Jump to content

Teretana & sve što uz to ide


Tatyannahhh

Masa ili definicija?  

62 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

1. Чекај, да видим да ли сам разумела: поквасим пак-папир и то држим на бутинама? Стављам неку крпу/завој или нешто слично преко или само папир?

 

2. Није до тежине - док сам учила како да уопште урадим вежбу, радила сам са празном шипком и поштено се изударала и тад. :haha: Али признајем да се плашим да (претерано) успоравам тег рукама. Све мислим да ћу нешто да истегнем. :(

 

3. Овааај... не. :redface:

 

И још ја, мозак, била тако срећна што сам релативно брзо научила како да скотрљам шипку, без да ми изгуби контакт са телом, јер ми је то деловало као најтежи део вежбе. Пфффф... Краљица сам погрешних процена.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzmi korektor za podocnjake, ali to nije neko trajno resenje ako ces imati usku odecu preko.

Inace navodno kod problem sa venama i modricama pomaze oblog od listova kupusa. Za vene znam, moj cale to stavlja, al za modrice nisam nikog licno videla.

 

Ne bi smela da imas vece modrice, to znaci da ti misici butina nisu dovoljno jaki (cvrsti) da izdrze udar, ili jednostavno pustas teg da se sam zaustavi o tvoje telo, takoreci tresne

postoje dve stvari koje mozes da uradis

da pojacas trening za noge i ocvrsnes butine i da sporije radis spustanje (ako si dobro zagrejana nista neces istegnuti)

ne opustaj butine kad pada sipka, i sporije je spustaj, ne sme ona da padne pod uticajem gravitacije vec tvoji misici ruku moraju da je neznije spuste

 

http://www.youtube.com/watch?v=6TlbDQUWs0s

 

vidis ovde kako ona na samom kraju uspori pad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Аха, сад капирам! Ок, очито ћу морати да порадим на техници успоравања... Није баш да треснем шипком о бутине (да је тако, мислим да ми не би само модрице биле проблем :haha: ), али ме јааако плашила могућност да се то успоравање претвори у бицепс-прегиб. Овај клип је баш супер - фала велико! :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rippetoe o powercleanu :D

 

 

fantasy, svaka cast za power clean, vidi se da mislis ozbiljno kad pomenes trening :rockdevil: ja sam radio kao ovaj drugi lik na videu, koje su tezine u pitanju, ako sme da se zna?

Edited by mrgud

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ubijaju me vežbe za biceps, leva ruka me boli danima posle treninga. Radim sa tegom od 12 kila, 2 x 15, pa 2 x 10, pa 3 x 5 - 7, zavisi koliko kad mogu. Da li bi možda bilo bolje da radim npr. 4 x 25 sa tegom od 7 kg?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ubijaju me vežbe za biceps, leva ruka me boli danima posle treninga. Radim sa tegom od 12 kila, 2 x 15, pa 2 x 10, pa 3 x 5 - 7, zavisi koliko kad mogu. Da li bi možda bilo bolje da radim npr. 4 x 25 sa tegom od 7 kg?

Nemoj ako radis program za masu.

Inace mene je 3 meseca zajebavalo kad sam istegao bicepse usled loseg zagrevanja i onda su me strasno bolele podlaktice a i sami bicepsi,jbg zagrevanje je jako bitno.Ako se problemi oduze uzmi prvo manje kilaze to sto si rekao do 25 ponavljanja cisto da ih zagrejes ali uradi 2 ili 3 serije od 8 do 10 ponavljanja jer ces tako odraditi regularan trening za masu.

Edited by BruceBruce

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je već drugi put. Prošli se desio pre nekih mesec dana i otad ništa nisam radio za biceps dvadeset pet dana. Nije me bolelo svih 25, ali nisam hteo da se zajebavam.

 

Nervira me što radim po 150 sklekova i nemam upale, a od ovog sranja me ruka boli danima i utiče na psihu.

 

Kako izgleda tvoje zagrevanje pred trening bicepsa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je već drugi put. Prošli se desio pre nekih mesec dana i otad ništa nisam radio za biceps dvadeset pet dana. Nije me bolelo svih 25, ali nisam hteo da se zajebavam.

 

Nervira me što radim po 150 sklekova i nemam upale, a od ovog sranja me ruka boli danima i utiče na psihu.

 

Kako izgleda tvoje zagrevanje pred trening bicepsa?

Koristim prvo samo bucice bez tegova i uradim 2 puta po 30-35 puta (ubrzanim radom),zatim dodam po 2,5 kg-a sa obe strane i odradim 2 serije od 25 ponavljanja (malo sporije nego predhodne 2) i onda uzmem W ili krivu sipku i sa njom na skot klupi takodje odradim bez tegova jednu seriju i tada sam se zagrejao i mogu krenuti sa treningom za biceps.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za sada samo tegovi. Ruka opružena pored tela, podizanje tega sa fiksiranim laktom.

 

Biceps u principu mozes raditi jednom nedeljno ali sudeci po tome da sa 2 bucice neces sve grupe misica moci u fullu da pokrijes neces pogresiti ako tu grupu misica budes radio 2 puta u toku nedelje.

Za trening bucicama bih radio sledece.

 

1. vezba stojeci rotirajuci sa fiksiranim laktovima prva serija 12 ponavljanja,druga,treca i cetvrta od 6 do 8.

2. mozes sesti na stolicu fixirati laktove i dizati istovremeno obe ruke bez rotiranja.Isti broj ponavljanja. -II-

3. sednes na stolicu ili klupu kako god,jednorucno dizes ka grudima jedan teg,naslonjen lakat na koleno. -II-

 

Zagrevaj se kako sam ti rekao sa 2 bucice bez tegova 2 serije pa zatim ubaci neku mizernu kilazu i odradi jos 2 serije cisto da ih zagrejes kako valja pa tek onda pocni trening.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da obicna vezba , ali drugacije poganja nego kad rotiras .... u principu , kad se radi biceps (samo sto sam ga sjebao , tj skratio bas jako ) vazno je da radis barem dve vezbe od toga jedna da bude sa sirokim hvatom u druga sa uskim , sipka naravno , bucice su isto prejaka stvar .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgibovi pogadjaju extra biceps , ali da radis samo zgibove za biceps , deset serija to je glupost , sprzices misic , jedna vezba 4 serija ok , pa onda bucice ;) , barem ja tako kontam nisam neki strucnjak , ...

 

E да, имам још једно питање. Колико пута недељено радите вежбе за једну групу мишића?

 

ja dva puta , mozda omanem kao ove nedelje da ramena uradi jednom ...

Edited by Hail Metal

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...