Jump to content

Teretana & sve što uz to ide


Tatyannahhh

Masa ili definicija?  

62 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

ДС машинерија ради и на Јуметалу.

 

Izvini , zaboravih reci da ipak Katona nije najjaci , nije ucestvovao tvoj buraz sa 130kg CISTIH misica i everlast rukavicama . Ipak je on najjaci .

 

 

extra kradem i stavljam na svoj fejs profil .

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Jel imao neko iskustva s ovim Wheyom?

 

http://www.amgsport.net/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=93&category_id=17&option=com_virtuemart&Itemid=53&vmcchk=1&Itemid=53

 

Trenutno koristim ovaj twinlabov whey protein fuel al ovo je samo malo skuplje, a zvuci gotovo predobro da bi bilo po toj ceni :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ја пила. :da: Преслатко, а ништа посебно. Бар мени.

 

Искрено, нисам баш неки фан Dymatize-a: мени се одлично показао овај протеин. Сличан аминокиселински састав као и Elite, укус феноменалан и, што је најважније, баш ме лепо опорави после тренинга.

(Мада је тужно наше тржиште кад не можеш да нађеш протеин без соје. :no: )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ја пила. :da: Преслатко, а ништа посебно. Бар мени.

 

Искрено, нисам баш неки фан Dymatize-a: мени се одлично показао овај протеин. Сличан аминокиселински састав као и Elite, укус феноменалан и, што је најважније, баш ме лепо опорави после тренинга.

(Мада је тужно наше тржиште кад не можеш да нађеш протеин без соје. :no: )

 

E pa i ovo je prilicno jeftino. A jel daje osecaj sitosti? Ja sam uvek ekstremno gladan posle treninga, al posto zavrsavam oko 11 uvece, voleo bih da ne moram da jedem tako kasno

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Pio sam ga , od cokolade je super , od vanile mi se nije svidjao . Sto se tice kvaliteta mislim da je jedan od boljih .

Ali medju najskupljim je .

 

Najbolji sto sam ja pio je od Gaspari-ja :

 

Gaspari_Myofusion_5Lbs.jpg

 

extra ukus , govorim o cokoladi . i malo je jeftiniji od Elitte .

 

Sad vec duze vreme uzimam one najjeftinije , sad neku krdzu neki Mutant Whey , 66% , u principu svi proteini su isti manje vise pogotovu za nas , ako hoces najbolji protein 100% onda je to belance , jedno belance 4g proteina , 20g cistog proteina za 50 din , jeftinije a bolje od bilo kojeg whey-a , samo je pitanje da li mozes da pojedes toliko , ipak je lakse popiti "cokoladu" :)

Edited by Hail Metal

Share this post


Link to post
Share on other sites

@WoS

 

Право да ти кажем, мени ниједан whey не даје осећај ситости. :haha: Можда је за то бољи избор нека протеинска мешавина, која ће да садржи и неки спороотпуштајући протеин, али опет... Зашто не би јео тако касно? Ако тад завршаваш тренинг, вероватно касно и лежеш да спаваш. Кад дођеш кући поједеш мало немасног сира и неку поврћку - засити те, а казеин лепо исхрањује мишиће током ноћи. :da: М?

 

 

@Hail Metal

 

Није само ствар у томе шта је лакше. ;) Албумин спада у slow-release протеине, а whey се препоручује након тренинг баш зато што је доступан организму за искоришћавање већ након неких 15 минута, ако се не варам. Зато се сматра да он најбрже "опорави" мишиће од ефеката тренинга, а онда за даље анаболичке процесе буде користан албумин, на пример. Зато је идеална варијанта whey одмах након тренинга и протеински оброк чим дођеш кући. (Што, слажем се, није увек лако спровести...)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

@Hail Metal

 

Није само ствар у томе шта је лакше. ;) Албумин спада у slow-release протеине, а whey се препоручује након тренинг баш зато што је доступан организму за искоришћавање већ након неких 15 минута, ако се не варам. Зато се сматра да он најбрже "опорави" мишиће од ефеката тренинга, а онда за даље анаболичке процесе буде користан албумин, на пример. Зато је идеална варијанта whey одмах након тренинга и протеински оброк чим дођеш кући. (Што, слажем се, није увек лако спровести...)

 

To jest , ali to nije toliko bitno , ipak kad kupujemo whey u prahu kupujemo jednim delom macku u dzaku , ja verujem da je to sto pise na pakovanju tacno , ali mozda i nije .

Mnogo je bitnija stvar unositi dovoljnu kolicinu proteina , ja whey u prahu smatram hranom , kao i belance , unositi 1-2 g po kilogramu , ravnomerno tokom dana je valjda najbolje resenje .

 

Elem ako radite kardio posle tegova , jer popijete protein posle tegova pa onda idete na krdio , ili posle kardia ?

Ja za sada kardio radim ujutru , teretanu predvece , pa ne praktikujem kardio posle tegova , ali uskoro pocinjem standard kardio posle tegova , citao sam da je bolja varijanta protein ili mali obrok posle tegova , pa onda kardio ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Volim ovu temu, lepo umesto da cackam po netu 3 sata i citam gomilu review-ova koji su uglavnom pozitivni, pitam ovde i dobijem konkretne odgovore :mhihi:

 

@ Hail

 

Ne znam, meni razlika od 2900 do 3150 (za 900g) nije nesto spektakularna, ako za te pare dobijem bolji protein. A ovaj Gaspari je svakako skuplji, mada zvuci kul i hvale ga po netu. Trenutno koristim Twinlabov Whey protein fuel, uzeo sam ga jer je bio najjeftiniji, al sta ja znam, ima ok profil aminokiselina, fin ukus... Mozda ga i ne budem menjao

 

Sto se tice kardio/tegova, nisam nikad to radio u cugu, al nekako mi logicno - ako kardio moras da radis bar pola sata, onda ti to pokrije onaj prozor od pola sata posle treninga kad je najbolje uzimati proteine, bolje da uzmes protein i onda krenes na kardio

 

@ sunessence

 

Pa jeste, uglavnom lezem oko 2-3 nocu, to bih voleo da ispravim, ali ne ide. A nemam nikakav poseban razlog zasto ne bih da jedem kasno, sem onog standardnog da ti se uvece metabolizam usporava pa ne valja jesti. Tvoj predlog ne zvuci lose, mada moram da priznam da ne volim mladi sir (ustvari bilo kakav sir koji nije kackavalj) Onu Ellu ne mogu da jedem bez leba, sto opet ne valja :haha: I to sve zahteva da stignem kuci i uzmem da jedem, a ja sam gladan cim izadjem iz sale, pa uglavnom zavrsim tako sto uzmem parce pice ili sendvic s belim mesom :lol:

Mesavina mi deluje kao sve bolja opcija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne ulazim u tudje finansije, ali je preskupo da das 30e za 900g . Ja kod lika kod kojeg uzimam bih za takav protein platio oko 5000-5500 din za 2.3 kg !

 

Recimo ovaj protein sam platio 4400 din 2.3 kg . Sigurno nije kvalitet kao Dymatize , ali vise se isplati siguran sam .

 

Sto se tice hrane jedva cekam da dodje leto i sezona povrca , ima da pravim salate od tunjevine , ella sira .... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod nekog druga nabavljam , vecina tih proteina koje kupujemo se prave u Madjarskoj po recepturi tih firmi , roba je iz veleprodaje iz uvoza , na pr. sve proteine nabavljam za oko 1000 din jeftinije nego u Pansport-u .

 

Iz Subotice sam , kontam da su u BG cene vece , drug je u Segedinu uzeo 4 kg proteina za 40e , samo nije 100% vhey , vec ima mesano soja (vecina) , whey , jaja ... to je isto super ako se ubace aminokiseline isplati se .

Share this post


Link to post
Share on other sites

@hail metal

Nista te ne sprecava da pravis salate sa ela sirom i sad :)

Ko da pravis rusku, samo umesto majoneza stavis ella sir, ili sitno iseckas zelenu salatu pa dodas sir i tako... to ja radim cele zime.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Јооој! Шопска! :( Душу бих продала сад за једну порцију! :(

 

Пих, бре. Сви набављају те јефтине протеине по унутрашњости. А чак и кад хоће да ми пошаљу поузећем, са поштарином ми испадне скоро па исто као да купим у радњи. Ако знате неког ко се бави сличним бизнисом у БГ-у, јавите.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E danas prvi put od kako idem u teretanu sam odradio kompletan trening za noge , do sada sam ih ponekad samo radio posle ramena , kao sekundarnu grupu misica :udri: ...

 

Cucnjevi , iskoraci , presa , zadnja loza , listovi , ocekujem ozbiljnu upalu ... samo slab sam na cucnju , 50kg x 6 .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas istrcao 8.13 km posle duge pauze i osecaj je neverovatan.

 

Btw postoji li u Segedinu radnja kao to je Pansport ?

 

Meni treba konkretno 100% Whey Protein od Scitec Nutrition koji sam ovde platio 5990 veliko pakovanje ....a tih 1000 dinara manje mi npr na tu cenu nista ne znaci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka cast za trcanje , i ja cu kad otopli malo , mozda vec u subotu , za sad sobna bicikla , dnevno oko 15-tak km predjem , jutarnji kardio .

 

Ima sigurno pordavnica kao Pansport , ako ima u SU ima i tamo , veci je grad , konkretno ja znam za prodavnocu samo Biotecha u trznom centru Arkad , ali nemoj ocekivati cene mnogo jeftinije nego sto ja nabavljam , barem u maloprodaji .

 

Vidim taj Scitec u Pansportu je 5750 , 2.3kg , kontam da se u SU moze naci za max 5000 din kod likova koji nabavljaju iz veleprodaje , ne bi jeftinije prosao u Segedinu .

 

Sve u svemu odes u Segedin , kupis Tv za 150e jeftinije nego u Srbiji i usput protein :)

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene te sobne sprave smaraju.

 

Kad sam u teretani maximalno sam trcao 25 minuta tj 4 km a ne zato sto sam crko nego zato sto muzika tresti, kad stavim moju muziku ne cujem nista, cak i ako cujem dosadno mi je bas zbog toga jer trcim u mestu. Kad ocu da gledam tv ispred mene izgubim koncentraciju idem levo desno pa nazad....uzas.

 

Najbolje je kad trcim po keju po trim stazi i kada vidim cilj gde treba da stignem i onda istrcim 10 km za sat vremena.

 

Nikakve sprave za noge, trbusnjaci i ostalo ne moze da se poredi sa trcanjem i njenim efektima na noge i trbusnjake.

 

A sto se tice TVa, u pravu si. Ovde nas pljackaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Godinama praktikujem trcanje na otvorenom , unutar stadiona Spartaka , okolo suma , prelep ambijent . Ali ne moze se trcati kad je zima ovakva kao sto je bila (zbog snega , ne hladnoce ) , a zimi se najvise i ugojis ako se ne kreces , tako da su kucne ili sprave u teretani neophodne , ali slazem se da ni jedna sprava ne moze da zameni trcanje na otvorenom .

 

Inace imam strasnu upalu nogu od jucerasnjeg treninga :rockdevil:

Edited by Hail Metal

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...