Jump to content

Teretana & sve što uz to ide


Tatyannahhh

Masa ili definicija?  

62 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Odradim ja Svaki DIo kako treba , ako nekoga savetujete o bodibildingu prvo mu objasnite kako ispravno da se hrani , vezbe ce sam nauciti a brojanje ponavljanja u seriji je zesca nebuloza .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedan od smislenijih predloga s neta

 

 

Тако некако изгледа мој и Богданов распоред.

 

 

 

mozes da radis sve misice svaki put, da ti ne treba dan pauze jer si izmorio neki misic

 

То ни будали није логично.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Због оног дијела који ниси цитирао.

 

Мишић је већ начет и неће дати свој максимум, посебно ако први дио (груди/леђа) одрадиш како треба, у шта сумњам у вашем случају.

 

Још питања?

 

Pa to je ok ali ti onda dva puta nedeljno radis bicepse i tricepse i trebas biti svestan toga. Ti ces podici vecu tezinu iz bicepsa ako posle grudi radis izolaciju bicepsa ali to ne znaci da ce misic dati svoj maksimum tada nego u suprotnom programu.

Meni se "naduvaju" tricepsi i posle samog benca, dakle taj dan bih radio tri grupe misica kad bih presao na bicepse jos...

 

Ne kazem ni za ili protiv, ali ne treba biti iskljuciv, ja sam radio i ovako i onako dugo vremena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Паја, управо си дао објашњење, ниси стручан.

Ал сам зато јако бучан !

 

Пу јебем ти више,стрпите се мало људи да напишем пост

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti ispunjavas sve,sem dobrog sna i odmora. Moras da das otkaz na poslu.

 

Plus je Sone izjavio da ne smes da drkas,da trcis,i moras da jedes nasad jaja dnevno. To moze i Boki da ti potvrdi.

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Имате базични проблем са логиком.

 

Када радите груди, примарно се активира грудни мишић, секундарно трицепс. У зависности од тога колико не знате правилно изводити вјежбе, трицепс се активира у већој мјери. Аналогно за леђа.

 

Различите групе мишића су различите групе мишића. За почетак је циљ да сваку ојачате колико год можете, а касније слиједи фино штимање гдје ћете радити оно што вам је потребно а прескачете непотребно.

 

Даље, максимум је максимум. Ако нисте никад чули ништа о теретани, да вам ја кажем: потребно је дати максимум. Или можете дробити на интернету на теми о теретани гдје на 200 страна нико није поставио своју слику.

 

Конкретно, пластичним примјером да опишем, максимум. Након што завршим тренинг леђа, не могу да нормално завежем косу, ни након што се истегнем. Након што завршим тренинг груди, не могу нормално да скупим руке испред себе. Зато не иду леђа/бицепс, груди/трицепс, јер не може. (Код некога може, не спорим.)

 

Додуше, код мене је то након 11 година тренирања без суплемената.

 

Још питања, зашто не ово, зашто не оно?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Јел правилно радити серију на бројање или док не осетиш да ти кожа и мишић пуцају,па онда знаш да си је добро урадио ?

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Конкретно, пластичним примјером да опишем, максимум. Након што завршим тренинг леђа, не могу да нормално завежем косу, ни након што се истегнем. Након што завршим тренинг груди, не могу нормално да скупим руке испред себе. Зато не иду леђа/бицепс, груди/трицепс, јер не може. (Код некога може, не спорим.)

 

 

Мени се ово дешавало кад сам радио руке теговима, али ми се не дешава нешто попут тога кад радим склекове, иако увек идем до отказа.

Share this post


Link to post
Share on other sites

65186_554447411250851_1719132031_n.jpg Ово је сликано зимус ваљда , иначе сам висок 190 цмм а тежак негде око 117 кила ето да не кажете да не ставља нико слику
  • Upvote 3
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Када радите груди, примарно се активира грудни мишић, секундарно трицепс. У зависности од тога колико не знате правилно изводити вјежбе, трицепс се активира у већој мјери.

pa taman kad odradish sise benchom ili chim vecj do maksimuma, odradish malo josh tricepsa npr. triceps overhead, da i triceps bude odradjen do maksimuma. to je logichnije- da se rade iste grupe u isto vreme, ako radish bilo koju compound vezhbu, a svi ih rade, jer su to najbitnije vezhbe, ne znam jel ima neko ko radi samo izolacione vezhbe.

Edited by рогозуб
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Сад ће да испадне : хахаха ду ју ивен лифт ?

Зато што су сви на страници проови и дижу деценијама

 

тежак негде око 117 кила ето да не кажете да не ставља нико слику

Share this post


Link to post
Share on other sites

Имате базични проблем са логиком.

 

Када радите груди, примарно се активира грудни мишић, секундарно трицепс. У зависности од тога колико не знате правилно изводити вјежбе, трицепс се активира у већој мјери. Аналогно за леђа.

 

Различите групе мишића су различите групе мишића. За почетак је циљ да сваку ојачате колико год можете, а касније слиједи фино штимање гдје ћете радити оно што вам је потребно а прескачете непотребно.

 

Даље, максимум је максимум. Ако нисте никад чули ништа о теретани, да вам ја кажем: потребно је дати максимум. Или можете дробити на интернету на теми о теретани гдје на 200 страна нико није поставио своју слику.

 

Конкретно, пластичним примјером да опишем, максимум. Након што завршим тренинг леђа, не могу да нормално завежем косу, ни након што се истегнем. Након што завршим тренинг груди, не могу нормално да скупим руке испред себе. Зато не иду леђа/бицепс, груди/трицепс, јер не може. (Код некога може, не спорим.)

 

Додуше, код мене је то након 11 година тренирања без суплемената.

 

Још питања, зашто не ово, зашто не оно?

 

Moze biceps/triceps da se aktivira u vecoj/manjoj meri ali se i dalje aktivira. Narocito kada ne radis izolacije. Ja konkretno vise dam svoj maksimum kad posle grudi predjem na propadanja, u tom trenutku naravno ne mogu da ih uradim puno ali kada posle nekog vremena takvog vezbanja dodjem svez u teretanu mogu ih uraditi maltene beskonacno puno.

 

Kazem opet sve je to ok, ali nisi ni u jednom trenutku pomenuo da si probao obrnuti program ili 11 godina radis jedno isto? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Bogdane na tvom mestu bi radio sve po malo jer sudeci po slici nema potrebe da se nesto mnogo forsiras sem ako neces da budes kao Svarceneger.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze biceps/triceps da se aktivira u vecoj/manjoj meri ali se i dalje aktivira. Narocito kada ne radis izolacije. Ja konkretno vise dam svoj maksimum kad posle grudi predjem na propadanja, u tom trenutku naravno ne mogu da ih uradim puno ali kada posle nekog vremena takvog vezbanja dodjem svez u teretanu mogu ih uraditi maltene beskonacno puno.

 

Kazem opet sve je to ok, ali nisi ni u jednom trenutku pomenuo da si probao obrnuti program ili 11 godina radis jedno isto? :)

Зато сам и написао базични проблем с логиком.

 

Да ли ће трицепс дати свој максимум након груди или кад га радиш одморног?

Ако мислиш да је исто да га "дотучеш" након груди, то је споменути проблем.

 

А ја сам за 11 година пробао штошта.

 

Ево синоћњи тренинг за груди, двије вјежбе, будући да ми је слава, којешта радим око куће па сам лијен у теретани:

 

1. Развлачење на равној клупи

четири серије 2 х 31 кг, 12 понављања

пет серија 2 х 51 кг, 8 понављања

(након тога ми је већ тешко да скупим руке)

четири серије 2 х 31 кг, 10 понављања

 

2. Пропадање

четири серије, 15-20-25-30 понављања (лијен сам да качим терет на себе)

 

(Након тога су ишли неки трбушњаци гратис.)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Око максимума ти не бих даље објашњавао, само бих морао да се понављам, а досад је већ било пуно празног хода.

 

Висина (већ годинама :haha: ) 178 цм, тренутна тежина 101 кг. Тежина варира од 95 до 103, зависно од мојих прехрамбених навика у том тренутку. Највише сам имао 106 кг, то је било 2006. године у експерименту који се звао "три литра млијека дневно". Од тих три литра, два су ми стајала у грлу.

 

Иначе се не укључујем у ову тему, ал' данас ми је други дан славе, перем суђе па у паузама да покушам објаснити понешто.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja znam za tu pricu od kad idem u teretanu da li grupisati ili ne, od pocetka mi ovde tresemo davno ispricanu pricu.

 

Ja tek sad polako ulazim u formu, i gledam da izgubim koji kilogram.

Inace imam oko 181/2 oko 93/4 kile trenutno.

Zadnji put sam radio benc sa 100 kila 2 serije po 6 ponavljanja, mada radim pirmidalno.

Osim toga juce sam radio military press sa 60 kila 3 serije po 3 ponavljanja, to su mi za sada neki maksimumi do kojih sam isao. Vece rezultate tek ocekujem u narednim mesecima jer sam ponovo krenuo redovno tek pre mesec dana.

 

Slike ne kacim, imam devojku, hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A to za instruktora, ne moras posebno da placas, u svakoj iole smislenoj teretani imas instruktora koji ce te posavetovati oko vezbi, pa na konto toga posle kopaj po netu dalje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...