Jump to content

Kućni ljubimci & životinjsko carstvo


Wise Owl

Recommended Posts

Pa bilo je nesto tipa, makar ovde kod nas u Paracinu, da se svi psi cipuju, vakcinisu itd, kao za dzabe, ali onda sam saznao da se to stavi kao stavka u porezu, ne znam koliko... Ko nema cipovanog psa, ili kucnog ljubimca koji se cipuje, ne moze ga drzati itd, moze odmah u azil da ide. Tako da svi moraju cipovati, a povuceni propagandom da je sve to besplatno, vecina ce to i u raditi, pa ce dobiti pojacani porez. Jbg, ja cu to uradim (da cipujem svog psa) kod svog veterinara. Platim ja lepo jednom, nema porez, nema jebavanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Životinjama je bolje na ulici nego u azilu. Ono malo što sam videla je strašno. Kost i koža, bolesti, niko ih ne finansira pa nemaju ni za hranu. Ovi sa ulice su makar podgojeni i veseli, mogu sami kako-tako da se snađu. Nije velika moć ni nas pojedinaca koji bismo priložili ili ne. Sećam se da su pre par godina zaplenili hladnjače sa lošim pilećim mesom... Sve je otišlo u beogradski zoo vrt, ništa u azile. Toliko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko ja znam, to je bio predlog koji (jos uvek) nije usvojen, cak sam mislila da su odustali od toga zbog brojnih zalbi..

koliko je meni receno od prvog se taj porez naplacuje...

 

ne znam na koju foru,al tako je...verovatno se moze vrdati ,al se ljudi malo vise istripovali...il ima neki sistem naplate,ko ce ga znati...

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

dsci0864.jpg

Pre neki dan je trcala pored mene dok sam vozila bajs :lol:

Prelepa! Izgleda nekako mistično. Kao da krije neku tajnu...

 

A ovo su pridošlice u moj stan:

 

Slika0816.jpg

 

Hehe, jedva sam uspeo da ih uslikam koliko su nemirne. Obožavam mačke.

Edited by Kendall
  • Upvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

А таман хтедох да питам шта је са мачкензи... :D Ево, гласало се. ;)

 

Узгред, параноик у мени неће да ућути - јел' сигурно нико не проверава то гласање? Мени би било логично да се прате IP адресе гласача, а да не причам да простим гуглањем неко може да провали јуметалску ујдурму вишеструких мејлова. :haha:

Edited by sunessence
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, imam zgradsku mačku... uselila se... hranimo je i pojimo, ima u podrumu gde da spava.. samo malo se tripujem od komšija, mislim da je pitanje vremena kad će neko da je otruje il da pozove šintere il ko zna... izbacivanje na ulicu nije bilo uspešno nekako se vrati uvek :haha:

 

A mnogo je slatka... i mislim da je mlada maca.. ženska.. umiljata...

 

Ajd ako neko hoće mačku... ja bih je sredila, mislim, okupala, vakcinisala, odglistila i odbuvila... i transport u Bg obezbedjen ;)

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

1ca70020db74b36ae2ee6082.jpg

 

5256.jpg

 

Nekako mi ovo prvo palo na pamet kad sam video sliku. To su te boje, hehe. Super ti je mačka stvarno. Baš je badass.

 

Još jednom, registrujete se na www.petface.net i lajkujete fotografiju na http://petface.net/photos/photo?groupid=17&albumid=249#photoid=2616 :rockdevil:

Glasao! 70. glas. Betmen mačka do pobede!

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

А таман хтедох да питам шта је са мачкензи... :D Ево, гласало се. ;)

 

Узгред, параноик у мени неће да ућути - јел' сигурно нико не проверава то гласање? Мени би било логично да се прате IP адресе гласача, а да не причам да простим гуглањем неко може да провали јуметалску ујдурму вишеструких мејлова. :haha:

 

Ne verujem, registrovalo se pet Dragomira za par minuta i svi glasali za konkurenciju, mislim do jaja :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

+2

 

Mislim da nemam više email adresa.

 

EDIT: Imam. Ukupno 5 komada od mene. Ako bude frka oko nalaženja ovog postovanja, sve ću da obrišem. AJ HEV D PAUA

Edited by Lou

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

EDIT: Imam. Ukupno 5 komada od mene. Ako bude frka oko nalaženja ovog postovanja, sve ću da obrišem. AJ HEV D PAUA

 

Е, па то сам имала на уму - да неки мод буде у приправности, за случај да нас неко оцинкари. :haha:

 

Сад ће се активира још адреса и још људи. :da: Мачка је закон (а ја сам dog person, па ти види) и заслужује да победи! :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, imam zgradsku mačku... uselila se... hranimo je i pojimo, ima u podrumu gde da spava.. samo malo se tripujem od komšija, mislim da je pitanje vremena kad će neko da je otruje il da pozove šintere il ko zna... izbacivanje na ulicu nije bilo uspešno nekako se vrati uvek :haha:

 

A mnogo je slatka... i mislim da je mlada maca.. ženska.. umiljata...

 

Ajd ako neko hoće mačku... ja bih je sredila, mislim, okupala, vakcinisala, odglistila i odbuvila... i transport u Bg obezbedjen ;)

 

Divna si :blush: Dok malo stane na noge, otići će sama kad oseti da je višak.

 

 

Imala mačka Šamlicu (ime dobio po omiljenoj mu stolici), nestao pre godinu dana, otprilike kada se okotila nova garnitura mačića. Mislila sam da ga je neko ucmekao, a on se pojavio jutros, i to me čekao ispred vrata, svratio da se javi. Koji kreten :haha:

 

Ugojio se nenormalno. Nova gazdarica je u komšiluku, sad ima još gluplje ime, ali dobro, bitno da je debeo, negovan i srećan.

 

Tipično muško, nema veze što je mačor :lol:

Edited by temper

Share this post


Link to post
Share on other sites

U jbt, u tom Zlatna maca izboru nagrada je svaki mesec po mesec dana te Gourmet hrane za mačke, a posle nekoliko meseci je proglašenje pobednika, koji dobije godinu dana zaliha hrane, i trofej :haha: O da, i za to ću vas smarati :lol: Ovaj novogodišnji izbor ne ide baš najbolje, vlasnica špiceva roka po otvaranju gomile e-mailova, nije niti malo diskretna u pogledu toga, a to mi je ipak malo ispod časti već da radim :no: Eno novi članovi gomila ljudi kojima su username-ovi ImePrezime, mislim bljak :mrtav:

 

Elem, u nedelju-ponedeljak sa vlasnicom biram fotografiju koju ćemo da bacimo u taj izbor, jebeš ti to, mesec dana hrane za mačku u razvoju, to je do jaja nagrada, ona inače bez problema pojede par hiljada dinara hrane mesečno :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...