Jump to content

Kućni ljubimci & životinjsko carstvo


Wise Owl

Recommended Posts

naravno u svacemu se krije neka opasnost ali meni je licno ovo sport sa velikim rizikom jer tu nema sta puno da te drzi dok ih vozis+ako padnes ispod nekog ili ako krene konj da te vuce to je to,nema ti spasa.konji za jahanje ili ovi za voznju po gradu/selu su super jer su to veoma mirne zivotinje ali konji trkaci... nikada necu moci razumeti takvu strast prema tom sportu,a opet svi iz moje familije se bave istim vec godinama i imali su mnogo nezgoda na hipodromima i mnogo je kostiju polomljeno sve od tih lepih zivotinja..

 

Rećiću samo da - moraš da veruješ opremi i sebi... i svojim butinama ;)

Hajd dosta o tome u sv slučaju :)

 

25 000 $ za mačku... sunce ti jebem, jel možeš kožu da joj prodaš kad odapne bar za 5 000$? :haha:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cenim da se profitira na opskrbljavanju mesom. Kako ovi moji mačori svakog miša, il' guštera dovlače na prag, ovde bi se tek ovajdila od komšijskih peradi, prasića, telića i sitne dece...

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cenim da se profitira na opskrbljavanju mesom. Kako ovi moji mačori svakog miša, il' guštera dovlače na prag, ovde bi se tek ovajdila od komšijskih peradi, prasića, telića i sitne dece...

Apropo sitne dece:

http://www.youtube.com/watch?v=q-H2Lil8zu8

http://www.youtube.com/watch?v=zuiKbnA3w0Q

Edited by Gospa na Sivcu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Awww :wub: ... Doduše, i ja se igrah s masom žućanih pilića i ružičastih prasića, a kasnije ih konzumirah u obliku ića. I kid you, though, ne sumnjam da su cicke dražesne, bar dok god su site...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Srednji stalež na zapadu može da da par hiljada € za kućnog ljubimca koliko košta većina ovih egzotičnijih mačaka, ne razumem tvoju konstataciju. Osim ako i ti nisi jedna od onih koji su pogrešno protumačili onu moju minusovanu poruku pa pokušavaš da budeš sarkastična.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Old times sake

 

Zlo iza mog komentara se odnosilo baš na tu cifru "minimalnih" $25.000 jer koliko sam ja u toku sa tim stvarima to nije "minimum" već neki okvirni maksimum za cenu tih životinja. Uglavnom onih čiji rodoslov je besprekoran od 80ih godina prošlog veka (odokativno, stvarno nisam istraživao cenovnu razliku u klasama, samo znam da postoji). Primerke možeš da nabaviš i za ispod hiljadu evra. Iz tog ralzoga sam napisao "par" umesto 25. Razlika jeste velika, jer te ljude koji snimaju po youtube-u svoju decu kako se igraju sa risovima, ocelotima i hibridima divljih mačaka sigurno nisu dali 30 hiiljada dolara za životinju.

 

Evo sad sam baš malo brljao po netu, cene ovih savana mačaka su uglavnom između $2.000 i $4.000.

Edited by Vitamin K Experience

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Old times sake

 

Zlo iza mog komentara se odnosilo baš na tu cifru "minimalnih" $25.000 jer koliko sam ja u toku sa tim stvarima to nije "minimum" već neki okvirni maksimum za cenu tih životinja. Uglavnom onih čiji rodoslov je besprekoran od 80ih godina prošlog veka (odokativno, stvarno nisam istraživao cenovnu razliku u klasama, samo znam da postoji). Primerke možeš da nabaviš i za ispod hiljadu evra. Iz tog ralzoga sam napisao "par" umesto 25. Razlika jeste velika, jer te ljude koji snimaju po youtube-u svoju decu kako se igraju sa risovima, ocelotima i hibridima divljih mačaka sigurno nisu dali 30 hiiljada dolara za životinju.

 

Evo sad sam baš malo brljao po netu, cene ovih savana mačaka su uglavnom između $2.000 i $4.000.

Zavisi u kojoj su grupi, tj koje mesavine. Cene koje navodis su za tipove sa vise procenata krvi domacih macaka.Evo cenovnika, My link Oni prvi su ocigledno drali.

Evo o svim tipovima:My link

Edited by Gospa na Sivcu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo, opet ja, nešto sam u fazonu da seciramo cenu savana mačaka do kraja. :haha:

 

Following are average price ranges:

 

Males:

F1 $7,500-$22,000

F2 $4,500-$16,000

F3 $3,000-$6,000

F4 $1200-$3,000

F5 $950-$6,000

SBT $950-$6,000

 

Females:

F1 $6000-$22,000

F2 $4,500-$14,000

F3 $3,500-$5,500

F4 $1,200-$4,500

F5 $950-$3,000

SBT $950-$3,000

 

Average price ranges - ovo mi je najbolje u celoj priči. Za prvu generaciju potomka servala neko plati $6,000 a neko $25,000? Znam da su odgajivači retki, ali meni ovo vrišti na "plaćaš stvar u zavisnosti kolika si ovca". Prva generacija je najređa i najskuplja jer je teško ukrstiti servala i domaćicu pa je matematika na strani onih izmešanijih, stoga najčešće po oglasima su mačke F2+ čija je cena uglavnom ispod 4k. Ne vidim i dalje gde sam pogrešio. Osim ako ga baš svrbi novčanik kapiram da kupac neće platiti mačku preko te cene.

Edited by Vitamin K Experience

Share this post


Link to post
Share on other sites

I pritom tek peta generacija nije sterilna, dakle ne mozes da uzgajas svoje i da ti otplate machku. Po meni, jesu lepe macke, ali to ukrstanje je pravljenje nesrecnih hibrida da bi kompleksasi koji zele leoparda u kuci imali kvazi divlju zivotinju. Tu na scenu stupa vadjenje kandzi i ostale monstruoznosti. Zivotinje nisu igracke.

BTW prosecna fenserka u Srbiji koja kupi skota od kuceta, one male ziljave rase za tasnu da izmedju 500 i 1000 evra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Većina današnjih pasa su hibridi koji, koliko god uspeli estetski, imaju genetičke mane koje su posledica silnog ukrštanja. Ono, postignu kratku dlaku koja se ne linja i jake noge, a zauzvrat pas ima česte infekcije uha i bolesti očiju ili kardiološke probleme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

105745_460s.jpg

 

Inace, vezano za priču o mačkama

kao i kod pasa, najveću cenu imaju samo prvo ili prva dva mačeta, jer su najveći i obično najbolji, cena obično opada u odnosu na broj koji je to mače ili kuče u leglu.

Sećam se kad su moji pre sto godina kupovali psa, prvi u leglu je bio skoro duplo skuplji od ostalih štenadi i zaista daleko napredniji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...