Jump to content

Teretana & sve što uz to ide


Tatyannahhh

Masa ili definicija?  

62 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Promenio sam teretanu... sad sam u juznom bulevaru. Teretana je malo socijalna ali je ok atmosfera i moze da se vezba.

 

Vidim da su se neki bas nalupetali oko suplemenata... ja sam protivnik istih ali proteini definitivno ne mogu da skode... oni su samo dodatak ishrani, a oraganizmu koji je pod stresom je to potrebno. Kreatin nije opasan ali ja ga nikada ne bih uzeo jer mrzim misice nabrekle od kreatina i jos ako se pojave strije...(sto je vrlo cesto...) uzas. Steroidi su stvarno opasni i mislim da ljudi koji ih uzimaju ili nisu bas cisti ili ne znaju nista o tome.

 

Sve u svemu, mislim da je samo ok uzimati proteine, mada ja ni to ne uzimam. Uzeo sam jednom whey i imao sam problema sa stomakom od silnog mleka :). Eno je puna kutija tamo, prosao joj rok :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Generalno ljudi su neupućeni u tematiku suplemenata. Čuli su da steroidi ne valjaju i onda sve u isti koš. Realno ko želi prave rezultate u ovom sportu, ne može ih postići bez suplemenata. Jedini razlog zašto ih ne koristim je cena, koja je previsoka, obzirom da idem u teretanu rekreativno.

 

Kontam da je jedna čaša kole štetnija od cele kante whey-a, al ajde neću sad ja da kenjam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vi ste zaista dobri ljudi koje ja obozavam...

 

Ma evo vec drugi mesec kako sam se vratio od leta i ne mogu da kazem da sam prezadovoljan napretkom u muisicima, ali ide polako... a i dobio sam josh dve kile, tako da kul!

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bice dobro, samo da malo temperatura poraste. Onda se intenzivnije gruva do leta... A na leto...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Džim Tonik - na Spensu, 3xnedeljno ti je 1550 din, sa indexom. Ili svaki dan do 15h ti je 1350 uz index.

Ekonomska škola - oko 1500 din.

Imaš neku kod limanske pijace, malo je jeftinija, ali je soc.

Onda na limanu 4, kod okretnice četvorke, 1300 din 3xnedeljno. Tamo treba da odem za nekih desetak dana da vidim na šta liči.

Flex na spensu - mislim da je 1800, ali imaju svakavnih popusta(koji su možda ukinuti od 1. januara).

Ubedljivo najbolja ti je World centar na poslednjem spratu bazara. Tu je 210 evra godinu dana, do 16h svaki dan.

Gimnas, Blue Loft... mnogo skupe.

Proveri još kod Šipke, to ti je negde na Futoškoj.

One po studentskim domovima zaobiđi. To su žestoki krševi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nećeš pogrešiti. Dobra je teretana. Jedino što sam čuo da se ljudi žale što nema trake za trčanje. Pošto je ne koristim nisam ni obraćao pažnju na to. Moja jedina zamerka je što nema gotovih bučica težih od 10 kg, pa ako hoćeš teže moraš sam da ih sklapaš. Od sprava ima sve što je potrebno, čak četiri benča(kosi, ravni, kontra kosi i uski ravni). A i masa koja dolazi je ok. Nema šabana na steroidima. U okviru teretane je i kik boks klub, ako te zanima. Mislim da je to oko 1500 dinara 3xnedeljno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta činiti sa strijama i kako ih izbeći?

 

Pa najbolje je nemati ih. Nikada se ne mogu potpuno ukloniti ali moguce ih je smanjiti. Imaju dve faze tj dve 'vrste' - crvenkaste - kada se tek pojave i njih je kao moguce korigovati a posle nastaju - bele - koje trajno ostaju.

Treba izbegavati nagle promene telesne mase i volumena misica. Koriste se i reklamiraju mnogi tretmani ali izgleda da je tu genetika najpresudnija mada treba negovati kozu i bez pojave strija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pitanje za sve teretandzije :

 

gde moze da se kupi teg od 15kg ovde negde u centru

[najbolje onaj metalni sto moze da se povecava i smanjuje]

nemam pojma gde to da trazim, a i mrzi me da trazim

у већини продавница спротске опреме...:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pitanje za sve teretandzije :

 

gde moze da se kupi teg od 15kg ovde negde u centru

[najbolje onaj metalni sto moze da se povecava i smanjuje]

nemam pojma gde to da trazim, a i mrzi me da trazim

Mozes to da pazaris na sajmu, u hali 8 ili 9 nisam tacno siguran. Tu se prodaju i bicikle tako da ne mozes pogresiti to je jedini stand koji prodaje bicikle i najpovoljni su. Tu ti je teg og 10kg 1350din a svako dodatno kilo oko 105 din pa racunaj. Ipak napominje da su povoljni jer na nekim mestima i u sportskim radnjama kako na sajmu tako i po gradu gde sam ja isao da gledam teg od 10 kg je i do 3600din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pazi, ne koristim hemiju niti ostale dodatke ishrani (sem prejedanja), al sam snimio kao neku šaricu malu na desnom bicepsu (opet, ne mora da znači da je strija), može biti i da je neka ogrebotina, al evo dok ovo pišem, ne vidim je, tako da ne verujem da je bilo šta izašlo.

 

No hvala u svakom slučaju dragi ljudi :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...