Jump to content

Tattoo


blondie

Recommended Posts

Kako trenutno stoje stvari (a na osnovu utisaka), izadje te jeftinije a i kvalitetnije da sebi uplatis neki mali odmor u nekoj zemlji gde to rade jeftinije i kvalitetnije :D

Ne znam doduse koliko Goran iz Wigwama naplacuje ali koliko sam videla on nije za ista osim cb, geometrijski oblici i tribali (ne kazem da je zato losiji nego svaki majstor ima uzu struku).

Van BGa ima jeftinih ali sve zavisi sta ocekujes od tetovaze, koji kvalitet tj boje i umece. Ako se radi o necemu prostom lako ces naci majstora koji moze to da uradi cak i za male pare ali bilo sta vece se ne isplati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa o tome smo isto vec pricali na prvim stranama... markomrki je isao kod one Maje i kaze da nije zadovoljan, blondie kod Slobe Urban Savage i on je super za color ali mnogo skup i uobrazen. Sindjel je kul za neke romanticne stvari (cvetici leptirici), Wigwam smo pomenuli, meni se i tattoo Seen tj Damir cini kul za cb sencenja i sl...

Uzmi nekad Tattoo&Piercing magazin pa ces videti ko kako radi a imas i na netu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ja kapiram da to vise stvarno nema nikakve veze. Araphela znas, znas i gde radi, a nikada mi nije pomenuo da je imao problema na poslu zbog tetovaza. Bitno je da je neko obucen shodno prilici i da je dobar radnik, tetovaze vise nisu problem ako nekad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Itekako ima. Ako je neko npr konobar u iole ozbiljnijem kaficu/restoranu/hotelu,ne smije da ima tetovaze. Isto vazi za prodavacicu ili 99% zanimanja u  usluznim djelatnostima. O PR aktivnostima da ne pricam. Naravno,govorim o mjestima koja su vidljiva. Takođe, nikad nijesam sreo bankara sa tetovazom,agenta prodaje,bilo kojeg šalterskog sluzbenika,kao ni nekog ko je zapošljen u drzavnim institucijama.

Zalosno sto je tako,ali me zanima koliko bi poslodavaca pruzilo priliku Feyd,ukoliko bi dosla na intervju za posao sa onakvom tetovazom. Imam druga koji ima neki tribal na šaci,konkurisao je na par poslova,i između redova mu je stavljenjo do znanja zbog cega je odbijen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima firmi koje imaju rigidne propsie o izgledu zaposlenih. ja sam u finansijama godinama, i nisam odbijana niti mi je pravljen problem zbog 2X3 mindjuse i piercinga obrve. tetovaza na ledjima se, uglavnom, na razgovorima za posao ne vidi. :haha: :haha: :haha:

 

pre dve nedelje sam odbila ponudu iz jedne osiguravajuce kuce, jerbo insistiraju na max 1 mindjusa po uhu, i na tome da se otarasim piercinga. ja sam se otarasila njih, tako da... :haha: :haha: :haha:

 

zavisi.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo tako. Zavisi. Neđe imas striktni dress code,a neđe (kao u mojoj bivsoj firmi) ne. I jos sto mi je bilo super je sto nijesam morao da se brijem,jer mi nista mrznije od toga nema.   :mrgreen:

 

@Smorock

:haha:

Da,najvise zavisi od branše u kojoj si. 

Edited by In The Flesh

Share this post


Link to post
Share on other sites

Srbija. Pa pazi, ako se odlučiš na tetoviranje znajući da posjeduješ ambicije ka nekom ozbiljnijem poslu i sl. nećeš tetovirati čitavu desnu ruku, šaku, vrat i sl. Drugarica je profesorica u CG školi i tetovirana je. Lupila sam primjer i razumijem zašto tvog druga neko nije htio zaposliti - nije tu samo riječ o mišljenju poslodavca već šta bi potencijalne mušterije mislile kada bi ga vidjele - on automatski narušava izgled firme bez obzira što posao obavlja savršeno. Meni je to razumljivo i ne kažem da treba tražiti krivca, ali tvoj drugar def. nije znao šta je radio kad se tetovirao.

 

 

Imam tattoo i moji poslodavci to znaju. Ne smeta im, mada će se on vidjeti ljeti, ali kosa prekrije, tako da to ne predstavlja problem u slučaju sastanaka i sl. Planiram još 2 i naravno da ih neću staviti na neko vidljivo mjesto jer ne želim da zbog toga narušim potencijalan juriš na karijeru. Na tetovaže svakako treba dugoročno gledati i ne shvatam tvog druga zašto je tu tetovažu stavio baš tu. Ako ti se nešto toliko sviđa da to moraš imati na tijelu, pa jbg, ne mora baš biti na šaci iako to jako želiš, bolje je napraviti kompromis u tom slučaju.

Edited by Kokopelli
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Srbija. Pa pazi, ako se odlučiš na tetoviranje znajući da posjeduješ ambicije ka nekom ozbiljnijem poslu i sl. nećeš tetovirati čitavu desnu ruku, šaku, vrat i sl. Drugarica je profesorica u CG školi i tetovirana je. Lupila sam primjer i razumijem zašto tvog druga neko nije htio zaposliti - nije tu samo riječ o mišljenju poslodavca već šta bi potencijalne mušterije mislile kada bi ga vidjele - on automatski narušava izgled firme bez obzira što posao obavlja savršeno. Meni je to razumljivo i ne kažem da treba tražiti krivca, ali tvoj drugar def. nije znao šta je radio kad se tetovirao.

 

Slazem se sa svim,a podvucene djelovi su zbog Feyd:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

oh, hvala ti dusho :)

 

moje pitanje, da li smem da se tetoviram kao ona cura nije bilo zbog posla, zapravo, nego zbog sebe, posto nisam sigurna da zelim da imam tetovazu na takvom mestu gde je moram videti svaki put kad se ogledam.

Edited by feyd

Share this post


Link to post
Share on other sites

pre dve nedelje sam odbila ponudu iz jedne osiguravajuce kuce, jerbo insistiraju na max 1 mindjusa po uhu, i na tome da se otarasim piercinga. ja sam se otarasila njih, tako da... :haha: :haha: :haha:

 

zavisi.

 

Pa zavisi i od same ponude koju dobiješ. Ti očigledno nisi bila zadovoljna sa (još nekim, dodatnim) uslovima koje je kuća nudila. Uvijek se može naći kompromis. Evo, recimo, lično znam da imaš one providne minđuše za pirsing kojima je funkcija da se apsolutno ne vide, a drže rupu pod kontrolom :haha: One su minijaturne i čovjek ih golim okom ne može vidjeti. Ako kod nas nema da se kupe, ti fino naručiš via net i voila!

 

 

Što se tiče tvog pitanja - ja ga ne shvatih baš najbolje :glup:

Edited by Kokopelli
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

iskreno, meni to da saltam mindjuse za posao nije opcija. neke stvari, kao sto je odredjivanje dozvoljenog broja mindjusa ili piercinga, ili mesta tetovaze smatram fasizmom, tako da to nije za mene. ponuda za koju potrosim pola sata da povadim sav metal iz glave svakog jutra ... pa, nisam sigurna da postoji, posto ipak nisam potpuni rob novca, za sada.

ali to nije za ovu temu.

 

 

tetovazu kao sto je ona na slici bih videla svaki put kad se pogledam u ogledalu. nisam sigurna da ja to zelim, to bi bila moja dilema vezano za imanje tetovaze na vratu i ramenima.

Edited by feyd
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja to ne smatram fašizmom, naročito jer se govori o Srbiji (ili Crnoj Gori). Po meni je u redu da se vodi računa o izgledu kada su pirs i tetovaža u pitanju. Ali, kao što si sama rekla, za sada ti je faktor novca manje bitan, tako da ok, keep it going, iako se, čini mi se (i nemoj mi uzeti za zlo) više radi o tvrdoglavosti nego o samom shvatanju njihove poente na tvom tijelu.

 

Što se tiče te tetovaže na vratu, čim razmišljaš u tom pravcu, da li bi te vremenom smorila ili ne - ona def. nije za tebe.

Edited by Kokopelli
  • Upvote 2
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...