Jump to content

Kućni ljubimci & životinjsko carstvo


Wise Owl

Recommended Posts

zato sto ti ne govore ni kako da ih odrzavas niti da treba da uzmes nekoliko i zato sto prodaju ferrete koji su tek sishli sa sise, ako ne i prerano :( i drze zeca od 5kg u kavezu 40x40cm, videla sam kako skace u krug cak i po 'zidovima'... da se ja pitam polagao bi se test informisanosti o toj zivotinji. svako moze da procita na Wikipediji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa na srecu vecina ljudi se ili edukuje po eng. sajtovima ili ode na forum Zivotinjskog carstva mada ogroman broj njih to radi tek kad zivotinja pocne da kaslje krv :):no: Onda umesto da odjure kod veterinara cekaju danima odgovor koji obicno bude 'idi kod veterinara, sunce ti je*em'. A onda veterinar, ako je nesto sto nije pas/macka/ptica u pitanju kaze da ne zna ili predlozi da uradi nesto sto je pogresno... ma grozota. Po nekom mom iskustvu sa sitnim zivotinjama 50% zna sta radi, 40 se informise tek kad podje po zlu, 10% je u tripu da pusti pitona u reku jer je previse porastao :D Jedan debil cak kontemplira nabavku australijskih buba svaba 'jer su mu lepe' koje bi sigurno narusile prirodni sistem da se otmu kontroli.

 

Mislim Pet Centar je jos i super stvar, cisto je, imaju stalno veterinara koji pomaze kupcima, robu da ne spominjemo ali nije bez mane. Ovo sa zecevima me je bas iznenadilo, nadam se da nisu 24/7 u izlozbenom delu.

 

E da dobili su i tarantule i skorpije ali po besmislenim cenama, [Nocturno] na podforumu Berza prodaje bar 4x jeftinije.

 

Zelim jedan akvarijum od 90+ hiljada... ugaoni, veeeliki, bas bi bio lep ukras. Samo treba to prati. Ne znam ima li nacina da se izbegne to uz kombinaciju riba cistaca i puno filtera za vodu? (i sad dodje Full Metal Yakuza i okaci sliku neke baba sere :P )

Edited by Double Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Pet Centru drze vrlo zanimljive glodare, zovu se Degu. Lice najvise na cincile, imaju isti rep i njusku, kupaju se u pesku. Krajnje drustvene zivotinje (ne sme manje od 2-3 da se drzi), nisu plasljive i zabavne su. Mislim da je oko 2.5k din komad.

Degu je mnogo simpaticna zivotinjica. Prvi put sam ih videla kod drugarice na fb, ima ih sigurno desetak. Divno je sto ima prostora za toliko (nije devojka iz Srbije). Odvojen je prostor za njih, kao mala kucica.

U Sapcu sam u nekom malom zoo shopu razgledala glodare i vidim jedan primerak toga i sva happy kazem decku e o ovome sam te smarala, on mi pokaze natpis u uglu chinchilla O.o Rekoh wow, sta sve prolazi zoo shopu, kupci koji nisu dovoljno informisani nece znati razliku i kupice to misleci da su uzeli chinchillu.

No dobro njihova krivica sto ne znaju sta zele za ljubimca, prvo se informisi pa u shopping.

 

A bas bzvz sto je zec u tako malom kavezu, moguce je da nisu trenutno imali bolje mesto za njega, pa su ga posle par sati pomerili na primerenije mesto. Obidji ih ti danas, pa ako ga i dalje tako muce, napadni ih malo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super što znaš nekoga ko ih zaista drži :)

 

Da li možeš da pitaš drugaricu, koliki treba da bude kavez za 3-4 mišonje?

Poslala sam joj poruku, kad odgovori prenecu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Htedoh da uzmem malo mace, ali prvenstveno rodjaka mog Malishka koji je zimus uginuo. I tako se zaputih u Smederevo, to jest obliznje vikend naselje gde se i moj Malishko rodio. Ali nisam ocekivao situaciju koju sam zatekao. Naime na vikendici moje tetke nadjoh 4-8 matorih macaka, a male macke izadjose iz gore neke shume, iz nekih drva, shupetina, ima ih mozda 7-8 i bas su taman uzrasta kada ih je najbolje uzeti. Sve je to ok, ali nisam ocekivao jednu stvar - da su te macke divlje. naime ti mali macori nisu se nikad druzili sa ljudima, nisu pitomi. Na prevaru uhvatih jednog, nije me video da sam se prisunjao dok je jeo i uhvatim ga, ali me je tako izujedao i izgrebao da ne mogu opisati, a pri tom je tako tuzno mjaukao i zapomagao, a mama njegova pocela da mjauce i skace na mene i grebe me da ga pustim, sto sam i u cinio. Ipaj je njemu bolje tu u shumi, u svom coporu sa mamom, bracom i sestrama i samo bi patio da sam ga nekako uspeo da otrgnem.

 

Ovde u Zemunu kod zgrade ima milion macaka, domacih, uvek je bilo i malih, ali sad k'o za kurac nema ni jednog, ili ga ja ne vidim :( Ne mogu da verujem! A kad mi ne treba macka, kad ih kuci imam citav copor tada mi svi nude da usvojim neko malo mace :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo odgovora Anne, ima izmena kod nje u broju ljubimaca i izgledu kaveza, videcete zasto iz poruke:

"Hello hun,

 

It's true, it's better to have 2, 3 or 4 degus than one. But be careful that you can't leave 2 boys in the same cage. It's better to have 1 boys and some girls or only girls if your friend doesn't want to pay for the operation of the boy (to avoid baby degus)

 

I have 4 degus and my cage is +-140cm high and 130 board. Degus needs to jump and climb so the cage has to be very big. Your friend must also be careful with the materials of the cage, no plastic. I have a plastic cage (the bottom of the cage) and one night they ate the plastic and went out of the cage! My cats were very happy lol

i had to fix the cage with metals stuffs :( It was not really easy but now it's safe (i hope lol)

 

i hope i could help you. If you have other questions, i would be happy to answer you :-)

 

 

 

Sorry for my bad english"

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala Tanja. Zaključih da nemam mesta gajbi :) bolje pre nego kasnije.

Ali zaista su preslatki i pametnice su :da:

 

Routas: maca moje tetke, ona crna što sam ostavljala njenu sliku baš na ovoj temi, čeka mačiće. Ta je mačka olučarka, samo je zift, i dosta je sitna rastom, samo ne znam sa kojim se mačorom parila videćemo kad se omaci kakve će prinovice biti. Nadam se da će biti ok pošto joj je prvi porođaj :wub:

 

Ako si zainteresovan mogu da pitam da li primaju rezervacije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

napokon sam otkrila sta je cincila. mnogo smesno stvorenje, ima cudan rep :D a u istoj radnji gomila celavih miseva, velikih beba-morskih prasica,papagaja i jedna jedina zmija :D verovatno je hrane prasicima koji se ne pokazu dobro.

Pa sto nisi pitala? ili procesljala temu, ja sam kacio fotke :D

 

evo i dve noko ima jos neko ko ne zna...

 

5971_1201869246036_1207713185_30565918_7924051_n.jpg

 

5971_1201869286037_1207713185_30565919_344363_n.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zive 15-20 godina, koliko sam cuo, najduze zabelezeno je 27 godina... zove se Rina i devojcica je (jelte :D )

 

drzim je samu, ali samo zato sto nemam mesta... a i vec godinu i po dana je sama, navikla je, pa je sad ne bih stresirao dovodjenjem druge cincile... mada je preporuka uzeti dva komada odjednom... ja bih najradije dve devojcice uzeo da imam mogucnosti

 

najvise informacija i slika (pogotovo slika) mozes da nadjes ovde: http://forum.zekoiprijatelji.com/ a i odgovore na vecinu pitanja od ljudi koji ih imaju duze i vise od mene :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...