Jump to content

Kućni ljubimci & životinjsko carstvo


Wise Owl

Recommended Posts

The Factories Act 1802 was an Act of the Parliament of the United Kingdom which regulated factory conditions, especially in regard to child workers.

 

(...)

 

The act had the following provisions:

 

The work hours of children must begin after 6 a.m., end before 9 p.m., and not exceed 12 hours a day.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

The Factories Act 1802 was an Act of the Parliament of the United Kingdom which regulated factory conditions, especially in regard to child workers.

 

(...)

 

The act had the following provisions:

 

The work hours of children must begin after 6 a.m., end before 9 p.m., and not exceed 12 hours a day.

 

Znachi, sada treba isti akt da se primeni za zhivotinje? Pitaj mog ujaka shta bi ti rekao za konje i taj akt... :)

 

Btw, cats rulez. :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh, Kokopelli, kornjache i ostali vodozemci? Zvuchish kao moja ex-devojka "Snakes, Turtles and Lizards". No tnx.

 

A i Gothic-Rock sa tobom sa sve zhabama.

 

Twiggy, dobra slika, ali imam ja bolju, koja ce savrsheno da ilustruje shta znachi ona moja skracenica "MLJM", tj Militantni Ljubitelji Machaka crew (sprdnja na sve one isiotske crew fazone, ali volimo machke nevetheless, a i svi redom se primamo na oruzhje):

 

http://i112.photobucket.com/albums/n179/Al...r/SniperCat.jpg

 

Eh, zhivote... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Definitivno samo zvučim, jer zmije što dalje od mene. Gušteri su slatki, imam onog malog kućnog, mota se stalno po maminoj i tatinoj sobi. Jednom sam pokušala da ga uhvatim, ali em što sam ćorava, em je bio mrak, tako da mi je utekao... Evo ga nađoh. :D

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da kazhem bilo shta trenutno ne mogu.

Leva strana vilice mi je prepuna olova i alkaloida.

Na srpskom, upravo sam zavrshio gadnu popravku leve gornje petice, i kad god vidim neshto lepo/smeshno/simpatichno, dodje mi da se smejem, a onda me komplet vilica boli do nebesa... :mrtav:

Sachekaj 2 sata pa cu ti velim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tužna vijest!

Izleda da Lulu ima početni stadijum upale pluća i vjerovatno problema sa respiratornim organima. :icon_ne::cry::cry::cry:

Nisam imala grijač, pa im nisam obezbijedila prirodan ciklus dan-noć, jer bi im se tremperatura u akv. drastično smanjila tokom noći. :udri: Tako mi i treba kada slušam prodavce po pet shopovima. Ovdje ako nađem veterinara koji zna nešto o slatkovodnim kornjačama, biće super.

 

marcoman: Hvala na onom sajtu! Tu su mi i dali adekvatan savjet.

 

 

 

 

 

 

 

maki= :cry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

мој савет ти је да:

 

узмеш 200гр сланине која није довољно сува, такође треба да буде 50% масти. узмеш 300-400гр шампињона, исечеш их на гурманском 'алигатору' који ће направити правоугаоне режњеве дужине 1.5цм са апроксимативно 4-5мм у пречнику. шампињоне бациш мало на супу 'од пластичног певца' ака 'супа из кесице'. не радиш их пуно на томе да не буду гњецаве. за то време је сланиница 'боје лилаааааа' мало пустила на узаврелом тигању. убациш шампињоне које си мало одрадила бибером. пустиш све то док не замирише гајба. скинеш с' ринглУ. у међувремену си направила зелену салату коју си нормално очистила од 'средишњег дела' који је интересантан за жвакање али је укусан ки гуза. длакава гуза. салата није џејмиоливерски цепкана руком већ је сечена на шнитове. то ти дође 1.5-2цм х 4-6цм. оставила си ту салату да стоји бар 3 сахата у доста сирћета и још више соли. кроз 3 сахата ће то изгледати к'о нешто што је бурно море избацило на обалу. небитно. оцедиш сирће па узмеш то срање и набациш на оно срање које си малопре спремила са тим што су се слан'на и печурке већ добрано про'ладиле. ако салату ставиш на врело месиште има да му буде агрегатно стање као нешто што је неко пре тебе појео па вратио преко истог места преко којег је и унео. лебац је кукурузни, ал не онај што непријатно гребе ждрело и душу него онај што га раде као лепињу. уз ово предлажем јака црна вина слаткасте ноте.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da je neko drugi napisao post, ne bi me tako oraspoložio tokom čitanja masnog da-pojedem-ovo-pa-da-umrem recepta, iako se samo zadnje dvije rečenice daju svariti :D

 

Inače, LULU JE MNOGO BOLJE! IPB Image

Kada sam krenula put pet shopa za grijač, pade mi na pamet da odem do plaže. Tamo sam našla novu "stijenu", nove kamenčiće i sve je sada novo i svejžije u akvarijumu. Pošto je živjela u relativno dobrim uslovima, ukapirala sam da vjerovatno nije ništa konkretno u pitanju. Možda joj se sredina nije jednostavno dopadala. Sada su dobili duplo više prostora, grijač, sirovu teletinu i zelenu salatu, a sjutra će dobiti i slatkovodnu ribu. Lulu je odjednom počela da pliva kao blesava (čitaj:kao Pablo), jela je malčice, i baš smo srećni. IPB Image

 

Btw, išla sam i kod vet-a, ali žena pojma nema. Ona isto ima slatkovodne kornjače i kaže mi kako joj ne jedu već 20ak dana i da se ne brine. Daje im muve da jedu (!) niti ih grije nečim posebno. Mene nije ni pitala koliki mi je akvarijum, imam li kakve dodatke pri, kakva im je ishrana... Još je dodala kako su vjerovatno upale u hibernaciju, a ne zna ni sama da je stanje hibernacije relativno nemoguće u akvarijumskoj okolini. "Hvala i prijatno.", rekoh ja i vratih se kornjaca.net-u gdje su me uputili šta i kako dalje.

 

Btw no.2, Ludikude, ček dis:

 

Hoću napolje!

Hm, šta sad?

 

i nešto mnogo kjut:

IPB Image

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nece ni dete da vam crkne ako zivite kao podstanari i jedete corbu svaki dan al ipak ne biste savetovali osobu u tim uslovima da ga radja...

To nije poredjenje, to je HINT da bi ovde iko ukapirao na sta se misli. Kojekakve dzukele mozes da drzis kako hoces, naravno da ode mas' u propas' ako nema ljubavi i paznje, ali frka je pocela kad je lik rekao da hoce SAMOJEDA. Samojed, haski, akita i slicne vrste, kao i poveci psi ne mogu da se drze u istim minimalcima od uslova kao ostali. Eto. Ako neko hoce psa u 50m2 nek uzme jazavicara.

 

 

 

najbolje bi bilo da svi imamo po neku karingtonku i okolo par hektara zemlje, ali jebi ga.

 

ono jes`, znam neku babu s Dorcola, zivi u garsonjeri s dva bernardinca.. ne zna se ko vise smrdi, ili baba ili dzukci :D

imam rodjake u Hjustonu (dakle, Teksas, dakle, tropska klima, dakle velika vlaga) koji su 10 godina u malom stanu (2-soban, njih cetvero, i ker peti) drzali haskija.. fora je bila samo da ga neko dva puta dnevno izvede do parka.. veca zajebancija nego oko djeteta.. smrad i dlake da ne pominjemo.. pocjepan namjestaj, izjedene cipele i sl.

 

takve zivotinje DEFINITVNO nisu za U KUCU.

Share this post


Link to post
Share on other sites

najbolje bi bilo da svi imamo po neku karingtonku i okolo par hektara zemlje, ali jebi ga.

 

ono jes`, znam neku babu s Dorcola, zivi u garsonjeri s dva bernardinca.. ne zna se ko vise smrdi, ili baba ili dzukci :D

imam rodjake u Hjustonu (dakle, Teksas, dakle, tropska klima, dakle velika vlaga) koji su 10 godina u malom stanu (2-soban, njih cetvero, i ker peti) drzali haskija.. fora je bila samo da ga neko dva puta dnevno izvede do parka.. veca zajebancija nego oko djeteta.. smrad i dlake da ne pominjemo.. pocjepan namjestaj, izjedene cipele i sl.

 

takve zivotinje DEFINITVNO nisu za U KUCU.

velike i dlakave zivotinje nisu za kucu definitivno...

 

a nisu ni male... to sam parafrazirala moju mamu ... :angry:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da kazhem bilo shta trenutno ne mogu.

Leva strana vilice mi je prepuna olova i alkaloida.

Na srpskom, upravo sam zavrshio gadnu popravku leve gornje petice, i kad god vidim neshto lepo/smeshno/simpatichno, dodje mi da se smejem, a onda me komplet vilica boli do nebesa... :mrtav:

Sachekaj 2 sata pa cu ti velim...

 

hm, e ovo stvarno postaje da me plasi...

ja sam jucer isla kod zubara takodjer, i to na operaciju

jos mi sva ona krv u grlu, mmm...

 

@Kokopelli, su to tvoje kornjacice? :mrgreen:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Voljela bih da je ova zadnja (albino RES kornjača) moja. Nažalost one su baš rijetke i nemaju se gdje kupiti čak ni u okolnim zemljama.

Ovo malecno što se tek izleglo nije moje, ali jeste jednog forumaša sa kornjaca.net. :da:

Moje su još male za te stvari. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

velike i dlakave zivotinje nisu za kucu definitivno...

 

a nisu ni male... to sam parafrazirala moju mamu ... :angry:

 

 

pametna ti mama :D

 

ja licno bi drzala samo neki akvarijum, eventualno..

sve krznasto - napolje. em je sretnije, em kuca urednija. mislim, ko drzi do kuce i urednosti.

e sad, gledam ovdje budale drze punu kucu ljubimaca, a niko da se lati metle.. zive k`o stoka.

ljubimci cistiji od ljudi definitvno. i na zalost.

pa na kraju, i oni sto kucu drze uredno (relativno), cim udjem osjetim dal` se ker posro, il` popis`o :) i ono, dlaka svuda, po kaucevima pogotovo, standardno vonjevi zivotinjski pomjesani sa `air-wick` mirisima, i tu i tamo neko govno, mora da bude.. imam jednu koleginicu, koja mirise na svoje kucice ladno, auto joj mirise (tj smrdi) na kucice, cak i ona osjeca smrad i smijesno joj.. sve u svemu, ljubimci za vecinu ovdje dodju kao izgovor za neurednost.

 

ja bi htjela jednog zeca, ali dajem glavu da smrduckaju gore od kucica.. :lol:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja bi htjela jednog zeca, ali dajem glavu da smrduckaju gore od kucica.. :lol:

 

Сви ти глодари, све су то пацовчине!!! Фуј. Још једном фуј оном ко је јео зечетину. Појели сте пацова. Кинези!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Сви ти глодари, све су то пацовчине!!! Фуј. Још једном фуј оном ко је јео зечетину. Појели сте пацова. Кинези!

 

Sine, ti ochigledno nisi jeo zechiji gulash-paprikash u rezhiji moje keve...

Evo pozivam te prvom prilikom da razbijesh predrasude...

Mogu verovatno pola lonca da pojedem...

I da, blondie, smrde do neba...

 

@Kokopelli: Eto, sam ti lepo rekao da se sekirash za dzhabe?

 

@Gothic-Rock: Tebi se bar u ustima nije zadrzhao slatko-otuzhni ukus alkaloida i olova... Kad povuchem dim od pljuge sav je sladunjav... FUJ!!!

 

Sinoc sam usvojio jedno malo mache... Mushko je, i nazvao sam ga, skapirace Akseanosilas shta je to, Origen, iz poshtovanja prema pomenutom... Ali sve mi se chini da ce cale da ga konfiskuje - chovek je sad u penziji pa mu je dosadno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Btw, išla sam i kod vet-a

здрава си к'о дрен, јел'? ;)

Hoću napolje!

киндер Цане... :) :) :)

i nešto mnogo kjut:

ово је прејако. још је готивнија зато што је мала... баш ме интересује колико ће задржати ову светло-зеленкасту нијансу оклопа и канџи када одрасте.

a nisu ni male... to sam parafrazirala moju mamu ...

паметна ти кева... к'о воли животиње - никада неће имати кућног љубимца... пиес, агропо корњача, то што су оне мале када су мале не значи да им кроз неку годину неће требати:

1) изузетно велики акваријум па самим тим и далеко већа зајебанција

2) више неће бити толико кјут као кад су биле мале :вуб:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...