Jump to content

Teretana & sve što uz to ide


Tatyannahhh

Masa ili definicija?  

62 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Onaj tockic je najjaca sprava sunce ti jebem , sve zivo radi . Topi salo bolje nego trcanje , samo mora oprezno . Ja se kurtonski zaleteo da odradim vise od klinaca tri dana ne mogu ko covek da se povratim . 700 kinti onaj sto se ne vraca u metrou , taj je zakon . Video sam na MMA da to rade , samo sto idu u krajnost oni to rade iz stojeceg stava :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, primljeno k znanju. Sutra krećem s treningom. Planirao sam da te vežbe iskombinujem s posebnim režimom trčanja tako što bi trčao 100 metara normalnim stilom pa onda 100 metara samo na prstima i tako naizmenično. Kapiram da posle toga neću moći da stojim na nogama.

 

Inače, pitao sam za ovo zato što su mi listovi nedovoljno razvijeni pa mi je trebao savet kako da ih malo ojačam tj. udebljam. Ništa specijalno.

 

Hvala još jednom!

 

u principu,trebao bi da uvek trcis na prstima...to ti je pravilno trcanje...to ti je varijanta da kada trcis,prvailno dodir sa tlom imas prstima,a sa ostatkom stopala,da imas onom inercijom kojom ti pada ostatak stopala na tlo...ako zelis da ojacas listove i torzo u isto vreme najbolja varijanta ti je da trcis 10 meteri...stavis 2 lajne,razmak 10 metara...sprintas od jedne do druge,klapnes rukom na jednu,brz okret i sprint do druge...jako zamorna vezba...menjas posle par serija trcanja,sa koje strane ces se okretati u sprint...rade ti dosta misica,nozni i lednji...to su ti stalne promene kretanja i stalne promene ubrzanja...najbolje za izdrzljivost...mozes i trcati na duze staze...slabijim tempom,nesto izmedju hodanja i dzoginga...sto vise da predjes,da ne bude cilj tempo,nego samo da sto vise predjes tako...to je vremenski dug period,al rezultati su pravi...uvek mozes da setas konstantno...da ne ides gradskim,da setas....to ce jako pomoci...ne odmah,al za jedno pola godine,godinu...al to treba da bude cisto propratna varijanta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tocak sa hvataljkama sa strane . Obicno govance od plastike i gume . Razvalacis ga (vozis) iz klececeg stava unapred i vracas se u pocetni polozaj .

 

До јаја. Могао бих да прибавим то. Морам мало стомак да доведем у ред. :redface:

Share this post


Link to post
Share on other sites

u principu,trebao bi da uvek trcis na prstima...to ti je pravilno trcanje...

Da znam, zato kažu da je bosonogo trčanje najprirodnije i najzdravije upravo zbog toga što kad trčiš bos onda si "primoran" da se dočekuješ na prste a ne na pete (probaj da trčiš bos i videćeš da ćeš se uvek dočekati na prste, nikad na pete, dok je sa patikama potpuno suprotno). Probao sam par puta da trčim na prstima ali problem je što je veoma nezgodno dok se ne navikneš a ja baš i nisam bio uporan u tome ali probaću ponovo.

 

Nisam znao za tu vežbu sa "mini sprintom" od 10 m napred-nazad. Moraću to da probam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko ljudi mota stomak u najlon i radi trbušnjake da bi skinuli masne naslage

inache, iako vrlo malo, to zapravo i radi x) kada neko hocje da postigne "spot reduction" sala posebnom vezhbom, to jeste glupost, jer mishicji i lojne zhlede nisu povezani po lokaciji na telu gde su, nego preko mozga. npr. kad radish trbushnjake, necje salo sa stomaka da se topi, nego odakve vecj na telu gde je poslednje skladishteno, i to regulishe sam mozak, nevezano za to dal radio trbushnjake ili zgibove. a kada se koristi taj najlon to i funkcionishe (samo, kao shto rekoh- minorno) jer za razliku od mishicja i lojnih zhlezda, lojne i znojne zhlezde jesu "u istom nivou" i povezane su lokacijski (jer su obe zhlezde), a ne samo preko mozga.

Edited by рогозуб

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ispravka, "koliko zena". Znam i previse devojaka koje se tripuju sa tim najlonima i folijama gidinaka vec, iako nema nikakvog napretka, al ne odustaju. Umirala sam od smeha u svlacionici u teretani kad krenu da se odmotavaju :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vec zvizde kad izdisu, samo mi fali da krenu da suskaju :haha: Nemate pojma koliko je*e koncentraciju kad razmisljas o svom disanju a cujes tudje 10x glasnije.

Nije ni cudo sto mi nije uspelo to s rolerom, probala sam s osloncem na prstima :haha:

edit: ona elasticna traka za aerobik i nije losa, tipa jednom-dvaput mesecno za promenu.

Edited by MissionVao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da znam, zato kažu da je bosonogo trčanje najprirodnije i najzdravije upravo zbog toga što kad trčiš bos onda si "primoran" da se dočekuješ na prste a ne na pete (probaj da trčiš bos i videćeš da ćeš se uvek dočekati na prste, nikad na pete, dok je sa patikama potpuno suprotno). Probao sam par puta da trčim na prstima ali problem je što je veoma nezgodno dok se ne navikneš a ja baš i nisam bio uporan u tome ali probaću ponovo.

 

Nisam znao za tu vežbu sa "mini sprintom" od 10 m napred-nazad. Moraću to da probam.

 

ako ti pravilno stoji telo za vreme trcanja i ako imas odgovarajucu obucu,trebalo bi da bude ok...telo ide napred,glava,ramena,grudi,onda ces morati trcati na prstima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...