Jump to content

Teretana & sve što uz to ide


Tatyannahhh

Masa ili definicija?  

62 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Guest Bata Životinja

presa je zakon, jebeš i čučnjeve i ostala čuda

 

čak lepo možeš da staviš 150 i dižeš jednom nogom

  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Sta je tacno presa ? Jel ono kad sednes i guras celo telo nogama ? To mi je kao neka zamena za cucnjeve .

Radio sam juce noge , imam upalu solidnu .

 

Inace 90kg benc , malo sam ojacao . I u zgibovima sam napredovao ,mada je to jos slabo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

ova vezhba ispade dosta kul, radim je, + kad radim trbushnjake sam pocheo da radim isto to, da idem laktom do suprotnog kolena, plus ova:

 

onearmdumbbellrow2.jpg

 

plus ova:

 

highinvertedrow2.jpg

 

i odlichno! to sam bio zanemario taj deo sa strane ispod rebara, neznam na srpskom kako se zovu ti mishicji- ti gornji trbushnjaci sa strane (upper obliques) i ledjni ispod lopatica (lats) bash rade sada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To "testerisanje" bucicom mi je jedna od najtezih vezbi ikad.

a jel mozhesh da radish zgibove?

 

meni je super vezhba, nekako kad radim osecjam se lepo shto napokon radim te mishicje (lats). i onda posle par godina vezhbanja

 

bruce-lee-cobra-lats.jpg

 

x)

 

Ajde preporucite neke dobe Weight Gainere. Nije mi potrebno zbog misicne mase, nego zbog mase uopste, tako jest zelim da nabacim kilazu sebi.

jedi jaja. belance ti je najjachi izvor proteina a zhumance masti. neku masu cjesh sigurno nabaciti. a postoji mali milion nachina da ih spremish.

Edited by рогозуб

Share this post


Link to post
Share on other sites

ova vezhba ispade dosta kul, radim je, + kad radim trbushnjake sam pocheo da radim isto to, da idem laktom do suprotnog kolena

Znaš šta sam još izvalio? Sećate li se onog razgibavanja sa časova fizičkog kada se stoji sa raširenim nogama i dodiruje se desnom rukom levo stopalo, pa levom desno? Radite to relativno brzim tempom nekoliko minuta, ima da zategne niže bočne trbušnjake, a upala nije isključena. :D

 

To "testerisanje" bucicom mi je jedna od najtezih vezbi ikad. :redface:

Meni baš onako, uvek mi se čini da ne radim baš ništa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a jel mozhesh da radish zgibove?

Nisam siguran, dugo ih nisam radio. Ranije dok sam trenirao sam ih radio bez problema, sada malo teze. Krenuo sam novi program od aprila pa sam slab sa zgibovima za sada - tezak sam a i nisu bili deo prethodnih programa po kojima sam radio.

Meni baš onako, uvek mi se čini da ne radim baš ništa.

Povecaj tezinu i ne vuci rukom nego lopaticom i lepezom. :P

mislim da ne bi trebalo da jede više od par žumanaca ako ih konzumira svakodnevno...

Jaja su osnova svakog dorucka ukoliko covek vodi racuna o ishrani dok trenira u teretani. I to 4-5 jaja dnevno, sa ili bez zumanaca. Mora se napraviti dobra podloga za trening. :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sećate li se onog razgibavanja sa časova fizičkog kada se stoji sa raširenim nogama i dodiruje se desnom rukom levo stopalo, pa levom desno?

ja nemogu da dodirnem stopalo x)

 

mislim da ne bi trebalo da jede više od par žumanaca ako ih konzumira svakodnevno...

mozhe da jede po jedno zhumance svaki dan, a npr svaki drugi ili trecji dan da uzme dva. i to je pun k masti. samo neznam ko bi hteo da jede jaja bash svaki dan. a jeste, to sam chitao, kad duzhe vreme jedesh vishe od zhumanceta dnevno, lako se dobije vishak holesterola.

 

Nisam siguran, dugo ih nisam radio.

testerisanje radi iste mishicje kao zgib, samo slabije, tako da je odlichna priprema. ja i dalje ne mogu da uradim pravilan zgib (kad se skroz opustim da visim; a mogu da radim one kad krenem sa malo savijenom rukom), a povecjava se polako broj koji mogu da uradim ovih zgibova shto stavih slichicu:

 

highinvertedrow2.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mare, pa nisam blesav da vučem rukom. ;)

Znam, zajebavam se. Probaj testerisanje da radis sajlom na latu, mozda bolje pogodis misic. Mene ubija ova prva varijanta.

Edited by -Mare

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Moze li neko da mi preporuci dobru i ne previse skupu teretanu u Zarkovu ili na Banovom Brdu? Do sad sam isao u teretanu Gladijator, ali nisam zadovoljan time sto gazda otvara kad mu pukne kurac, sto znaci- oko 2 popodne najranije, a i jos par stvari mi je zasmetalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Јел' то она теретана која је у подруму неке стамбене зграде на Видиковцу? Знам да има једна и да је чланарина пре неке две године ваљда била 400 динара кад је просек у околним теретанама био 1200-1800. Али ту сам отишла једном и никад више, баш зато што је газда који ту виси нон-стоп крајње иритантан лик. Човек ми буквално није дао да одрадим програм онако како сам испланирала. ("Немој да ми радиш склекове у теретани." WTF?!)

 

И шта подразумеваш под "не превише скупо"? У мојој теретани је чланарина 2500 динара и, ако мене питаш, не да је скупо него је прескупо. Нигде нисам нашла јефтиније, а да ми је близу и да унутра може да се удахне с времена на време.

 

Чула сам да је доста људи задовољно овом теретаном:

 

http://www.athleticsgym.rs/cenovnik1.html

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...