Jump to content

Teretana & sve što uz to ide


Tatyannahhh

Masa ili definicija?  

62 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

jel to smeju svi da koriste? onako naivno tipa "nikako da skinem salce oko samog pupka" i tako to? :lol: nije nesto zdravstveno pogubno i fizicki-na-duze-staze sakato? Posto vecina ne zna nista o tim suplementima a pola njih koliko kapiram radi nesto sto te na duze staze sje*e.

 

@Surovi: e jesi surov :) al delujes i malo neinteligentno jer da se sve svodi na "pitaj jebenog lika u teretani" ne bi ova tema ni postojala...

Edited by Double Fire
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Само протеини и домаћа сурутка, наравно.

 

Остале шугаве адитиве - не признајем!

 

Што би рекла ухапшена легенда Криле Голубовић: '' Хиљаде и хиљаде склекова и трбушњака! ''

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel to smeju svi da koriste? onako naivno tipa "nikako da skinem salce oko samog pupka" i tako to? :lol: nije nesto zdravstveno pogubno i fizicki-na-duze-staze sakato? Posto vecina ne zna nista o tim suplementima a pola njih koliko kapiram radi nesto sto te na duze staze sje*e.

 

Kupuje se u apoteci bez recepta. Gledaj na to kao na C vitamin.

Ali nemoj misliti da je to čarobna pilulica poput Animal Cuts-a ili nekih efedrina. Prvo ishrana i kardio, posle omega3 može samo da pogura još koji kg dole.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel moze neko da preporuci par vezbica za zatezanje unutrasnje strane butina u kucnoj radinosti?

Ne idem u teretanu mrzi me, ali mi nije frka da trcim (kad je hladnije) i da vezbam kuci. I jeftinije mi je... tako da ne mogu da pitam trenera iz teretane :E

 

Imam vec neke koje radim, ali nije zgoreg da ubacim jos neku.

 

Btw aj kad smo vec kod teme.. Uspela sam vezbicama i boljom ishranom da skinem od marta do juna 5 kg i za sad da ostanem na toj tezini. Covece ishrana je najvaznija stvar. Naravno i ne sedenje non stop kuci pred kompom :):)

.. sad do Nove godine jos par kg i to je to.

 

Priznajem uzasno sam srecna, sad napokon mogu da obucem svu onu garderobu koja mi je bila tesna - to je kao da dobijesh gomilu "novih" stvari :)

 

Iako kapiram da se vecina vezbi moze odraditi bez klupe za trbusnjake, ipak je uzasno korisno imati je gajbi, nekako kao da vise i vezbam... A i nije bila mnogo skupa, uzela sam je u capriolo prodavnici na nekom snizenju.

Edited by Smorock

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas par bas kul vezbi - jednu sigurno znas - legnes na ledja, ruke ispod kukova s dlanovima koji formiraju trougao, dignes noge, po 90 stepeni izmedju tela i butina i butina i potkolenica, prsti ka kolenima, siris (ne previse) i skupljas. Imas 2 varijante - 1) obe noge zajedno 8 bez seckanja, 8 sa 2 (dodjes do pola pa do kraja) seckanja, opet bez, sa 3, bez ili 2) obe noge 8 pa samo desna pa samo leva pa obe 6 (pa 4 pa 2) i na kraju opet obe 8.

 

Isto to imas kad legnes na ledja, gornji deo tela pridignes i oslonis se na podlaktice, noge u sirini kukova, prsti ka kolenima, stopalo da "lezi" upolje, petom vuces na gore dokle mozes.

 

Lezis na boku, oslonac na podlaktici (ne da se izvalis pa da lezis na nadlaktici), donja noga za nijansu ispred gornje, isto peta vuce na gore, prsti ka kolenu.

 

Toga mogu za sad da se setim da je bas za to :D

 

E da kad pravis pauze/zavrsavas tegli se tako sto sednes, skupis taban uz taban ispred sebe, ne previse blizu tela i polako "lezes" na noge a zatim pokusavas glavom da dodirnes stopala.

 

P.S. zlatno pravilo koje se mora postovati je da NEMA naglih pokreta, krivljenja, zamahivanja i sl. Kad u drugoj dizes nogu nemoj da sutiras nego onako polako, bolno :lol: i da noga ne "pada" kad se vraca. Obavezno vracati nogu na pod posle dizanja.

Edited by Double Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovde kod nas na treningu neces da se usines (jer imamo dugo zagrevanje) al ces sebi suvise da olaksas :D Ima jedna riba koju nikako ne razumem, jedina je bas zategnuta a nije tako mlada (=> nekakav rispekt) koja sve radi pogresno toliko da mi je smesno. Iseckano, istrzano, sa hvatanjem zaleta, ma neopisivo. Trener sve opominje ali nju ne, kapiram da zna da ima neki problem... U svakom slucaju, druga mnogo smesna stvar je sto ribe cesto zvizde kad izdisu :) wtf? zar nije lakse drzati usta blago otvorena nego imati zgrcene usne sve vreme? :D

Treba za 2 nedelje kad se vratim s puta da probam neku novu stvar, drzi lik (za promenu), zove se Body Shape (trening, ne lik :P neki lamer ce me smarati), sa rekvizitima u vidu traka, lopti, tegova, stepera...

 

Da li neko od vicnih fitness majstora ovde ima neko pozitivno iskustvo oko skidanja sala konkretno sa stomaka? Imam uzi struk nego ikad a i dalje prepune ruke sala kad stisnem misice. Cula sam da radjenje trbusnjaka nema neki znacajan uticaj na sagorevanje sala (nastavak price je da ima neki lik koji skupo prodaje "tajnu" tj recept za vezbe koje daleko bolje uticu na tu regiju bla bla nebitno) pa ako imate neki provereni info sta/kako/ko to zna recite... ovi kod mene u teretani deluju zaprepasceno kad im licno pridjes pa mi ne deluju kao neko ko bi se raspricao o tome samnom.

Edited by Double Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm nestade edit... nadjoh kao neki mnogo dobar e-book o vezbama koje skidaju salce malo bolje od ostalih i neka usmerenja u ishrani pa ako nekog zanima evo linka ispod... cuveni the truth about six pack abs :D procitala sam na brzinu i nije neko fensi lozenje...

 

http://rapidshare.com/files/84500415/TASPA.rar

 

pass: LooDuck

Edited by Double Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko sam čitao po netu ili pričao sa ozbiljnijim vežbačima, svi kažu istu stvar. Selektivno skidanje sala je urbani mit. To jednostavno nije moguće. Salo se skida kalorijskim deficitom ili liposukcijom. A deficit se postiže ili unošenjem manje kalorija ili trošenjem kalorija kardio treningom. Od genetike zavisi da li će salo početi da nestaje od podvaljka ili od stomaka.

A što se tiče konkretno vežbi za trbušnjake, zilionske serije su takođe mit. Ako na benču radiš 4 ponavljanja po 100 kila, što bi trbušnjake radio 100 ponavljanja sa 4 kile. Trbušnjake treba raditi kao i sve ostale grupe. 3-4 serije, 8-12 ponavljanja. Naravno staviti neko opterećenje da bude zaista teško uraditi.

 

U svakom članku ili razgovoru je bilo varijacija na temu, ali ovo je neka suština koje se svi drže. Ljudi se uglavnom raspravljaju koliko često treba raditi, koliko različitih vežbi... ali ono gore je svima kao biblija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li je skroz tacno ono sto se navodi u e-booku gore ali covek kaze da postoje vezbe za stomak koje treba izbegavati ne samo jer imaju mizeran uticaj na stomak nego jer kvare kicmu. Sve vezbe koje teraju da ti se ledja ugibaju kao ne valjaju. U tom e-booku ima bas puno vezbi koje rade skroz suprotno pa ne vidim zasto bi bilo lose predostroznosti radi zaista izbaciti te "lose" vezbe... Ja inace imam dosta savijenu kicmu iznad zadnjice sto izgleda lepo ali kad lezim imam maltene 5cm izmedju ledja i poda i bas mi smeta kada se rade vezbe tipa "lezim s ispruzenim nogama i zajedno ih dizem do 45 stepeni" - imam osecaj da mi radi samo lumbalni deo :) tako da ce meni tekst biti stvarno koristan...

Edited by Double Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm nestade edit... nadjoh kao neki mnogo dobar e-book o vezbama koje skidaju salce malo bolje od ostalih i neka usmerenja u ishrani pa ako nekog zanima evo linka ispod... cuveni the truth about six pack abs :D procitala sam na brzinu i nije neko fensi lozenje...

 

Sad tek vidim da je lik napisao knjigu od 117 strana o trbušnjacima :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo pokupila sam sa drugog foruma ove slikice, neko se bas potrudio!!!

inace tema se zove "vezbajte kod kuce"....

http://www.xsport.co.yu/forum/index.php?board=7.0

 

Gornji deo stomaka

 

trbunjacisaoptereenjem.gif

 

donjitrbunjaci.gif

 

Donji deo stomaka

 

donjitrbunjacinastolici.gif

 

Bocni

 

bonitrbunjaci.gif

 

Biceps

 

koncetracionipregib.gif

 

bicepspregib.gif

 

triceps 1

 

tricepsekstenzija.gif

Edited by Smorock
ispravljam gresku, hvala kinetic

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...