Jump to content

Teretana & sve što uz to ide


Tatyannahhh

Masa ili definicija?  

62 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Inace poceo sam da praktikujem ujutru kardio na prazan stomak 40 minuta trcanja . A posle podne trening snage u teretani sa tegovima . Zimi tako mogu , posao mi omogucava . Citao sam da se mast najbolje topi kad kad se ujutru trci sa prazni stomakom , sva energija se crpi iz masti , tj sala . A da misici ne padnu tu je teretana , protein i od sutra glutamin ;)

Mozes dodatno pre kardio treninga da puknes 1000mg l-karnitina (al pazi da ne bude sinteticki vec npr. Twinlab-ov), ako ti se bacaju pare :D

Jel radio neko rotaciju ugljenih hidrata? Bas do jaja smara, jos mi ni jedan dan nije prosao kako treba... Da bih u isto vreme ispunila i to i kalorijske potrebe moram puno da biram hranu.

A bas je fina stvar, od svih tripova koje mozes da teras dugorocno (tj nisu nezdravi) ova jos ima i brz efekat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgibovi mnogo opterecuju biceps i ako "vracas" biceps nekim drugim vezbama neces dobiti isti efekat,klasican zgib ti vodi tu glavnu ulogu i zato ti "skracuje" biceps.

Kao što rekoh, istezanje je važno. Mada, čitao sam skoro da se mnogo ljudi tripuje da su skratili biceps vežbanjem, a zapravo je glavnu ulogu odigrala genetika. S' tim na umu, neki stručnjaci su rekli i da skraćivanje bicepsa nije toliko često koliko prirodno kraća dužina mišića.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mada, čitao sam skoro da se mnogo ljudi tripuje da su skratili biceps vežbanjem, a zapravo je glavnu ulogu odigrala genetika

ali opet, postoje dva nacina na koja mozes sam da skratis sebi biceps.

 

prvi nacin je da kada dizes buchicu to radish tako da ti je shaka okrenuta ka gore, dok treba vishe vezhbati biceps buchicom tako shto cje shake biti okrenute ka unutra- jedna prema drugoj. tada ces skratiti mishicj tako shto ga necjesh vezhbati lepo po celoj dizhini, nego ga vezhbash skracjeno sa akcentom na sredishnjem delu.

 

drugi nacin kako se biceps skrati je da se neshto sjebe za svagda. cheshcja varijanta je pucanje tetive, i to se bash chesto deshava kod bildera. kada se radi mrtvo dizanje, hvat je naizmenichan (jedna shaka ka sebi, jedna od sebe) i jeste- time je teg stabilniji i vecja tezhina mozhe da se digne, ali ta tezhina (vecja zbog hvata) se na onoj ruci koja je okrenuta od sebe prenosi preko tetive i desi se da pukne i onda to izgleda ovako ili se nekad (ali mnogo mnogo redje) desi da se pocepa sam mishicj shto onda izgleda jos gore mada su to bash retki sluchajevi kad se pocepa mishicj i to se deshva kad ljudi onako bash ne znaju da vezhbaju i hocje da dizhu neke velike tezhine bez pripreme, shto duzhe- gradjenja snage mishicja, i shto trenutne pripreme- zagrevanje mishicja. ima o tome u "strenght trough anatomy".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro, ovo drugo je ređe, događa se kod bilmeza koji bi da se nagruvaju bez razmišljanja ili kod nezgoda sa većim težinama.

 

Ovo prvo stoji, ionako se podlaktica tako više vežba, a i lakše je za zglob šake. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar je ovaj Kannedi u teretani.

Nadjite likove sto lice na Slobu,Djindjica

da rade u teretani.

------------------

POSLE VISEDECENISKOG Treniranja ako nista niste Uradili

Bolje idite i kod Psihijatra da vidite sta nije uredu.

Zamisli Vise ti ruke sa tela ko GRANE!

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce odradio fin trening za grudi , mislim znam da sad nije poenta iznositi ovde svoj trening , ali u visku vremena ajd:

 

Kosi benc :

1.serija : 50kg x 10

2.serija : 60kg x 8

3.serija : 70kg x 8

4.serija : 70kg x 8

5.serija : 60kg x 8

 

Kosi potisak sa bucicama:

1.serija : 25kg x 10

2.serija : 27kg x 8

3.serija : 27kg x 8

4.serija : 27kg x 8

 

Propadanja : 4 serije x 8 ponavljanja

 

Razvlacenja na ravnoj klupi sa bucicama : 3 serije sa 12kg 10 ponavljanja

 

Imam bash lepu upalu grudi , namerno sam forsirano taj gornji deo , tako radim jedno nedeljno , drugi put kombinujem ravni i kosi benc a umesto razvlacenja pulover .

 

Uradih juce i biceps 3 vezbe , skot klupu uski hvat , stojeci siroki hvat i hamer sa bucicama .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ćao, da li neko može da mi preporuči neke vežbe za jačanje (*bildovanje*) listova na nogama koje stvarno deluju?

 

Čuo sam da trčanje na prstima tj. samo na prednjem delu stopala može biti korisno u te svrhe ali nikad nisam probao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bućice u rukama uz telo, pa se polako dižeš na prste i spuštaš. U serijama sa maksimalnim brojem ponavljanja. Ako ranije nisi radio na listovima, možeš prvi put i bez tegova.

 

To je, naravno, za kućnu varijantu, u teretani postoje mašine samo za to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

uz stepenice lagano na prstima sa tegovima oko clanka

ne znam da li to radi, ali moj komsija se kune u to

a ima odlicne listove

 

mada, koliko mi se cini, neko je na ovoj temi komentarisao vec te tegove za noge da ih treba izbegavati, tako da ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo sa stepenikom je dovoljno . A moze i na klupi slicno kao gusterov let vezbu , to radi i butne misice i listove podjednako . To smo mi radili na kosarci dok sam trenirao , mogao sam posle tih vezbi da zakucam sa dve ruke sa zaletom od dva koraka , sto je za mojih 187cm super . Inace posle tih treninga nisam mogao da hodam ko ceovek sutradan .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa princip je da jednu nogu stavis na klupu a da stojis dole . Onda skaces u vis kolko mozes i menjas nogu pri svakom skoku . Nije klasican gusterov let , onaj sto se radi u armiji . Ovako je ja mislim zahtevnije .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, hvala na odgovorima. Pošto sam relativno lak (191 cm, 74 kg) onda ću morati da nabavim neke ručne tegove jer moja težnina nije dovoljno opterećenje za tu vežbu izdizanje na prstima.

 

Još nešto, da li treba odmah da radim do potpunog otkaza mišića (upala mišića mi u tom slučaju ne gine) ili postepeno da povećavam broj ponavljanja i serija? Da li treba da vežbam svaki dan ili da pravim pauze (vežbanje svaki drugi dan npr.)? Da li treba da zadržim par sekundi kad sam u gornjem položaju ili je poenta samo što više ponavljanja? Šta je po vama delotvornije? Izvinite što smaram ovoliko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne moraš odmah do otkaza mišića, počni sa pet serija po, lupam, tridesetak ponavljanja, pa vidi kako ti ide. Koliko često ćeš da vežbaš zavisi od toga koji ti je cilj, ali svakako treba da praviš pauze, tako da je poželjan makar jedan dan imeđu vežbanja. I da, treba da se malo zadržiš na vrhu, nemoj samo da se cimaš gore-dole.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pošto sam relativno lak (191 cm, 74 kg) onda ću morati da nabavim neke ručne tegove jer moja težnina nije dovoljno opterećenje za tu vežbu izdizanje na prstima.

opet kažem, ukoliko ti je lako radi po jednu nogu čime dupliraš opterećenje, to je kao da dižeš sa obe svoju težinu + 74kg tegova... da li možeš da isfinansiraš 74 kg tegova? da li možeš da ih držiš u rukama tokom serije od 30 ponavljanja? ne bacaj pare nepotrebno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, primljeno k znanju. Sutra krećem s treningom. Planirao sam da te vežbe iskombinujem s posebnim režimom trčanja tako što bi trčao 100 metara normalnim stilom pa onda 100 metara samo na prstima i tako naizmenično. Kapiram da posle toga neću moći da stojim na nogama.

 

Inače, pitao sam za ovo zato što su mi listovi nedovoljno razvijeni pa mi je trebao savet kako da ih malo ojačam tj. udebljam. Ništa specijalno.

 

Hvala još jednom!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...