Jump to content

Teretana & sve što uz to ide


Tatyannahhh

Masa ili definicija?  

62 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Okej ultimativni Iron.rs review - uzela sam sipku za 70kg, jednu jednorucnu za 20kg, 6x5kg, 2x3.5kg i 2x1.5kg; trake za aerobik (3 latex trake u paketu), gumeni prsten za shaku, bandazere i bejzbol palicu :D

Prvo, ne planirajte da kupujete sipke od njih ako nemate terasu/garazu. Guma kojom prevlace metalni deo toliko jako smrdi da za 5min usmrdi ceo stan. Takodje smrde i gumeni krajevi na onim oprugama sto drze diskove. Drugo, diskovi su skroz ok al dodju prljavi (tj sve u porudzbini je bilo prljavo, ukljucujuci gumeni prsten koji je u ambalazi :confused: ). Malko ti bude krivo sto nisu metalni kad vidis koliko su debeli a lagani (tj zauzimaju prostor) al hteo si budzetsku varijantu :haha: Prsten medium je prelak za muskarce, za zene uglavnom pretezak (manje bitno jer ih ovde skoro pa nema :D ) tako da uzmite ili 3. i 4. stepen tezine. Latex trake su suvise kratke za one vezbe tipe 'stojis na jednom kraju trake, drugi drzis u ruci i vezbas triceps iznad glave' i deblje su od onih redovnih pa ne mogu da se spoje vezivanjem (trenje nije dovoljno veliko i jogunaste su). Bandazer je super, nije Ironov vec Thema-in, ima cicak traku i petlju za palac, bas se lepo namesta. Bejzbol palica ima fantasticnu gumiranu drsku koja te raduje dok je drzis :D Ali iako je 'najveca' na sajtu nije ni 75% prave. Eto to je to.

Edited by MissionVao
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je suva deskripcija boner killer :P

Da se razumemo:

palica ima fantasticnu gumiranu drsku koja te raduje dok je drzis

 

A da se vratim na temu, obradovao sam se kao kuče u liftu kada sam shvatio da mogu ponovo da radim čučnjeve, ne zajebava me koleno već neko vreme. Počeo sam sa malim serijama, prvi put je bilo 3x8, pa polako idem ka više ponavljanja, ne želim da požurim ili pogrešim. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.odigledolokomotive.rs/proizvod/sobni-magnetni-bicikl-bc-6720-body-sculpture/

 

Ja sam 20000 din platio , 2 godine garancije , nosivost do 120 kg , za kucnu upotrebu mislim da je solidan kvalitet ,videcemo . Kupio sam ne samo zbog mene vec i roditelji malo da se bave rekreacijom :D . Dvoumio sam se izmedju mobilnog i ovog , ipak sport mi je drazi .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inače te raduje kad držiš palicu u ruci?

Kad malo razmislim jeste kao kurac, spolja mekano a iznutra tvrdo :haha: Jeste li to cekali? :D

Elem, najbitnija stvar je da su dali popust na kolicinu, umesto 7200 su naplatili 5860.

@Hail Metal: Malo je bolje voziti elipticni trenazer al kapiram da ti roditelji to ne bi hteli :D I ovo je super, nadam se da ti se nece nikad kvariti :pivopije: Sto je velika sreca kad se radi o BS proizvodima kod nas :confused:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti si bese pominjala nekad na temi elipticni za nordijsko trcanje ili se varam?

Razmatramo teretanu na tavnu :rockdevil: pa sad gledam sta mi sve bese zanimljivo

 

ontopic

Jel koristi neko od vas rukavice i dzak za boks?

 

Zaleteh se za neke online, pishe prava koza, stigle - ono 'ladno na pvc prelepili deklaraciju sa koznih, bas vickasto. Vratili pare, srecom, sad uzimam Twins, to znam da je prava koza....

Dzak uzimam na prolece, instalacija na terasi, nego ne nam koji da uzmem, meni sve to deluje isto, mada ovo uliva poverenje :haha:

jaka gurtna renomiranog domaceg proizvodjaca.

kao i ovo

Na vrhu postoje lanci zajedno sa ankerom za kačenje.

Madaovo cu da porucim kod zavarivaca u Kineskoj cetvrti, pre nego da kupujem u radnji...

 

Jel se neko od vas vec drndao sa instalacijom dzaka na gajbi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Yup al mog vise nema, makar ne na Fitnes Opreminom sajtu :da: Bese Body Sculpture 7200. Ima ga i moj decko al njegov se redovno kvari (trivijalno je al moraju da dodju iz servisa, spada neka traka unutar kucista). Mislim da je to zato sto vezba na granici izdrzljivosti masine, nama ne bi trebalo da se kvari :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa meni je super. To je prvi elipticni koji sam probala i u startu mi je bio do jaja a u medjuvremnu sam ga vozila i po nekim teretanama i svi su bili samo gori. Uzasno je stabilan i masivan, zauzima poprilicno mnogo mesta (mogu da ti izmerim tacno 'zapreminu' ako ti treba :D ), ne znam da li postoji mogucnost da kupis neki senzor sa trakom koji se nosi na grudima pa da salje signal u trenazer, al i ovako meri puls na dva mesta (samo steta sto ni jedno nije na samim ruckama). Meni i onako vise prija da ne mlatim rukama jer mi puls dodje lako do 150 i bez toga. Naravno na proracun kalorija se ne obaziri jer nije svesan koliko si teska, koliko imas godina itd (mozda i moze da se podesi ali uputstvo nisam dobila a na netu ga nema), mozes umesto toga da koristis ovu formulu (za zene):

kcal/min = (-20.4022 + 0.4472 x HR + 0.1263 x weight + 0.074 x age) / 4.184, gde je HR naravno puls.

Jedini koji je sigurno bolji je neki Kettler za 130-140kg (moj je valjda za 130) ali oni su tipa 400-600eur.

 

edit: istripovah se, na jednom 'mestu' meri puls

new_be7200ghkg_LRG.jpg

Edited by MissionVao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala puno :pivopije:

Mislim da nece biti problem za velicinu, tavan je prostran, mada je dosta pod kosinom, tako da je samo pitanje kolikododaje na visinu korisnika?

A za kilazu nema frke, dragi ima malo preko 80, ja sam ispod 60, a sumnjam da cemo istovremeno koristiti :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam ga preporučio pre koju stranu, kada si pitala nešto. :da: Skroz opušten lik, nema dranja kao kod nekih trenera na YT-u, a ne treba veći dokaz da ono što priča funkcioniše od toga kako izgleda sa svojih pedeset godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ontopic

Jel koristi neko od vas rukavice i dzak za boks?

 

Zaleteh se za neke online, pishe prava koza, stigle - ono 'ladno na pvc prelepili deklaraciju sa koznih, bas vickasto. Vratili pare, srecom, sad uzimam Twins, to znam da je prava koza....

Dzak uzimam na prolece, instalacija na terasi, nego ne nam koji da uzmem, meni sve to deluje isto, mada ovo uliva poverenje :haha:

 

Bar što se rukavica tiče kupiš prvo one jeftinije za 2-3 hiljade i vidiš da li ćeš ih uopšte koristiti. Apsolutno nema razlike u tome od čega su ako ti dobro leže a ako ih od udaranje iscepaš zato što nisu kožne onda svaka čast. Al' možda za jedno 5 godina.

 

Mislim da je preveliko cimanje za instalaciju svega toga, naročito u stanu. Meni bi komšije poludele od buke a za ~2000 mesečno može da se trenira boks/kik boks gde hoćeš (bar u Novom Sadu).

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...