Jump to content

Kućni ljubimci & životinjsko carstvo


Wise Owl

Recommended Posts

Nije ona samo buva terminator, ima i druga zaduzenja. Na primer da u mesari kupi dzigu, piletinu, sitnu ribu i napravi u malim kesicama obroke i sve spakuje u zamrzivac, i onda svako vece stavi po nesto da se topi za ujutro. I naravno, ne sme biti jednolicna hrana, dosadi mi (osim dzige, ali ona nije zdrava da se cesto jede zbog parazita koji u njoj zive).

 

Ova gore crno bela je zenka, i jako mi je zao da je odvedem na sterilizaciju, to mi je crnjak najgori, ali ako pocne da se koti moji ce da polude, matori ima da je odveze negde i ostavi. Bas razmisljam pre neki dan, kako je to za macku bedak da se rodi kao zensko, sudjeno joj je da prozivi svasta samo zbog svog pola

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Шејтанов Чобан

Ево га и мој Зен

adsc0281.jpg

adsc0272.jpg

 

 

 

 

Мало смо радили са њим,по природи су прилично агресивни па да тај вишак енергије употребимо на нешто корисно,да буде чувар колико толико.

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Шејтанов Чобан

Дозвољено је,али мораш да му пружиш одговарајуће услове.Притом и добро ограђен простор иначе ће шоу да ти прави.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imacu vece dvoriste i ogradicu to dobro, svakako. Pronasao sam vezu preko zene, u Americi, neki International Wolf Center, 1500 dolara je cistokrvan vuk, 800 dolara je mesanac, uglavnom sa haskijem, mislim.. Da li ima negde kod nas to da se nadje, verovatno je jeftinije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Шејтанов Чобан

Распитај се по ловачким удружењима,много људи кад иде у лов нађе мале вучиће па их понесу са собом и после их или поклоне или их сами узгајају.

Да би се вук држао као кућни љубимац мора се одбити од сисе пре 40 дана како не би упамтио мајчин мирис.

Има један дечко одавде мешанца вука и аљаског маламута.Има зубе као бодеже,нижег је раста али је јак као земља.И види му се у очима оно дивље.

А можеш и по огласима да гледаш.Најчешће у ЗОВ-у

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam za njega, mislim da nije na Fruskoj Gori vec negde dole u Srbiji..mozda gresim. Ako je na Fruskoj Gori idem sutra kod njega. :)

 

Veliki sam ljubitelj vukova, i ja i moja supruga, i oduvek sam hteo da imam vuka kao ljubimca, ili mozda dva. Upoznao sam dosta ljudi koji ih imaju, nije to nista strasno. Ima jedna devojka iz Italije, npr. a da ne spominjem u Americi koliko ih je. Jedino sam hteo prvo da saznam da li je to legalno ovde.

Edited by Novaliis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate, ulovi nekog. :haha:

 

 

Jako teško. Uloviti vuka.

 

@novallis, u Srbiji nije to zabranjeno, pa probaj.

Sveštenik je iz Kovilja, bila je ista ova slika u Politici pre godinu dana otprilike...

 

56067_vuk_f.jpg?ver=1272176052

 

ALI

http://www.politika.rs/rubrike/Drustvo/Apel-patrijarhu-da-se-vuchica-vrati-monahu.lt.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel dozvoljeno u Srbiji imati vuka? Ili mozda mesanca?

Actually, zabranjeno je zakonom o divljim zivotinjama.. Blabla, isto ako sto je zabranjeno imati gavrana ili vranu. No, ako nadjes na ovaj ili onaj nacin nekog uvek mozes da kazes da si ga nasao kada je bio mali pa da ga hranis dok en poraste. Ima ih po centralnoj Srbiji koliko hoces, kao i vukova mesanaca po selu. Mada najbolje da pitash nekog seoskog veterinara on ce najbolje znati da ti kaze ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Actually, zabranjeno je zakonom o divljim zivotinjama.. Blabla, isto ako sto je zabranjeno imati gavrana ili vranu. No, ako nadjes na ovaj ili onaj nacin nekog uvek mozes da kazes da si ga nasao kada je bio mali pa da ga hranis dok en poraste. Ima ih po centralnoj Srbiji koliko hoces, kao i vukova mesanaca po selu. Mada najbolje da pitash nekog seoskog veterinara on ce najbolje znati da ti kaze ;)

 

Ma samo kazem da je neki mesanac - vucjak ii slicno, ko ce znati? :haha:

 

@Marko - potruj sve to.

Edited by Novaliis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jako teško. Uloviti vuka.

 

@novallis, u Srbiji nije to zabranjeno, pa probaj.

Sveštenik je iz Kovilja, bila je ista ova slika u Politici pre godinu dana otprilike...

 

 

ALI

http://www.politika.rs/rubrike/Drustvo/Apel-patrijarhu-da-se-vuchica-vrati-monahu.lt.html

 

Mozda je lik izvadio zube ovom vuku..... sumnjivi su mi ti nasi svestenici ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Actually, zabranjeno je zakonom o divljim zivotinjama.. Blabla, isto ako sto je zabranjeno imati gavrana ili vranu. No, ako nadjes na ovaj ili onaj nacin nekog uvek mozes da kazes da si ga nasao kada je bio mali pa da ga hranis dok en poraste. Ima ih po centralnoj Srbiji koliko hoces, kao i vukova mesanaca po selu. Mada najbolje da pitash nekog seoskog veterinara on ce najbolje znati da ti kaze ;)

 

Da, zabranjeno je uloviti pa držati, ali nije zabranjeno ako životinja sama ostaje!

 

 

 

Ova vučica ima svoj kavez ali je u suštini slobodna (odvezana) šetala sa njim preko dana, ne razumem i dalje zašto su mu je oduzeli, niti po osnovu čega nju sada drže negde vezanu da belog dana ne vidi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Nisam je uslikala bila je napolju a pao mrak... 5 meseci stara, kavkaski ovčar, meni skoro do struka. Strašan pas. Umeju da budu dosta agresivni, ali smo se sprijateljile na njenu inicijativu, posle nije htela da me pusti da idem. Bila sam sva u otiscima šapa :) :)

 

Ti ljudi što je drže puštaju je noću, danju na farmi operišu ova dva prepametna kera:

 

IMG01852-20101114-1542.jpg

IMG01854-20101114-1546.jpg

  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...