.

 

 

Throls, Eko seno Minion, Vitakraft, Hoby Vit... sve sam to kupovala, ali u poslednje vreme su svi jako lošeg kvaliteta (izmrvljeno, prašnjavo, sitno...)

Odlučila sam se za domaće seno, trenutno ga sušim na terasi :lol: Jel znaš možda jel postoji neko pravilo koliko treba da odleži seno posle sušenja, zbog nekog navodnog vrenja :meshuggah:icon14.gif Čitala sam na nekom forumu da treba oko mesec, dva icon9.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanima me kako se snalazite za seno (oni koji imaju glodare)? Koje kupujete ili imate mogućnosti negde da pokosite travu i sušite...?

Zasto ne odes na neko selo i kupis balu deteline? To ce ti sigurno trajati dugo.

 

 

 

Throls, Eko seno Minion, Vitakraft, Hoby Vit... sve sam to kupovala, ali u poslednje vreme su svi jako lošeg kvaliteta (izmrvljeno, prašnjavo, sitno...)

Odlučila sam se za domaće seno, trenutno ga sušim na terasi :lol: Jel znaš možda jel postoji neko pravilo koliko treba da odleži seno posle sušenja, zbog nekog navodnog vrenja :meshuggah:icon14.gif Čitala sam na nekom forumu da treba oko mesec, dva icon9.gif

Ma kakvi mesec-dva. Pa sta mislis, da pokoseno seno stoji dva meseca na njivi?

Drzi ga na terasi dok se ne osusi i prevrci ga redovno. Trebalo bi da bude suvo za otprilike 2 nedelje, mozda 3.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Već vidim kako Generalni pronalazi način da iskoristi svoju prljavu maštu.

---------------

 

Elem, pa da, pođi od sebe. Život u garsonjeri je samo privremeno rješenje dok ne nađeš dvosobni, trosobni ili čak petosobni. Zavisi kakvog muža ugrabiš :) Ribicama, tj. kornjačama isključivo zavisi od velikodušnosti vlasnika i njegovog džepa.

 

Nista ispod petosobnog muza ;)

 

Zavisi od broja ribica...

 

Pa ne, bas to, naravno da zavisi od broja ribica ali u svakom slucaju, nemoj da mislis da je ok da uzmes maleni akvarijum jer imas dve ribice. Preporucuju nekih 60-70 l minimalno (ali ne drzi me za rec, zaboravljam brzo). U vise vode se namnozi vise bakterija koje onda brze redukuju amonijak a i ono sto preostane se razblazi pa je manja sansa da ti ubije ribice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...