Jump to content

Teretana & sve što uz to ide


Tatyannahhh

Masa ili definicija?  

62 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Kako je moguce da neko (tj ja :D ) ko nema krivu kicmu i ima jake misice stomaka i ledja ne moze da se digne u sedeci polozaj ako su kolena savijena? Mogu da radim bukvalno sve druge vrste trbusnjaka (dobro, nisam probala one kad visis naglavacke :haha: ). Podignem se donekle (tj lopatice) i onda imam osecaj kao da je fizicki nemoguce :haha: Sve dok ne ispravim noge do 120 stepeni recimo. U svakom slucaju, ako mi fali fleksibilnost u tom donjem delu kicme da li uopste postoje vezbe koje to popravljaju? Ako je u pitanju slabost nekih misica opet ne znam kojih pa ni koje vezbe da radim...

Primecujem da kad dobro rade tu vezbu kicma im ostaje priljubljena uz pod dok se savijaju a meni se uvuce i odvoji od poda i nicim ne mogu da uticem na to.

Poznat mi je taj problem... kazu da je to zbog previse sedenja tokom zivota (studentska je tuga pregolema), smanjena fleksibilnost ledja. Lek je istezanje do besvesti svaki dan, treba duuugo da se pokazu rezultati, al kaze trener da je izvodljivo. Nisu pominjali nikakve narocite vezbe, samo klasicno istezanje celog tela, a nadjoh na par mesta na netu da i hula hup pomaze.

U svakom slucaju pre ces ti videti rezultate nego ja sto se setih da razgibavam kichmu sa 30 godina xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, sad nesto pricam sa frendom trenerom.. pitanje je koliko ti je preporucljivo da radis izbacaj ili bilo sta sto ti tezinom " vuce" ili " nabija" kicmu ako vec imas taj problem.

 

Ontopic

Bedni rezultat, danima ne mogu da prebacim preko 600m prsno, jebo ladan bazen :( vec na 400 krece non stop da mi se ide u wc od hladnoce :no: gde je to globalno zagrevanje kad ti treba...

Share this post


Link to post
Share on other sites

sta mislite hocu li preforsirati , i da li moze biti kontrepoduktivno ako radim svaki dan zgibove?

Upravo kontraproduktivno. Ako planiras da napredujes, sto kaze Lou - pusti misice da se odmore. Radi ih na dva, tri dana. Nikako svaki dan, tako mozes samo da se povredis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Armstrongov program za zgibove .

 

Meni je to preporucio drug koji kaze da program savrseno funkcionise ako zelis da ojacas u zgibovima , znaci ne radi se svaki dan kompletan trening za ledja vec 10 min max , Ja sam 5 dana prosao , sa tim sto posle 3 dana odmara , ne idem na trening zbog posla . Sigurno je da treba odmora , ali ako radim svaki treci dan trening za ledja necu ojacati u zgibovima , to iz licnog iskustva , radim ali stagniram na tom polju .

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Hehe plus .

 

Inace kako napredujete sa treninzima u ovoj godini .

Ja sam ishranu jako korigovao , bash pazim , treniram i kardio picim , izgubio za oko 2 meeca 3-4 kg , misicna masa ostaje ista (mozda malo ruke manje obime imaju i tamo se skida mast) samo mi se cini da se lepse odslikava zbog manje masti , ali nisam ni na trecini puta ..:D .

 

Sto se treninga tice , picim ovaj program za zgibove , funkcionise , napredujem , samo radim ne svaki dan vec svaki drugi , u ovoj godini i noge redovno radim , bench press sam skoro totalno izbacio , radim dosta potisaka bucicama i razvlacenja ....

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Resen problem, ne pijem vode 3 sata pre bazena, izvlacim sad 750m pre nego sto pocne da mi se piski :haha:, ukupno isplivam 1100m a onda zaista postaje jebeno hladno.... sreca pa na bazenudobro greju, s obzirom kakva je ledara napolju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj mladji burazer ima 196 cm i 100 kg , radi zgibove kakve oces , uske , siroke , ovo , ono ...

Zna se ko je Sreta . Kakvi kurac zgibovi , stres i cao ! Ja mogu 2 komada i to kad me izasere . Ali kad presvucem preko tambure , tu trava ne raste ! Sta zgibovi , dam po picicu i aj cao ! Sreta je bog !!!

Edited by Sreta
  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...