Jump to content

Teretana & sve što uz to ide


Tatyannahhh

Masa ili definicija?  

62 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

http://www.youtube.com/watch?v=O1IvmLwgGF8...feature=related

 

 

ово мени изгледа изазовније некако...не смем ни да пробам...мислим да бих умро од оваквог тренинга хаха

Edited by ΣΟΚΙ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo jednog brutalnog programa za noge. Cisto zlo, verujte mi !

 

Sastoji se od 4 superserije, a svaka superserija od 3 seta...

 

I 20 normalnih (dubokih) cucnjeva, bez pauze preci na leg extension-namestiti solidnu tezinu sa kojom mozete da uradite 4-6 ponavljanja, odmah zatim jos 20 cucnjeva (makar samo sa sipkom, makar i bez tezine, samo uradite tih 20 !)

 

pauza 4 minuta

 

II 20 cucnjeva, bez pauze se prelazi na hamstring curls 4-6 ponavljanja, zatim se ponovo odradi 20 cucnjeva

 

pauza 2 minuta

 

III 20 cucnjeva praceno sa 6-10 rep na leg presi da bi se, odmah potom, preslo na jos 20 cucnjeva

 

pauza 5 minuta

 

IV 20 cucnjeva, bez pauze uraditi jos 6-10 hack squat (cucnjeva) i zavrsiti sa, pogadjate, jos 20 regularnih cucnjeva (ili vise, do totalnog fejlura)...

 

Pauzirati 1 min da se uhvati dah pa zvati hitnu da vas vozi kuci ili u bolnicu :twisted:

 

 

Ako nekoj zivotinji nije dovoljno, posle resta od 10 minuta, moze ponoviti ceo workout...

 

 

Ovakav trening se preporucuje jednom u 6 nedelja da se shokiraju misici i nateraju da rastu. Takodje se preporucuje da se 1 dan pre i posle leg day-a napravi pauza (znaci, zaboraviti na teretanu).

Probao sam jednom i nekako izgurao do kraja, iako sam bio prinudjen da pravim vece pauze...A jos bila vrucina :rolleyes:

Ipak, nisam imao toliko strasnu upalu koliko sam ocekivao. Gore je, na primer, bilo kada sam tek pocinjao sa ozbiljnijim treningom nogu - 200-300 raznih cucnjeva, izmedju ostalog...Sedam dana prakticno nisam mogao da hodam, to je bilo strasno. Ali bar su ove cackalice po prvi put pocele da lice na noge :)

 

P.S. Slusajte Manowar dok buildujete ! :lol:

Edited by EnKi

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije lose....nije lose......probace se :D

 

ово мени изгледа изазовније некако...не смем ни да пробам...мислим да бих умро од оваквог тренинга хаха

sad sam video :D .....i jos neke varijacije tog 300 treninga.....moram da probam deluje zajebano za sve pare

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel treneri po "boljim" teretanama stvarno znaju dovoljno da ako im dodjes i kazes da si godinu dana sedeo i nisi ni za sta znace koje vezbe da ti daju a da te ne sjebu (po pitanju srca, ligamenata, kostiju i sl)? Ono, da znaju bezbedno da te vode ka pristojnoj formi? Da ne bacam pare na takvu clanarinu ako su "strucnjaci" retki.

Edited by Double Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

Па добро...тај Трејси Мегрејди јесте један од најбоље грађених играча у НБА,

али има много бољих КОШАРКАША од њега самог, факат!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel treneri po "boljim" teretanama stvarno znaju dovoljno da ako im dodjes i kazes da si godinu dana sedeo i nisi ni za sta znace koje vezbe da ti daju a da te ne sjebu (po pitanju srca, ligamenata, kostiju i sl)? Ono, da znaju bezbedno da te vode ka pristojnoj formi? Da ne bacam pare na takvu clanarinu ako su "strucnjaci" retki.

U svakoj tereteni imas trenera i njegovi saveti bice ti sasvim dovoljni, ne znam odakle ti to da nesto moze da ti se desi sa srcem, ligamentima i kostim i td. S obzirom da si zensko vezbe ce ti biti uglavnom razna rastezanja, voznja bicikle, zenski sklekovi i razne takve vezbe. Sto se tice tegova i tih vezbi nikad neces biti opterecena nekom tezinom a i ne treba da budes tako da nema opasnosti od bilo kakvih povreda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

хаха ја сам одрадио и једно и друго хаха...

 

пс на ком серверу играш?:)

 

:D

 

Igram na beotelu, kad moze da se udje i na normal sereru.

 

P.S. Igram 1.5 , 1.6 nisam svario :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

moze da se desi, moj decko je sjebao ligamente u teretani, ortak je sjebao kosti :) tj nesto se nepravilno razvijao. a ja imam problem s pritiskom pa ne smem da ga furam prebrzo :D

kul, znaci ne rade mahom shabani, to sam htela da znam. Hvala :da:

Pazi, ligamente je povredio zato sto se nije dobro zagrevao ili nije znao kao treba pravilno da se zagreje pa je zato i doslo do povrede. Taj drug nije sjebo kosti vec se preforsirao zbog nepravilnog rada tako da je mozda cak doslo do toga da mu jedan misic bude dosta veci od drugog ali to se povuce samo treba prestati sa radom na neko vreme. Ako imas problema sa pritiskom pripazi dobro. Mnogo je bitno zasto ti je pritisak povisen. Ako imas problema sa srcem i ako je to uzrok povisenog pritiska onda se pripazi. Ja bih ti savetovao ako je ovo slucaj da se obavezno posavetujes sa lekarom oko toga koliko bi bilo dobro da treniras i da se opterecujes. I obavezno ako krenes u teretanu obavesti trenera koji tamo radi da imas problema sa pritiskom da bi te sto bolje uputio u vezbe i obratio dodatnu paznju na tebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nepotreban komentar ali ajde :) sve mi je u redu sa srcem, hvala na brizi.

Da, oni su se sjebali svojom krivicom jer nisu znali bolje, htela sam da kazem da je moguce sjebati se i ako radis normalne vezbe a ne radis ceo trening kako treba, to isto moze da se desi i kad je prisutan trener ali te ignorise ili te ni ne pogleda nego samo kaze koje vezbe su za tvoj cilj.

ALI posto treneri kako kazete znaju znanje nema potrebe vise da pricamo o tome.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi ovo, treneri u teretani su tu iskljucivo da te upute u vezbe i naravno da ti ih pokazu i vide dal ih dobro radis. Ne moj misliti da ce on biti tu uz tebe stalno. On te samo uputi i ide dalje i naravno uvek dodje da te posavetuje kada ga pozoves ako ti nesto nije jasno. Da bi trener bio stalno uz tebe to se posebno placa, to je pojedinacni trening a to ti ne treba. Mi smo ti samo rekli da su treneri upuceni u vezbe i u ono sto tebe interesuje ali kao sto vec rekoh obavezno napomeni da imas problema sa pritiskom da bi se malo vise iscomao oko tebe jer znas kako je niko dzabe nece da se cima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedna od najvaznijih stvari je da te upute u pravilno disanje prilikom vezbi. Posebno treba obratiti paznju da se dah ne zadrzava, to ti moze samo stvoriti dodatne probleme sa pritiskom, prouzrokovati aritmije itd. Istina, zadrzavanje daha uz stezanje trbusnjaka i misica zadnjice, moze pomoci da se izguraju vece tezine, ali pretpostavljam da i ne juris za tim, tako da ces biti postedjena i cimanja oko bruha. Treneri obicno znaju dovoljno, samo imaj u vidu da smo svi posebni, imamo razlicite konstitucije, neki imaju deformitete koji im ogranicavaju odredjene pokrete, tako da je pri odredjenim vezbama prisutan dodatan, nezdrav pritisak na kosti i ligamente (dok misici ostaju nedovoljno angazovani), a instruktori ipak nisu doktori i nemaju rentgen, CT ili MR da bi sve detaljno ispitali...Ali, da ne dizem prasinu ni oko cega, preduslov za teretanu ti je da budes generalno zdrava, a jedino sto treba da te brine je upala misica :da::) Samo u pocetku though...

Share this post


Link to post
Share on other sites

значи слушајте ово. ортакова риба има неке његове слике на телефону. и неки њен ортак видео те слике и питао ту рибу као шта он користи од суплемената. она то пренесе мом ортаку, он му откуца у поруци све што је користио до сад. користио је до сад две врсте протеина и неку мешавину креатина,протеина. тај лик, ортак од његове рибе, оде у панспорт купи све то и цар је пио све у исто време у дозама које је сам себи преписао. после два месеца тровања, риба од ортака дође и каже му да се лик одрадио до јаја за 2 месеца, угојио се 20 кила ово оно. и поента целе приче је да је лик сад у болници отказала му је и јетра и бубрези. знаичи шта рећи а не заплакати.

Share this post


Link to post
Share on other sites

P.S. Slusajte Manowar dok buildujete ! :lol:

Bash LOL. Mada, ima veze koja muzika ide dok se rade serije :pivopije:

Rep, rege i spori pop su mi totalno demoralishuci dok radim, nikako ne moze da se uskladi ritam muzike uz seriju koja se radi...

 

Mozda nekom zvuchi smeshno, ali

mi je bilo najlakshe da radim zgibove. Uskladim podizanje/spushtanje sa ritmom pesme i ravnomerno odradim seriju... Laganica, ne mora da se razmishlja, samo se prati muzika :opusteno:

 

U vezi trenera: ja sam svojih prvih par meseci u teretani pogreshno radio vezbe za ledja, tako da nije bilo nekog progresa. Kada me je trener jednom ispravio i pokazao koji je pravilan polozaj pri radu, krenuli su i rezultati. Naravouchenije: kada ne znash ili nisi siguran, obavezno pitaj. Posledice pogreshnog rada nekada mogu da budu nezgodne...

Edited by SL

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za to moze biti kriv samo kreatin, nikako protein a i ko zna u kakvom su mu stanju bili bubrezi ili jetra pre neko sto je poceo to da pije i ko zna u koim je dozama to pio.

па изгледа да ниси видео добро шта сам писао. он је пио 3 врсте суплемената у исто време у неограниченим количинама(ултра веј про, ултра веј елит и неки микс протеина,креатина и витамина).

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...