Jump to content

Teretana & sve što uz to ide


Tatyannahhh

Masa ili definicija?  

62 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

sunsessence, izvinjavam se što kasnim sa odgovorom,

 

Što se tiče programa, svi ljudi koje znam su radili po tom principu 3 dana pa 1 dan pauza, a da budem iskren i meni se takav način rada dopada, pogotovo kada sam slobodnjak. Uglavnom i jesam sve vreme radio sa tegovima i šipkama, na mašine sam prešao tek kada sam uvideo da mi benč jednostavno ne ide i da mi je mnogo naporono da radim na njemu. Ne znam kako i zašto, na mašini mnogo lakše i uz manje zamaranja odradim grudi. Čak štaviše razmišljam i da prestanem da radim grudi, i da to nadoknađujem sklekovima.

 

Mislim da ona priča visina i dosta dugačke ruke ne pije vodu, jer ostali rade isto što i ja imaju daleko veći napredak... Sad, da li je istina ili ne to da visoki ljudi teže dolaze do mišića ne bih znao, mada ne verujem nešto u to. Ne znam na koju foru ali bukvalno svi kilogrami mi odu u noge i stomak, ruke kao da nisu deo moga tela... :haha: da ironija bude veća vežbe za ruke radim sa lakoćom, i ponekad većim težinama no ovi moji što imaju duplo jaču ruku. :)

Свако може да лепо развије мишиће. Али, СВАКО.
- Ovo mi kako vreme odmiče sve manje zvuči istinito...

 

Tvoja druga varijanta mi deluje OK, ali ne verujem da ću uskoro ponovo krenuti sa treninzima. Verovatno znaš i sama kakva je situacija i besparica, trenutno ne mogu da priuštim da se kvalitetno hranim, a da jedem parizer za ručak doručak i večeru i pritom idem u teretanu ne želim. Nadam se boljim vremenima i nekoj pristojnoj zaradi pa da mogu da se posvetim barem onoliko koliko sam bio posvećen do pre par meseci.

 

Ja ti se još jednom srdačno zahvaljujem na iscrpnim odgovorima, po priči bih rekao da si završila DIF ili radiš negde kao fitnes instruktor, jer dosta toga znaš, rekao bih i više od nekih "trenera" u nekim srpskim poznatim klubovima... Ako ponovo krenem da radim, obratiću ti se za savet, i da sastavimo neki program!

 

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Crni isuse tvoj najveci problem je sto ne slusas sta ti zena kaze :smile: ako pomene stronglifts barem proguglaj sta je to. Sve u svemu cela filozofija je smanjiti broj ponavljanja na 5 i sistematski dodavati po malo tezine na sipku, za to ti ne treba fensi teretana ni sprave. Drugo, posto si visok i mrsav slobodno cepaj mleko ko lud, GOMAD (galon mleka dnevno :smile: ), btw to ne bih preporucio zenama jer mogu ozbiljno da se umaste :mhihi:

 

Sve u svemu nisi poseban slucaj, ja sam poceo sa oko 65 kg na 182 cm, iako sam se bavi sportom cinilo mi se da blejaci dizu vise od mene, pa sad imam 20ak kila vise. Poenta je da treba da treniras ko powerlifter, ako hoces da izgledas ko bodybilder... dobro ne moze bas ko bilder, al priblizno :mhihi::razz:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toliko mleka ne valja jer moze da dobije pesak :P

Ima drugih stvari za nabacivanje mase, daleko efikasnijih :D

Ne vidim sto ne bi otisao na Ex Yu Fitness forum, tamo ima tona problematicnih slucajeva a prica 'suvonjav sam sta da radim?' bar 20. Plus svaki treci clan je trener.

Edited by MissionVao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Joj ljudi ne čitate šta sam pisao prethodnih par postova! Niti sam mršav niti suvopičast/suvonjav itd, već sam napisao (smorih sam sebe koliko ovo puta ponovoh :)) da imam krupne noge, široka ramena, jedino su mi ruke slabije... i da ništa ne ide u njih i uopšte slabo napredujem u teretani. Odatle je i krenula sva priča. Naravno da znam šta je mrtvo dizanje, i sve ostale vežbe, igrom slučaja visim po teretanama dugi niz godina.

 

Ne želim nešto specijalno da se napucam, zaista ne bih voleo da izgledam kao neki TheUndertaker/Kane/BigShow, već čisto neka standardna definicija...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta god zelis tamo ce ti reci kako da dobijes :) Bolje je da dobijes savet od nekoga ko je uzasno strog pa da prilagodis sebi (tipa reci ce ti nema slatkisa, nema hleba i sl na sta mogu samo da se nasmejem :haha: ) nego da imas predloge od amatera (ma koliko u pravu bili). Svakako ne skodi jos neko misljenje.

Tamo se dnevno otvori 5 tema sa potpuno istim problemima kao sto je 100x prezvakano pa nekako svi dobiju paznju, kao da se placa :confused:

@Lou: Za razliku od morona koje mozda inace sreces tamo makar mogu svojim primerom da pokazu da znaju sta rade (svi imaju fotke) :da: Ja sam licno skepticna prema trenerima koji sole pamet a imaju misicnu masu bakute s osteoporozom. To se ne moze opravdati onim 'ja necu misice' jer postoji neki minimum za zdravo telo.

Edited by MissionVao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podseti me na komentar na YT-u koji sam video pre neki dan. Čovek objašnjava vežbe za zadnju ložu i dupe, a komentar na vrhu glasi "will this give me a giant ass? i need a giant ass". :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najcesce pitanje kod tekstova koji objasnjavaju potrosnju kalorija je (parafraziram) 'Zasto pise da debeli sagorevaju vise?? Kakvog to smisla ima, jel to neka diskriminacija? To bi znacilo da bih smrsao gojenjem'

I-dont-want-to-live-on-this-planet-anymore-meme.jpg

Edited by MissionVao

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sta mislite o programu gde se radi u jednom danu prvo noge zatim ledja ?

Ja noge slabo radim , tj retko , ali zimi cu da pocnem redovno , i napr uvek mogu vise zgibova da uradim kad odradim noge , nego kad mi je to prva vezba .

Jedan kolega , oldschool bilder mi je rekao da ima logike u tome , da je on najvece tezine na bencu izbacivao kad je odradio 3,4 serije cucnjeva...

E sad ne znam,jel probao neko , kad bi to probao , onda bih kombinoao grudi/biceps , noge/ledja , ramena triceps .

Trenutno radim klasiku grudi/biceps , ledja/triceps , ramena/noge .

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...